Skocz do zawartości

The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio


Kraft

Recommended Posts

  • 1 month later...

Trochę nudno dzisiaj, więc zaproponuję mały konkurs. Kto znajdzie kolumnę o największej liczbie głośników. Chodzi oczywiście o modele przeznaczone do domów -nagłośnienie koncertowe się nie kwalifikuje.

Na razie podium wygląda tak:

Miejsce 1 - Tekton Design 1812 Model V12 - 26 głośników (1 woofer, 12 średniotonowych, 12 wysokotonowe i 1 superwyskotonowy)

1134874011_tektondesign1812coloredbig_orig.thumb.jpg.6fea0f558e81441d69d68e2cdbfdd245.jpg

1354832426_tektondesign1812coloredbig_orig1.thumb.jpg.f18e87b76827ef73ed8b92d20921847b.jpg

 

 

Miejsce 2 - Nola Grand Reference VI Gold - 23 głośniki (4 subbasowe, 8 basowych, 6 średniotonowych i 9 wstęgowych wysokotonowców)

2031658745_NolaGrandReference_VI-sm.jpg.a42954a259afb5afa473f9acb6d413b0.jpg

Kolumna składa się z części zasadniczej i subwoofera. Każda część stoi oddzielnie.

Miejsce 3 - Tekton Design Ulfberht -  21 głośników (2 woofery, 4 średniotonowe i 15 wysokotonowych)

579159329_tektondesignulfblue_orig.thumb.jpg.ca956fd7ec0683786b4604a124b0da5c.jpg

 

Ktoś da więcej?

 

PS Taka 14-głośnikowa Kii THREE BXT wygląda przy powyższych na niedorobioną;)

kiithreebxtcitytealside.thumb.jpg.c9d5cc550c5df3406d106d2b5ef9ded1.jpg

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mkk napisał:

Poza tym co widać 12 EMITów  jest jeszcze z tyłu. Czyli w sumie  54 głośniki na stronę

O! A co to za cudo? Proszę podawać nazwy modeli (dla potomnych).

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Dali Megaline III

No popatrz. Obecnie Dali to raczej zachowawcza firma.

6 minut temu, tomek4446 napisał:

No dobra , na podium się nie załapię ale :

Własnie, że się załapiesz. Te Dali mają 24 głośniki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MobyDick napisał:

Zwykle zwrotnice takich zestawów nie różnią się za bardzo od tych tych konwencjonalnych. Grupy głośników łączy się zwykle szeregowo-równolegle, tak aby dały wypadkowo impedancję typową dla obciążenia nią wzmacniacza.

Zgadza sie. Jesli są np. Tweetery jeden nad drugim w lini pionowej to ok. Ale na przykladzie który podałem nie bez powodu, tweetery sa pod, nad, z lewej i z prawej strony. Nie wydaje mi sie by była tam prosta zwrotnica. No chyba ze nie ma to grac Nie audiofilsko tylko ma byc "sciana dzwieku" wtedy mozna wszystkie wysokotonowe "zapiać" pod jedno filtrowanie.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2020 o 21:54, mkk napisał:

No jak można Infinity Reference IRS/V nie poznać ? :D

http://www.infinity-classics.de/models/IRS-series+Beta+Gamma-Delta-Sigma-Epsilon-1988-95-98/IRS/body_irs.html 

Pojawiają się czasem na rynku wtórnym , i podobno gdzieś w Polsce stoją też ( ale to @zukzukzuk pewnie najlepiej wie :D

Hej Marcin. 

Miło, że pamiętasz po latach:)

Czy otrzymałeś wiadomość na p.w.? Nie mogę tego sprawdzić:(

Nie mogę/nie umiem obsługiwać swojej skrzynki na tym portalu. Mam tylko dostęp do wiadomośći odebranych. A gdzie skrzynka nadawcza? Może pomożecie?

Nie pisuję publicznie w tematach audio, już przez lat kilka. Ale sytuacja jest dość specyficzna...

 

Wszystkich pozdrawiam serdecznie, Jacek

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2020 o 20:09, Kraft napisał:

Trochę nudno dzisiaj, więc zaproponuję mały konkurs. Kto znajdzie kolumnę o największej liczbie głośników.

Trochę się spóźniłem bo nie zaglądałem tu parę dni. Znalazłem taką kolumnę która ma 81 głośników (o ile dobrze policzyłem). Ale zapewne są na świecie potwory które mają jeszcze więcej ;)

McIntosh XRT2.1K

XRT21K-Pair-Front-and-Angle-hi-res_b139bdd796f06fdaea715dd632c16aaf.thumb.jpg.b512cdac45904e2ebcc10960e0873a92.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, JohnDoe napisał:

Znalazłem taką kolumnę która ma 81 głośników (o ile dobrze policzyłem).

Zgadza się.

(6) 8” woofers, (2) 6.5” low frequency midranges, (28) 2” upper frequency midranges and (45) ¾” tweeters.

Wrażenie robi też deklarowany zakres częstotliwości: 

Frequency Response: 12Hz - 45kHz

Zasłużone pierwsze miejsce rankingu.

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mkk napisał:

No pamiętam pamiętam :D

Nic nie dostałem na PW . 

A wiadomości są tu https://forum.audio.com.pl/messenger/ , z tym że w wątkach , nie widzę typowej skrzynki nadawczej :)

Cieszę się:)

Właśnie. Problem w tym,  że na tym portalu prawdopodobnie nie ma skrzynki nadawczej. W zwiążku z tym, nie mogłem nijak sprawdzić czy na 100% wysłałem.

A jestem wręcz przekonany, że wiadomość została wysłana (taki miałem komunikat).

Mniej ważne.

Wracając do tematu. Sądzę, że nie ma co się przescigać w ilośći głośników. A o jakości brzmienia, oferowanych przez te "monstra", trudno prowadzić rozważania.

IRS V ostatnio widziałem w ogłoszeniach jakieś 10-15 lat temu za 40-45 tys. EUR. Od tego momentu się, wg mnie się nie pojawiły. To, daje do myślenia..

Nie słuchałem ich niestety. Choć wiem, że takie w Polsce grają... Sądzę, że to poziom niedostępny.

Słuchałem natomiast, ich budżetowego, mniejszego brata - IRS Beta (obecnie jakieś 10-12 tys. EURO).  Cóż. Moim zdaniem, to poziom brzmienia nieosiągalny dla współczesnych głośników. Może za milion zł? Wątpię:( Lecz, zdaniem wielu, mam nico "skrzywione" spojrzenie (znaczy - uszy).

https://www.stereophile.com/content/infinity-irs-beta-loudspeaker-page-2
 

Więcej fotek może kiedyś, jak zlokalizuję dysk zewnętrzny...

(nazwy plików są moje - proszę się nie sugerować)

IRS V.jpg

IRS10.jpg

IRS11.jpg

irskino1.jpg

irskino2.jpg

irskino3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JohnDoe napisał:

 

McIntosh XRT2.1K

XRT21K-Pair-Front-and-Angle-hi-res_b139bdd796f06fdaea715dd632c16aaf.thumb.jpg.b512cdac45904e2ebcc10960e0873a92.jpg

 

 

W pokoju McIntosha na AVS 2018 kolumny XRT2.1K  nie zrobiły na mnie dobrego wrażenia.  W 2019 roku Mcintosh zestawił swoje wzmacniacze z Rockportami Lyra i było bardzo muzykalnie, naturalnie, spójnie, rytmicznie. Był to dla mnie zestaw numer 2 wystawy ale do pełni audiofilskiego szczęścia za ponad 1mln zł przydałaby się lepsze oddanie głębi tonalnej tak jak to robi Boenicke. Jak na razie nie słyszałem wielogłośnikowych kolumn które spodobały mi się brzmieniowo. Wizualnie też mi nie przypadły do gustu.

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Fortepiano napisał:

 Jak na razie nie słyszałem wielogłośnikowych kolumn które spodobały mi się brzmieniowo

Ciekawostka:)

Jak dotąd nie słyszałem kolumn opartych na jednym (Tannoy, Fostex czi inne współosiowe też odpadają - brak "rozdzielczości w pionie" - ja to nazwywam) lub dwu głośnikach, które potrafią dobrze odwzorować rzeczywistość (więcej niż 2-3 instrumenty i głosy też). Zresztą - nie szukam już.

Słuchałeś Bet? A może RS IB? Instrumenty bez prądu, głosy...

MUZYKA jest niczym Wielki Kanion dla niepełnosprawnego. Jeśli zejdziesz na dół, albo wpadniesz, to nie ma powrotu... Raczej - nie ma po co wracać:)

A próbowałem., bo pokój maluchy...

trojka_lustro.jpg

RS1-2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...