Skocz do zawartości

The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio


Kraft

Recommended Posts

Dnia 27.09.2019 o 11:43, audiowit napisał:

Nie dziwcie się też mnie. No przecież jak czytam tutaj niektore wypowiedzi, to naprawdę brakuje mi pomysłow jak mam zareagować. Najlepszy ubaw ma ze mnie moja zona patrząc na mnie jak cos skrobie w komorce. Mowi: ocho, czytasz forum? Bo pewnie przez moja twarz przebiegają rozne niekontrolowane grymasy.

Nie chodzi mi o sprowokowanie tylko o wiecej szacunku i pokory. Widze, ze masz duza wiedze i ja to potrafie uszanowac. Pamietaj rowniez, ze ludzi czytaja Twoje posty i tez maja niezly ubaw choc niewielu sie pewnie do tego przyzna. Nie jestesmy dobrzy we wszystkim tak jak i Ty. Fajnie jest jak ktos (bardziej doswiadczony i osluchany forumowicz) chce sie podzielic swoja wiedza.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pojawił się na rynku nowy monitor w układzie D'Appolito - Mission ZX-2.  Czyżby nowa moda w projektowaniu monitorów? W zeszłym roku mieliśmy premierę Monitor Audio Studio, a teraz kolejny duży wytwórca wypuszcza podobną konstrukcję. Mission zawsze lubiło konstrukcje D'Appolito, ale chyba nigdy nie stosowało ich w monitorach. Przynajmniej nie przypominam sobie tego. Konstrukcja jak na ostatnie produkty Mission nie jest tania. Kosztuje 4000 zł za parę. Zdaje się, że firma powraca w rejony rynku w których od dawna nie miała reprezentanta. Jako wysokotonowiec występuje stosowany od niedawna przez firmę głośnik pierścieniowy z charakterystyczną szpilką. Rewolucja nastąpiła w pozostałych głośnikach. Mission porzuciło membrany czysto papierowe i w serii ZX zastosowało miski z aluminium. Mam nadzieję, że kolumny będą udane, bo darzę firmę sentymentem. Moje pierwsze porządne kolumny pochodziły właśnie od nich. Mam je zresztą do dzisiaj.

107293688_MAStudio.jpg.b6aa259e80eb90c248769d5a7cfe7467.jpg

ZX_2_Standard_Piano_Black_3.thumb.jpg.84f4f7839916772709e0d21df263c45c.jpg

 

0530_mission_zx_2_01.thumb.jpg.ee67dbb43eccea62a687352800db4055.jpg

Można dodać, że podobny głośnik produkuje od lat nasza Sveda z Przasnysza. Model zwie się D'appo. Wygląda, że w Mission trochę spapugowali polską konstrukcję.

Sveda_Dapo.thumb.jpg.438ef94e486aed7e62bd2fb29367b3f9.jpg

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie konstrukcje były budowane od początku powstania tej koncepcji. Często są to tylko konstrukcje z wyglądu przypominające to rozwiązanie przez układ głośników z filtrami z odwróconą fazą lub nawet konstrukcje 2,5-drożne. Ostatnimi czasy stały się tylko mniej popularne. Przez jakiś czas dominowały konstrukcje 2,5-drożne a potem nawet 2 drożne z dwoma głośnikami niskośredniotonowymi poniżej wysokotonowego. 

Mniejsza popularność takich konstrukcji myślę że po części jest podyktowana niższym kosztem produkcji monitorów z mniejsza ilością głośników.Do tego częste jest przekonanie wśród ewentualnych odbiorców o tym że dźwięk jest lepszy z głośników o większej średnicy, a 2 większe głośniki wymagają zwykle większej obudowy. Dołożenie wtedy nieco większej obudowy tworzy konstrukcję wolnostojącą, która również ma więcej zwolenników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ogólnie kiedyś testowałem podkręcając volume na wzmaku , i na każdym źródle inaczej pojawiał się "szum" , tzn. w niektórych przypadkach przy mocniejszym podkręceniu - także może zatyczki mają sens. Tylko nie wiem jak zatkanie nie używanego wejścia rca może mieć znaczenie , natomiast na powyższym filmie słychać było na słuchawkach różnice.

Natomiast cena ponad 1000zł za parę zatyczek jak dla mnie za wysoka , max 200zł jeszcze bym mógł dać , chociaż i to dla mnie lekka przesada , ale rozumiem iż są kosmiczne materiały , mała produkcja , itd. :D 

PS: żeby nie było iż nie słychać różnic przy nagraniach , testowo nagrałem sobie ten sam utwór na 2 różnych lampach sterujących - ciężko na odsłuchu słuchawkowym nie rozpoznać różnic ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 4.01.2020 o 15:21, Kubakk napisał:

gólnie kiedyś testowałem podkręcając volume na wzmaku , i na każdym źródle inaczej pojawiał się "szum" , tzn. w niektórych przypadkach przy mocniejszym podkręceniu - także może zatyczki mają sens.

ekhm... chyba zapomniałeś że kazde źródło też ma inny poziom szumu. A i realizacja "elektryczna" masa itd. ma swoje znaczenie. Według mnie raczej błędnie interpretujesz to co usłyszałeś.

 

Z innego forum - no o tym nie słyszałem !!!

http://www.acoustic-revive.com/english/psa100/psa100_01.html

 

jak dla mnie bajka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Fafniak napisał:

jak dla mnie bajka

Czasami mam wrażenie, że dla audiofila nie istotne jest osiągnięcie celu tylko droga do niego. Przykład. Leben. Wzmacniacz przeciętny. Z niedostatkami. Jak prawie każdy. Mimo to ulubieniec audiofilslkiej braci. Mogliby znaleźć lepszy i cieszyć się muzyką ale po co skoro jego ułomności można próbować naprawić przewodami, bezpiecznikami, innymi ustojstwami i pewnie owczą wełną za gniazdami jak w zalinkowanym materiale. Taka droga do lepszego brzmienia przez dżunglę z plastikową maczetą. To moje zdanie i żeby nie było to bardzo mi się Leben podoba i może kiedyś go będę miał 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

Czasami mam wrażenie, że dla audiofila nie istotne jest osiągnięcie celu tylko droga do niego. Przykład. Leben. Wzmacniacz przeciętny. Z niedostatkami. Jak prawie każdy. Mimo to ulubieniec audiofilslkiej braci. Mogliby znaleźć lepszy i cieszyć się muzyką ale po co skoro jego ułomności można próbować naprawić przewodami, bezpiecznikami, innymi ustojstwami i pewnie owczą wełną za gniazdami jak w zalinkowanym materiale. Taka droga do lepszego brzmienia przez dżunglę z plastikową maczetą. To moje zdanie i żeby nie było to bardzo mi się Leben podoba i może kiedyś go będę miał 😉

Miałem fajny długi post , dałem odpowiedź i niestety się nic nie pojawiło ...

w skrócie audio adhd , choroba natręctw , zmiana sprzętu po roku itd. Leben czy inny taki łatwiej sprzedać , brać audiofilska może źle na kogoś patrzeć jak nie ma markowego sprzętu itp. :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...