Skocz do zawartości

The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio


Kraft

Recommended Posts

Zgadza się - nie słyszałem, ale z ich dystrybucji czyli Audio ON z Czechowic wiem, że ,,mój styl grania" na sprzęcie firmy Haiku zaczyna się od Sol II, a najlepiej Signature z czerwoną gałką, czyli 8000 - 9500zł - to ja podziękuję bo za 8-9 tys to......

P.S Pan Wiktor Krzak z którym również rozmawiałem - potwierdził.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - o AU 777.

Czy to z KEFami R 300, czy z Chario Delphinus bardzo dobrze sobie radzi.....ale to sprzet do mojego 2 systemu ,,vintage" , ktory jest w budowie. W tym momencie obsługuje Chario - pod KEFy muszę coś kupić.....tzn pozbyć się Haiku i kupić dobry tranzystor.

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tomek4446 napisał:

A czy ktoś z Panów wie czym są obecnie powlekane płytki PCB / i czy są ?/ we współczesnym sprzęcie audio. Proces powlekania ma zapobiegać utlenianiu się miedzianych ścieżek , z tego co doczytałem cynowanie ołowiowe jest najbardziej skuteczną ochroną płytki i stosowane jest w EU tylko w sprzęcie wojskowym oraz medycznym, a bez ograniczeń w Rosji i Chinach. Taką metodę ochrony stosowano z powodzeniem przed bumem ekologicznym,

Obecnie w elektronice komercyjnej stopem lutowniczym (HASL) lub złotem (ENIG) pokrywane są wyłącznie pady lutownicze, czyli miejsca, w których będą przylutowane komponenty. Reszta płytki jest pokrywana maską lutowniczą (najczęściej zieloną, ale kolor zależy od upodobań projektanta elektroniki). Maska zapewnia dodatkową izolację oraz ochronę przed utlenianiem miedzi. Złocenie na niklu (ENIG) stosuje się w przypadku użycia układów BGA lub innych o dużych wymaganiach co do planarności powierzchni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest że po testach bright-a moja główna myśl była: Dla kogo ma być ten wzmacniacz. Może trzeba mieć wysoko skuteczne kolumny? Nie wiem.

Średnica i wysokie są czymś co może przyciągnąć do tego wzmacniacza, natomiast dolny zakres jest ale grany ale jakoś tak dziwnie. Ja to określiłem że jakby wzmacniacz miał w imadle jajka i bał się że każdy większy wysiłek spowoduje poruszenie i ból ;)

Nic dziwnego że normalny tranzystor zabrzmiał "lepiej". Ale to trochę tak jakby porównywać audiolaba z roksanem K3. I we wnioskach napisać że K3 pogonił audiolaba. Owszem dla tych którzy lubią mieć efektowne/efekciarskie brzmienie - K3 będzie znacznie lepszy.

Są ludzie którzy na tych brightach grają metal (nie wiem jakim cudem) ale widocznie coś im pasuje a może grupa ludzi nawinęła im makaron na uszy i tkwią w przekonaniu że jest to najlepszy wybór jakiego dokonali (na jakiś czas). Tak samo jest z sansui i innymi markami. Opinie internetowe tworzą przedziwne klany wyznawców danych marek. I nie daj boże wejść tam z odmiennym zdaniem😁

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wallace napisał:

OSL, czy też OSP to najtańsza organiczna powłoka, która po otwarciu hermetycznego opakowania płytki PCB, w ciągu kilku dni ulega znacznej degradacji.

Pytałem o tą powłokę ponieważ spotkałem się z opinią serwisanta , że z naprawą 3-5 letnich sprzętów jest ten kłopot,  iż nawet po wlutowaniu nowej części są problemy ze stykiem na ścieżkach , dlatego raczej preferuje wymianę całej płytki, niż zabawę w szukanie przerw , a nawet znalezienie takiego miejsca nie gwarantuje , że nie powstanie za tydzień w innym miejscu bo np. przy naprawie rękawem potarliśmy płytkę . Drzewiej / a ma jakieś 27 lat doświadczenia/ , nawet do głowy by mu nie przyszło zmieniać całą płytkę , bo pierwsze koszta i klient by w życiu nie zapłacił , a dwa to nie było takiej potrzeby , jak coś to wymieniało się tylko zepsuty element , usuwało zimne luty i na tym koniec. 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się bardzo podoba sprzęt vintage. Mam takie pytanie od czapy trochę, czy któryś ze wzmacniaczy Sansui jest na tyle mocny aby nakarmić kolumny PMC twenty 26  (86dB)  ?     Nie mam ich jeszcze ale zamierzam jeszcze w tym roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, JohnDoe napisał:

Czy któryś ze wzmacniaczy Sansui jest na tyle mocny aby nakarmić kolumny PMC twenty 26  (86dB)

A skąd przypuszczenie, że te kolumny trudno "napędzić"?

W Audio piszą tak:

"Według danych PMC, wszystkie konstrukcje serii Twenty są 8-omowe, a pomiary Twenty-24 czynią tę informację niemal pewną, bowiem takie są właśnie te kolumny. Minimum przy 200 Hz wynosi dokładnie 6 omów, impedancja ma niewielką zmienność. Przypomnijmy wysoką efektywność - i mamy komplet dobrych informacji w odpowiedzi na ulubione pytanie audiofilów: "czy te kolumny łatwo napędzić". Jeżeli ktoś powie, że mimo wszystko niełatwo, bo muszą one poruszać dużą masą powietrza w labiryncie, do czego potrzebny jest jakiś specjalny "prąd" (labiryntowy), to przez niego samego puśćcie jakiś prąd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie powinno być problemu. U mnie Sansui Alpha 607 XR współdziała z kolumnami Kef 107 reference. 45kg/szt. A te Kefy to troche większej mocy potrzebują do rozruszania bo i głośniki niskotonowe  potężne (po 2 szt 25 cm na kolumnę) i zwrotnice po 2 na kolumnę. Wiadomo, że lepiej byłoby z jakąś końcówką, ale i Alpha 607 daje radę.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, JohnDoe napisał:

Mnie też się bardzo podoba sprzęt vintage. Mam takie pytanie od czapy trochę, czy któryś ze wzmacniaczy Sansui jest na tyle mocny aby nakarmić kolumny PMC twenty 26  (86dB)  ?     Nie mam ich jeszcze ale zamierzam jeszcze w tym roku.

John, zainwestuj w pożądną końcówkę. Pmc potrzebują pieca z duzym zapasem. Nie daj się zwieść skutecznosci. Pozory mogą tu mylić.

Zresztą 86db to mało jak na trojdrozną kolumnę. Jeszcze zalezy czego sluchasz ale majac takie kolumny nie baw się w półśrodki i opinie teoretykow potrafiacych czytać jak gra kolumna z wykresu impedancji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inferno   No właśnie Cyrus'a nie bardzo ogarniam. Coś wiem, że tam wszystko w osobnych skrzynkach i dużo chyba ich trzeba mieć. Ale może mi się tylko wydaje, nie zgłębiałem tematu.  Warto się zainteresować. 

 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nawet na słuchawkach podpiętych do PC słychać mega bas , tylko ,że on przysłania resztę nad którą się nie można skupić ;) 

Jestem w stanie odpalić subwoofer ~10% vol z lampą i niby jest mocniej , ale wydaje mi się iż sub lekko "się gubi"  - co prawda to sub typowo pod KD , ale mimo wszystko ten łomot jednak szybko mnie męczy i wolę słuchać na samej lampie.

Szarpnięcia kontrabasisty potrafią być odczuwalne całym ciałem , czy też podłożem na którym się siedzi.

Co do haiku to chyba gdzieś ktoś recenzował i chyba Twórca potwierdzał iż zrobił niektóre hybrydy by były bliskie pełnym lampowcom i trzeba sobie z tego zdawać sprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...