Skocz do zawartości

The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio


Kraft

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
25 minut temu, Fafniak napisał:

No po to wysyłane są egzemplarze próbne do tych najbardziej znanych. Czy idą za tym pieniądze? Pewnie tak, albo możliwość zatrzymania egzemplarza pokazowego lub zakupu za bardzo okazyjną cenę.

Błąd logiczny. Jeśli gadget działa, to nie ma konieczności przekupywania recenzenta. Jeśli nie działa, to po jakiego grzyba recenzentowi coś takiego za okazyjną cenę lub nawet za darmo;)

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuje opis tego cuda techniki :

" Luminist System Enhancer radykalnie poprawia jakość brzmienia domowych i profesjonalnych systemów audio, wykorzystując dłuższe CD-R, rozbudowane i zintensyfikowane algorytmy oraz sekcję magnesowania. Ulepszenia Luminist System Enhancer współdziałają z technologiami ekranowania używanymi w naszych kablach Luminist. "

A teraz takie krótkie pytanie , szczególnie do komputerowców , programistów lub znawców literatury S-F , co to za algorytmy które zapisane w postaci cyfrowej działają na plecionkę z drutu miedzianego / ekran/ ? Chyba , ze te kable komunikują się z tym czymś na dysku , w sumie za ta kasę to powinny :)

https://planetadzwieku.com/purist-audio-design-genesis-luminist-revision-10610.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

A teraz takie krótkie pytanie , szczególnie do komputerowców

Nie słyszałem o języku programowania który mógłby być interpretowany przez miedziany przewodnik, raczej pytanie do znawców fantastyki popularno-naukowej 🤣 Chyba Terminator T1000 to był programowalny ciekły metal więc w takich okolicznościach z tymi kablami nie musielibyśmy się wstydzić 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest w przypadku połączeń? Lepiej lutować czy tez moze skręcać śruba? Wydaje mi sie że w audio powinno sie wszystko lutować by miec lepsze styki na calej powierzchni i by nie doprowadzac do "luzowania" sie połączeń co właśnie daje śróba!

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten temat zdania są podzielone. Gdy mamy 2 różne metale dociśnięte do siebie zawsze istnieje możliwość powstania ogniwa na ich powierzchni, a to prowadzi do korozji na powierzchni złącza. Sprawę w zasadzie rozwiązuje ożycie metalu szlachetnego  w miejscu połączenia. Są teorie wg których połączenia lutowane są be, bo wprowadza się dodatkowy metal w miejscu połączenia i to z zasady o gorszych właściwościach przewodzących. Połączenie takie zwykle znacznie zwiększa powierzchnię przez która przenika prąd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, MobyDick napisał:

Na ten temat zdania są podzielone. 

Dokładnie! Ja jednak oponuje za połączeniem lutowanym. Połączenia w instalacji elektrycznej sa wykonywane w kostkach montarzowych. Czesto zdarza sie po jakims czasie x ze kable sa "zaczernione" poniewaz wystąpiło iskrzenie w puszce badz kontakcie, mimo iz elektryk montujac przewody dokrecił mocno. A przeciez nikt tymi kablami nie ruszał. Kazdy kto ma w wzmacniaczu wpiete głośnikowe kable bez koncowek typu banan/widełka, czyli goły drut, moze sobie w tej chwili wstac i dokrecic o min. 1/4 obrotu a nawet o pół! Mimo iz dokrecalismy mocno!

Teraz wyobrazmy sobie sytuacje z audiofilskimi wtyczkami zasilajacymi gdzie kładzie sie nacisk na "styki" czyli piny pokryte np. Rod-em a zapomina sie o podstawach czyli wewnatrz śrubka ktora z czasem sie luzuje (tym bardziej ze doczynienia mamy z linka a nie drutem jak w instalacji podtynkowej), nie mowiac juz ze tym kablem bardzo czesto ruszamy chociazby odkurzajac pomiedzy sprzetami.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

ok sorry :P

 

Moim zdaniem jesli audiofil potrafi docenić wplyw rodowanych pinow dlaczego nie słyszy połączeń śrubowych? Powinno sie w takim układzie lutować wszystkie połączenia w instalacji elektr. jak za "starych" czasów. A nie jak dotychczas kostki montażowe lub WAGO.

Kolejny aspekt to sposob prowadzenia instalacji. W Polsce wiadomo jak jest natomiast w uk jest tzw. Pętla! Czyli np. Całe piętro jest połączone w okrąg miedzy kontaktami. Ktore rozwiazanie jest lepsze dla audio?

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku salon z sprzetem audio jest pierwszy w kolejności. Tzn. Pierwsze gnoazdka w sieci pętli, wiec mozna powiedziec ze mam "czysty prąd" natomiast co w wypadku gdy salon jest za kuchnia bo wtedy od kontaktu do kontaktu prad biegnie przez kontakt np. Z pralką, lodówka, czajnikiem, mikrofala.... itp. Moze właśnie pozytywny wpływ np. Listwy slysza Ci którzy maja właśnie takie felerne ustawienie. Bo jak wiadomo prad biegnie do odbiornika najkrótsza drogą.

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Polska to w takim razie piękny kraj , bo jak pomyślę , ile bym musiał w UK wpakować do swoich listew filtrów Schaffnera by starczyło na cały pion ....

Polska to piekny kraj bo masz jedna baterie w zlewie a nie dwa krany jak u nas. Osobny do zimnej i ciepłej wody. Z jednej zawsze nap.... wrzatek a z drugiej lodowata. By wymieszać temp. Musisz wlozyc korek i nalac do zlewu. W powietrzu sie nie da ochlapać mordki.... :)

kto to wymyślił.... ja nie wiem....

jeżdżą po przeciwnej stronie jezdni, nawet hamulce w rowerze maja na odwrót. Gdy kupowalem rower to mnie nie poinformował i przelecialem przez kierownoce bo nacisnołem przedni.... co za kraj....

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chyba Miro 84 wiem jak jest w UK , bo bywało się :) Jak by tak wszedł do Londynu nasz Inspektor Nadzoru Budowlanego to w ciągu godziny zamknął by 3/4 tego miasta :) Rury od kanalizacji na zewnątrz i te plątaniny kabli wijące się po ścianach :) I jak tu kupić porządny audiofilski kabel sieciowy, jak prąd do chałupy dostarcza przewód ze wspomnieniem izolacji lecący po ścianie budynku ? :) 

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

W moim przypadku salon z sprzetem audio jest pierwszy w kolejności. Tzn. Pierwsze gnoazdka w sieci pętli, wiec mozna powiedziec ze mam "czysty prąd"

Niektórzy to się jednak potrafią ustawić :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie kupilem dom w dzielnicy nieco nowoczesniejszej i nie ma rur i kabli nazewnatrz. Ale to prawda. Widuje sie tu takie jak pisałeś :)

Mam jeszcze pytanie do Was na temat "power line". Czyli urządzenie do przesyłu internetu kablem sieciowym! Nadajnik podłączony do routera w domu i do gniazdka sieciowego a  odbiornik podłączony do gniazdka na koncu ogrodu w "altanie" (50metrow kabla w ziemi). Jak to działa? Czy ten internet jest przesyłany przewodem PE? Nie moge sie doszukać info o tym. Sluch niesie ze jesli uzywamy listwy z filtrami to urzadzenie "gubi paczki" transferu...?!?! O co chodzi...? I jaki to cos ma wplyw na dzwiek systemu audio w domu? Warto sie tym interesowac? Jakies interferencje... zakłócenia???

https://www.amazon.co.uk/Devolo-Magic-2-2400-Triple-Starter/dp/B07ZZDWVGN/ref=asc_df_B07ZZDWVGN/?tag=googshopuk-21&linkCode=df0&hvadid=394280210761&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=2693729117802956402&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=m&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1007281&hvtargid=pla-848834203163&psc=1&th=1&psc=1&tag=&ref=&adgrpid=81878752957&hvpone=&hvptwo=&hvadid=394280210761&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=2693729117802956402&hvqmt=&hvdev=m&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1007281&hvtargid=pla-848834203163

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...