Skocz do zawartości

The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio


Kraft

Recommended Posts

5 minut temu, audiowit napisał:

Rozumiem.

Masz sprzęt marki Rozumiem? Wypisujesz różne farmazony, ale poza wzmacniaczem robionym chałupniczo, o bliżej nieokreślonych parametrach, nie wiadomo na czym słuchasz. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, audiowit napisał:

Jac. Parametry nie grają. Nie mam stałego sprzetu. Czesto wymieniam, mam kilka zestawow.

Jak można się było spodziewać, kolejna wymijająca odpowiedź :) Wymień cokolwiek, nie ma się co wstydzić. Tańszy sprzęt nie czyni Cię gorszym. Sam mam tani bo mi taki w tej chwili wystarcza. I nie wstydzę się tego przyznać. Pewnie chciałbym takie Aidy ale ani mnie nie stać ani nie miałbym ich gdzie postawić :) Ale Sonetto chodzą mi po głowie :) Może na emeryturze ;)

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, JacSantana napisał:

Masz sprzęt marki Rozumiem? Wypisujesz różne farmazony, ale poza wzmacniaczem robionym chałupniczo, o bliżej nieokreślonych parametrach, nie wiadomo na czym słuchasz. 

JacSantana - proszę o trochę spokojniejsze wypowiedzi - i przede wszystkim nie cytuj całej wypowiedzi poprzednika .

Ta prośba (a właściwie kolejne przypomnienie) adresowane jest również do innych użytkowników naszego Forum.
 

A co do pytań i wypowiedzi na temat posiadanego sprzętu - to w dziale AUDIOFILE DYSKUTUJĄ jest wątek "Wasze systemy" i tam jest właściwe miejsce na tego typu wpisy
https://forum.audio.com.pl/topic/1236-wasze-systemy/

Pozdrawiam
PS. A co do sprzętu u Audiowita - to parę osób na Forum wie co ma (i miał) więc daruj sobie tego typu uszczypliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, RoRo napisał:

A co do sprzętu u Audiowita - to parę osób na Forum wie co ma (i miał) więc daruj sobie tego typu uszczypliwości.

Gdzie tu uszczypliwość? Po prostu usiłuję się dowiedzieć czego słucha człowiek który wielokrotnie, w niewybredny sposób, szydził ze sprzętu innych forumowiczów. I jakie dostaję odpowiedzi? Mam wiele sprzętów, kilka par kolumn, niektórzy widzieli itd. Proszę o odrobinę obiektywizmu i dobrej nocy życzę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audiowit napisał:

Panowie. Czy ktoryś z Was slyszał kiedyś taki naprawdę dobry system?

Jeśli tak to powiedzcie coś o nim. Króciutko. Nie licza się te z Audioszoła.

Trochę mi wytrąciłeś broń z ręki pisząc , że AVS się nie liczy :) 

Ale ok. słyszałem lepsze od swojego / choć te słowa ledwie przechodzą mi przez gardło :) / dwa. Jeden u gościa na tzw. parapetówce / zaprosił przedstawicieli firm uczestniczących w budowie jego domu, a raczej rezydencji/ . Miał specjalne pomieszczenie zaadaptowane na salę kinową i gdy wszedłem stały dwa Tannoye Kensington , gadał cały czas o kinie , więc już chciałem rzucić mu się do gardła , bo jak można takie kolumny wykorzystywać jako fronty w kinie, ale mnie uspokoił , że panele głośników kinowych, to on ma wbudowane w ściany. Jak włączył koncert AC/DC to po powrocie do chałupy przez tydzień nie odpalałem swojej RX-A 3030, by się nie spalić ze wstydu :) A potem przeszliśmy do stereo i przede wszystkim urzekła mnie naturalność brzmienia , harmonia jaka panowała , równowaga tonalna , żadnych przejaskrawień i bardzo definiowalna scena. Zapamiętałem , że wzmacniaczem do którego były podłączone kolumny był lampowy Unison Research , źródło CD, ale nie wiem jaki bo był za kotarą. Tym drugim był zestawem który z pewnością mogę powiedzieć , że stał się dla mnie referencyjny / wiem w jakim kierunku iść/ jest ten który słuchałem u kolegi Audiowita. Witek , jak byłem u Ciebie , wiedziałem ,że już gdzieś spotkałem się z taką naturalnością i przestrzenią , tak było właśnie w wyżej opisanym przypadku. Tam w tej salce kinowej dźwięk tworzył bardzo szeroką scenę , u Ciebie jest skoncentrowany na mniejszej przestrzeni, ale równie sugestywny. Słucham dzisiaj od paru godzin ZZ Top właśnie leci " La Grande'  i dochodzę jednak do wniosku , że odwołuję to , że kiedykolwiek słuchałem lepszego sprzętu niż mój :) Cyba muszę przestać pić tak mocną kawę wieczorem :)  

30 minut temu, JacSantana napisał:

Proszę o odrobinę obiektywizmu

Wierz mi , że to co napisałem to obiektywizm do bólu. Niestety dla mnie i mojej kieszeni , bo po usłyszeniu systemu kolegi Audiowita czekają mnie niestety poważne zmiany w moim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, niewielu chetnych na pochwalenie się ilu znają włascicieli dopieszczonych zestawów.

Otoż 2 dni temu rozmawialem ze znajomym, ktory zwrocił mi uwagę na to, ze tak naprawdę nie ma zbyt wielu ludzi swiadomych mozliwosci stereo. Prawdopodobnie niechęć do " dopieszczania" systemow bierze się stad, że niewielu slyszało naprawdę dobrze zestawione stereo. To siedzi w psychice. Nie znasz, to jest Twoj wróg.

Popatrzcie na to obiektywnie. Ilu z Was jeździ po Polsce po znajomych sluchajac ich zestawów i szukając pomyslu na dźwięk. Chylę czoła przed Tomkiem, ktoremu chcialo się jechać 400-500km zeby tylko posluchać.

A zobaczcie ile czasu tracicie na szukanie parametrów w internecie.

Inferno, nie wątpię, ze zestaw za 1700zł mogł Ci się spodobać. Ale zapewniam Cię, ze mnie nie spodobał by się. I nie mowie tego bo to zestaw za 1700 tylko, ze wiele takich slyszalem i wiem, ze daleko mu do ideału.

Dlatego Panowie proponuję wiecej znajomosci w realu, a mniej forumowych teorii. Po uslyszeniu kilku dobranych dobrze zestawów potrafi wiele się pozmieniać przy postrzeganiu audio.

Nie dziwcie się też mnie. No przecież jak czytam tutaj niektore wypowiedzi, to naprawdę brakuje mi pomysłow jak mam zareagować. Najlepszy ubaw ma ze mnie moja zona patrząc na mnie jak cos skrobie w komorce. Mowi: ocho, czytasz forum? Bo pewnie przez moja twarz przebiegają rozne niekontrolowane grymasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, audiowit napisał:

tak naprawdę nie ma zbyt wielu ludzi swiadomych mozliwosci stereo. Prawdopodobnie niechęć do " dopieszczania" systemow bierze się stad, że niewielu slyszało naprawdę dobrze zestawione stereo.

Faktem jest, że nie słyszałem wielu systemów audio, a już na pewno nie takich dopracowanych. Myślę jednak, że jeżeli ktoś ma chęci i choć trochę umiejętności słuchania dźwięku, podkreślę dźwięku, nie muzyki i także tego z otoczenia, to jest w stanie nawet tani zestaw całkiem nieźle "poprawić" względem takiego wyjętego prosto z pudełka. I wcale nie trzeba grzebać we wnętrznościach. Niektórzy kupują sprzęt tylko po to, aby spełniał swoje funkcje, czyli jak najlepiej odtwarzał muzykę w założonym budżecie. Dla innych wielką przyjemnością jest za to dopieszczanie swoich zabawek i próbują jak to czy tamto wpłynie na dźwięk. Różni ludzie, różne potrzeby. Dlatego myślę, że nie ma potrzeby wkurzać się, że ktoś ma inne podejście do mojego, czy Twojego Audiowit. Każdy z nas, pisząc na tym forum wykazuje zainteresowanie tematem audio, a że na różnych płaszczyznach to tylko na plus. Wymieniamy pomiędzy sobą poglądy i spostrzeżenia, a ktoś inny może z tego skorzystać lub nie.

Edytowano przez nowy78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, audiowit napisał:

Inferno, nie wątpię, ze zestaw za 1700zł mogł Ci się spodobać. Ale zapewniam Cię, ze mnie nie spodobał by się.

No ale to nie był jedyny jaki podałem. Wyżej był Lyngdorf z zupełnie innymi kolumnami Davis Acoustic . A ten za 1700 traktuje w kategoriach „ za 1700” a ty się przyczepiłeś akurat do niego 😏

I nie mówię ze jestem niesamowicie osłuchany, żeby nie było ze zgrywam debeściaka 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje Bogusławie. Całkowitą.  Jednakże punkt widzenia zależy w dużej mierze od ... tego czym się dysponuje w danej chwili. I w myśl zasady, że każdy ptaszek swój ogonek chwali. Pomimo, że czasem ten ogonek jest poszczerbiony i szary, ale jednak. Dla ludzi zaczynających przygodę z audio, dobrze bedzie grało wszystko o czym się mówi i poleca na forum. Nawet zupełnie niedrogi sprzęt. I posiadacze takiego sprzętu ,,dadzą sie pokroić,, za to że ten sprzęt gra bardzo dobrze. DO CZASU, aż usłyszą coś lepszego. Dlatego podstawą są porównania. Jak największa ich ilość. I dotyczy to nie tylko jak najdroższych rzeczy. Nie. Czasem wśród tańszych też zdarzają sie perełki. Mogę to potwierdzić na swoim przykładzie. Często odwiedzam dość dobrze sytuowanych przyjaciół i niektórzy z nich dysponują sprzętem za naprawde wielkie pieniądze. Co nie oznacza, ze jego brzmienie powala. Tak wiec słuchajmy i porównujmy jak najwiecej aby mieć skalę porównawczą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Chodzi o pewną ostrozność w przesadzaniu, ze wszystkie źródła, wzmacniacze, kable, platformy, podstawki, zaslepki nie grają. I to wszystko to sciema marketingowa.

Witek,

Budowałeś napięcie prawie dobę, a tu tylko tyle? Myślałem, że tych jednych to wyślesz w Kosmos, tych drugich zaprosisz do siebie żeby posłuchali porządnego stereo i się rozczarowałem hehe 😉 Nie irytuj się poglądami i stanem posiadania użytkowników forum. Pomagaj jak potrafisz najlepiej, z wyrozumiałością to za jakiś czas będzie mniej problemów w naszym środowisku 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pracy nie mam jak i kiedy pisać a wczoraj po porażce naszych nie miałem już na nic ochoty

Najwięcej słuchałem w salonach audio, szczególnie w audiopunkcie na batorego  jak jeszcze żył zaznajomiony kierownik :(

Nie wiem dlaczego mamy nie uwzględniać ałdioszoł - część pokoi jak i sam sprzęt był zestawiony bardzo ciekawie a i można było wyczekać prawie indywidualny odsłuch. Mało tego jest okazja posłuchać sprzętu  w bardzo różnych miejscach danego pomieszczenia.

Odsłuchy u innych ludzi wiążą się nierozerwalnie z konfrontacją naszych wrażeń i oczekiwań właściciela. Niestety w moim przypadku mam duże opory przed wyartykułowaniem wszystkiego co myślę ;)

Dlatego wolałbym nie precyzować kto gdzie jak :) - ze względu na dość negatywny mój odbiór zestawienia jako całości

Z odsłuchów u ludzi to w pamięci zapadł mi SANSUI AU7 (pewnie znowu mylę nazwy) - zrobił na mnie ogromne wrażenie zróżnicowaniem "barw"

Z salonowych odsłuchów największe wrażenie zrobił na mnie zestaw Triangle (ok 12-14 tyś) ale lat temu.... 15-20 + fatman najmniejszy  + gramofon

Pierwszy raz w życiu znalazłem się "w środku" orkiestry - to mi najbardziej zapadło w pamięć , wysokie które po prostu lśniły nie kłując uszu. Bas potwornie precyzyjny ale absolutnie nie suchy i nie taki "kliniczny" średnica była ok - po prostu :)

Była płaszczka jeszcze ale nie pamietam dokładnie z czym zestawiona, naim dzielony , ogromne srebrne pudło z wycieraczkami - to tak na szybko

Resztę musiałbym szukać kolumn i wzmacniaczy - mam pamięć raczej wzrokową :)

Są ludzie którzy się tym podniecają - mi w pamięci raczej zostają te zestawy które mnie zauroczyły

Natomiast przekonałem się że wydanie wiadra kasy nie oznacza że będzie dobrze obiektywnie. Subiektywnośc tego hobby jest największą zaletą i największym wrogiem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Rega napisał:

I posiadacze takiego sprzętu ,,dadzą sie pokroić,, za to że ten sprzęt gra bardzo dobrze. DO CZASU, aż usłyszą coś lepszego.

Też tak mówię, i to z własnego doświadczenia. A to o czym piszesz że po taniości może być dobrze, to tez prawda, wystarczy tylko jeden przykład ..popularna "Malina" lepsza niż te całe PCty czy laptopy z Roon, specjalnie skonfigurowane. Własnie chciałem odkurzyć membrany niskotonowych, a że player cd odesłany, tooo muzyka z PC i ... i powiem tylko, że wysokotonowe, na 3/4 mocy chciały mnie ogłuszyć. Tragedia.  .....Pewnie że dobrze mieć cały set jednej firmy, teoretycznie dźwiękowo spasowany, jednak my szukamy własnie tych "perełek" dlatego próbować trzeba znaleźć optimum tego na co nas stać. A może przyjdzie taki czas i zachcemy więcej. Tu się coś posłucha, tam się coś zobaczy, i już wiemy ... nasza muzyka może zagrać lepiej.

Żona cały czas mi wypomina (poza jednym przypadkiem) że teraz to każdy element z innej parafii, a jak był komplet Technisc`a to wyglądało lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

a jak był komplet Technisc`a to wyglądało lepiej

No widzisz ? I po co było zmieniać ? :) 

Bogusław , czytam , że wciąż szukasz sprzętu dla siebie i biorąc pod uwagę poziom budżetu Twoich klocków poważnie bym się zastanowił / ja własnie to robię/ nad klockami , NIE Z DUŻYCH TZW. MARKOWYCH FIRM , ale własnie z manufaktur. Po tym co słyszałem u Witka doszedłem do wniosku , że mam głęboko gdzieś , czy będę miał logo NAD-a , Acuphase , Sansuja , czy innej FABRYKI na panelu przednim. Tak często czytam na forach , że coś jest jest nie warte uwagi , bo jest robione przez trzech facetów w garażu, a nie na hali fabrycznej z firmowym biurowcem w tle. Przekonałem , się , że logo nie gra , że może przestać się obracać wśród znanych marek , a iść w kierunku dźwięku , bo odkryłem , iż można taniej i ....lepiej.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku, tak dla scislosci, bo sprzet, ktory slyszaleś( glowny system) był dużo drozszy niż Boguslawa. Nie liczac dac. Ale podsumowujac zewnetrzne zegary i okablowanie to też poziom spokojnie Moona. On moze nie blyszczy i świeci ale to są uznane elementy.

Ale faktem jest, że duzo mojego sprzetu z manufaktur gra zdecydowanie lepiej niż podobny , markowy tzn na podobnych elementach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...