Skocz do zawartości

The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio


Kraft

Recommended Posts

Obejrzawszy ostatnio relacje z Monachium , kanciapa CHORDa , pewna refleksja mnie naszła.

Przedstawiciele ów firmy mocno chwalili dac qutest , jako top sprzedający się sprzęt , oraz ogólnie chyba dosyć trafiony produkt w ich wykonaniu co do jakości.

Natomiast na forach bez zdziwienia czytam komentarze iż jego wygląd mocno zniechęca do zakupu , zresztą spójrzmy

ChordQutest-02w.jpg

Qutest-Front-1-900x675.jpg

Z przodu tylko 2 guziki , z tyłu także ubogo , tzw. szału brak jak na wydatek 5990zł + zasilanie na wtyczce zasilającej stare telefony ? Średnio to wygląda , i właśnie czy to wilk w owczej skórze , czy firma CHORD wie coś czego my nie wiemy w tematach wtyczek , zasilania itp. ? :D 

 

PS: poprawka , sądziłem iż CHORD to ta sama firma która produkuje dac-i i kable , tak więc poprawiłem wzmiankę jako by kable też robili ... thx @wpszoniak

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chord np Hugo2 jak się popatrzy do wnętrza nie wygląda zachęcająco. Rzekł bym bieda z nędzą jeśli chodzi o sekcję analogową ale ma programowalny procesor i wszystko co dobre daje słuchaczowi wynika z oprogramowania i autorskim rozwiązaniom algorytmów obróbki dźwięku. Przypuszczam, że zawartość cukru w cukrze jest taka jak oczekuje konsument i raczej dodaje Chord od siebie więcej niż reprodukuje sygnał źródłowy 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, ma akumulatorki ale czy to daje Chordowi tą ponadprzeciętną jakość? Myślę, że robotę robi algorytm, a akumulatorki są dodatkiem, żeby dobrej roboty nie zepsuć. Programowalne procesory to przyszłość audio chyba. Dac'i Korga depczą po piętach Chordowi. Nawet Aune zrobił X8, który jest krokiem w tym kierunku. Są oczywiście marki dawno idące tą drogą ale ceny dla przeciętnego słuchacza bardzo zaporowe. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość dźwięku to jedno a funkcjonalność i wygląd to drugie. 

Tego drugiego niektórym nie trzeba i tyle.  Wystarczy że  dobrze (czy bardzo dobrze) gra. 

Nikt mi nie powie że te DACki są ładne albo funkcjonalne i  choć bym je głaskał i dotykał cały dzień to zdania nie zmienię. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

John ja bardzo chętnie postawilbym TT lub Dave u siebie na stoliku. Są przepiekne i bardzo funkcjonalne.

Watts jak zwykle wyprzedza wszystkich o dekadę. Za 10 lat pogadamy.

Radzę rowniez liznąć historii audio zanim pojawi się kolejny komentarz.

Kuba, tak jak Moby napisał zasilacz nie ma tam znaczenia. Zasilanie odbywa się poprzez akumulatory czyli w najlepszy mozliwy sposób. I fakt, moze dlatego jest taki mały.

 

20190505_192944.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, audiowit napisał:

Są przepiekne i bardzo funkcjonalne.

Też mi się podobają i w tej prostocie obsługi są rewelacyjne co widać na tutorialach w sieci. Chciałbym mieć i się cieszyć ale cena ... Ja mojego Sabaja D5 pilotem jeszcze jako tako obsłużę ale tym magicznym pokrętłem z przyciskiem za cholerę nie polecam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia tu nic nie zmieni Audiowicie. Te DACki są brzydkie i tyle. Przecież można było za te pieniądze zrobić rasowe fajne chassis zamiast tych śmiesznych kolorowych kulek. Dizajnerom czasem odwala w dziwne strony.  Myślę że wielu ludziom się nie podoba wizualnie. No ale to też kwestia gustu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watts jest wizjonerem i robi najlepszy sprzet na świecie. Wiedzac, ze został podnajety przez Chorda od razu pospieszylem posluchać w jakim kierunku teraz idziemy. Teraz poluję na TT.

Radzę najpierw zobaczyc i posluchac zanim cos się skomentuje, zeby poźniej nie żalować tego co się napisze. Pamietajcie, ze teraz jest 2h na edycję :)

 

Kuba i wtedy grają na node i korgach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcjonalności Questa trudno coś zarzucić. Ma przynajmniej 2 wejścia elektryczne w postaci BNC. Jednak przekazywanie informacji dzięki wyświetlaczowi alfanumerycznemu było by bardziej komunikatywne. Takie kolorowe diody można zaakceptować w tanim sprzęcie przenośnym gdzie brak jest miejsca na wyświetlacz. Jednak okazuje się że i w takich tanich DAC-ach przenośnych można coś takiego zmieścić. 

9-1024x683.jpg

Dlaczego w Queście to zaniedbali ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to tylko sposób na wyróżnienie się. Dla wielu osób jest nie do zaakceptowania.

Jest ogromna część ludzi którzy wytłumaczą to sobie koniecznym minimalizmem

A zamontowanie ekranu potraktują jako świetokradztwo i usłyszą ;)  jako degradację brzmienia.

To po prostu wubór gruppy docelowej - "target" ;)

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest zaniedbanie. Ehhhh solidne chasis, wyswietlacz panowie....nie zachowujcie sie jak Janusze, a nie przeszkadzaja Wam plastiki w Waszych sprzetach? 

Zresztą i tak to chyba w tym momencie najlepiej sprzedający się dac na swiecie.

A zresztą dobra. O gustach się nie dyskutuje. Kto slyszal chugo, mojo, dave lub qtesta? Rece w gorę.

I dobra, kto poda choc jeden dac, ktory zblizy sie dźwiekowo do chugo w tej cenie. Te przetworniki to taniocha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w najmniejszym stopniu nie podważam jego możliwości jeśli chodzi o jakość dźwięku. Również ilość wejść wydaje się zupełnie wystarczająca i dość optymalna. Na pewno nie zarzucę mu tego że nie posiada wbudowanego zasilacza i gniazda na jakiś bardzo audiofilski kabel do niego, bo to było by kompletną bzdurą. Jedynie wyraziłem swoją opinie co do komunikatywności podświetlanych kulek i uczenia się na pamięć co dany kolor oznacza. Do reszty budowy nie mam żadnych zastrzeżeń.

A Hugo ma być z założenia sprzętem przenośnym do napędzenia  dobrych słuchawek i nie tylko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...