Skocz do zawartości

The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio


Kraft

Recommended Posts

2018 słabo.

2017 jeden z lepszych dźwiękow na AS. Bardzo spodobalo mi się polaczenie z Rockportami i gramofonem. Dźwiek był naturalny, namacalny z doskonalą sceną. Nie bylo przekolorowan w kierunku umilenia odsluchu lub sztucznego artykulowania w kierunku dokladnosci. Rewelacyjne było to, ze przy poziomie głośnosci na 95% nie było slychać zadnych zniekształceń. Nie przepadam za lampami z rodziny KT ale w tym zestawieniu zagrały rreewweellaaccyyjjnniiee.

Dynamiką rockporty zblizyły się do Blummenhoferów. 

Za co cenię markę? Nie cenię marki. Cenię dźwięk. Mac mnie nie pociąga. Nie podoba mi się podswietlanie diodami lamp, nie podoba mi się slaby design maca ale Mac co bylo slychać potrafi poslugiwać się dźwiękiem czego krytykując tu i nasmiewajac się tutaj nie zmienicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fortepiano jezeli chodzi o pokój McIntosh to zupełnie mi się nie podobało bo grała tam muzyka której zupełnie nie rozumiem i nie znam. Pisałem o tym opisując wrażenia z tegorocznego AVS . Więc się z Tobą zgodzę w 100% natomiast może to nie wina sprzętu tylko doboru repertuaru? Na drugim końcu tej skali był pokój Arcam’a gdzie zwykły wzmacniacz grał z MA Studio i było super bo repertuar był zajebisty. Jezeli chodzi o odczucia to miałem zupełnie takie jak Ty ale żeby moc wysnuć wnioski to musiałbym posłuchać kawałków jakie znam. W tym roku kolumny podłączone do wielkich wzmacniaczy mocy McIntosha były monstrualne 😳

@audiowit a jak byłeś to leciała jakaś muza czy „audiofilskie plumkanie” dźwięk co 10 sekund i dużo ciszy... to było jak razem z synem weszliśmy 😕

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro już tu jesteś i mowisz o głupocie. Jest mnóstwo ludzi dla ktorych wydac 370tyś za mity to jak splunać. Myslisz, ze to głupota być bogatym? 

Ja myslę, ze to wspaniala sprawa. Realizujesz swoje marzenia, a nie smęcisz na forum, ze coś jest glupotą. Nie obraź się. Spójż prawdzie w oczy. Bądź mężczyzną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, audiowit napisał:

2018 słabo.

2017 jeden z lepszych dźwiękow na AS. Bardzo spodobalo mi się polaczenie z Rockportami i gramofonem. Dźwiek był naturalny, namacalny z doskonalą sceną. Nie bylo przekolorowan w kierunku umilenia odsluchu lub sztucznego artykulowania w kierunku dokladnosci. Rewelacyjne było to, ze przy poziomie głośnosci na 95% nie było slychać zadnych zniekształceń. Nie przepadam za lampami z rodziny KT ale w tym zestawieniu zagrały rreewweellaaccyyjjnniiee.

Dynamiką rockporty zblizyły się do Blummenhoferów. 

Za co cenię markę? Nie cenię marki. Cenię dźwięk. Mac mnie nie pociąga. Nie podoba mi się podswietlanie diodami lamp, nie podoba mi się slaby design maca ale Mac co bylo slychać potrafi poslugiwać się dźwiękiem czego krytykując tu i nasmiewajac się tutaj nie zmienicie.

Fajnie, że tak odpowiedziałeś, ciekaw byłem właśnie takich opinii. Każdy ma prawo do własnej oceny, zachwytów lub krytyki jeżeli brzmienie mu się niepodoba. Nie mam zamiaru zmieniać twojej opinii. Jeżeli naśmiewam się to głównie z absurdów cenowych na rynku hi-end . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inferno, to twoja interpretacja biedy. Ja powiedzialem cos innego. Nie mierz swoją miarką. 

To ja przetlumaczę jak krowie na rowie. Posiadanie kasy ulatwia realizacje mażeń. Natomiast smecenie, że glupotą jest posiadanie drogiego audio jest żenujace. 

Oczywiscie, że PEWNE komponenty audio są absurdalnie drogie i są niewarte ceny. Ale to czy je kupimy jest naszym wyborem.

Nie napiszę natomiast ze kupienie Mitow jest glupotą bo nie slyszalem tego modelu. Może sa warte i 400tys zł. Generalnie Mit to dobra firma z wlasnym pomyslem na dźwiek.

Glupotą jest natomiast wycenianie sprzetu na podstawie ich inzynieryjskiej budowy. Audio to nie elektronika. To dźwięk. Dopóki nie dojdzie to do Was bedziecie siedzieli dalej siedzieli w ciemnogrodzie. I niech kazdy z Was sam sobie odpowie do kogo to mowię. Ja na nikogo nie wskazuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupotą nie jest posiadanie drogiego sprzętu audio jeśli rewelacyjnie brzmi ale kupowaniem kabla za kilkadziesiat tysięcy złotych lub kilkaset po to by uzyskać niewiele lepsze wybrzmienie które można poprawić korektorem. 

Właśnie oceniam audio urządzenia słuchem i wiekszości z hi-endu na tej podstawie utnąłbym jedno lub dwa zera z ceny. 

Ale mieliśmy nie gadać tu o cenie. 

 

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, audiowit napisał:

To ja przetlumaczę jak krowie na rowie. 

Zawsze w takich sytuacjach zastanawiam się dlaczego ktoś uzurpuje sobie prawo do takiego pisania??? Nie mając pojęcia kto jest jego oponentem. Kolejna internetowa „prawda kategoryczna” 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inferno,I to jest coś czego nie rozumiesz, a ja Ci nie wytlumaczę. Kiedyś, jesli nie znudzisz się audio to uslyszysz.

Inferno, bo zinterpretowałeś moje słowa jak chciałeś. Czyli probowałeś zmanipulować. A ja Ci wytlumaczyłem jeszcze raz co miałem na myśli.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit szanujmy wszystkich, nawet tych co mają kolumny za 500pln bo i tak są w jakiś sposób spokrewnieni z nami, wspólne hobby muzyka. Od każdego można się czegoś nauczyć. Ja osobiście z Twoich postów pomagałeś przy kablach, @wpszoniak , @Kraft , @Fafniak Itd... uczę się naprawdę dużo. Gra mi duzo lepiej niż wcześniej i to jest wartość dodana wyniesiona z forum. Zupełnie nie trzeba być wrogiem dla siebie. Jakiś balans musimy znaleźć.

Muzyczka gra, winko z żoną pije 🙂 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, audiowit napisał:

Audio to nie elektronika. To dźwięk.

Właściwie audio to z łaciny  "słyszę". 

 

22 minuty temu, audiowit napisał:

Dopóki nie dojdzie to do Was bedziecie siedzieli dalej siedzieli w ciemnogrodzie. I niech kazdy z Was sam sobie odpowie do kogo to mowię. Ja na nikogo nie wskazuję.

Ciemnogród ? Jak politycznie... Mimo to czuję się urażony. To, że masz kasę i stać Cię na lepszy sprzęt nie upoważnia do obrażania kogokolwiek nawet w tak polityczny sposób. Takie artykułowanie tego typu tekstów są oznaką Twojej słabości. Brak argumentów ? Znam takich co podnoszą głos i ubliżają jak nie potrafią sobie z czymś poradzić. To sposób prymitywny i pewnie na większości tu obecnych nie zrobiłby żadnego wrażenia. Niemniej jednak zanim zareaguje administracja sygnalizuję koledze, że nie tędy droga ;) Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

2018 słabo.

2017 jeden z lepszych dźwiękow na AS.

To moja opinia, i w pełni się z Tobą zgadzam Audiowit. 2016 ; 2017 McIntosh zaprezentował się rewelacyjnie , w ubiegłym roku za to było już kiepskawo , na tyle przeciętnie , że nawet nie cyknąłem fotki :) W 2017 trafiłem na " graną" czarną płytę L.Cohena "You Want it Darker" i aż ciary szły po plecach , dla mnie brzmiało to rewelacyjnie , w salce wszystkie rozmowy ucichły i była tylko muzyka.

IMG_0519.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie audiowitowi chodziło o to ,że zna wiele sprzętów i wie ,że 90% forumowiczów ma taki sobie sprzęt i wiele jeszcze nie słyszała ;) 

Sam się o tym przekonuje codziennie zależnie czy chce mi się rozgrzewać lampy czy nie :P  natomiast póki ktoś nie przejdzie stopień wyżej to dla niego jego sprzęt gra tak samo dobrze jak dla innych ten lepszy.

Co do cen to u bazodruta jest wiele komentarzy iż oferowane przez niego sprzęty często dają poprawę jak sprzęty zachodnich producentów za sporo większe $$$ także można coś "taniej" u niego kupić co da taką samą poprawę jak te mega drogie kable itp. inności

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich argumentów? Przecież nie staralem się zadnych uzywać.

A kto Ci mówił, że mam kasę? Gdybym ją miał to mialbym pewnie Rockporty, choć z obecnych kolumn jestem bardzo zadowolony... musiałbym zmienić elektronikę...nie chyba narazie zostalbym z tym co mam.

Dziękuję za radę. Swoją drogę znam. Sygnalizację powierzam siłom nieco wyższym. Ale dziękuję za dobre checi.

Nie podnoszę głosu, lubię ciszę. Z czym mialbym sobie nie radzić? Powiesz mi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...