Skocz do zawartości

The Audio Critic - krytyka współczesnego rynku audio


Kraft

Recommended Posts

Co innego wciskać. A co innego gdy regał jest obudową. Na pewno lepsze to rozwiazanie niz soundbar. Widziałem już subwoofer diy ktory był wbudowany w ławę w srodku pokoju. Generalnie majac takie "ukryte zespoly głośnikowe na pewno zyska to wizualnie. Tylko czy dzwiekowo rowniez?

Ps: subwofeer mozna by jeszcze ukryc w.... sofie. Przewaznie jest tam pustka. Lekko nawet weszły by dwa!

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować całej wypowiedzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! Gdzieś na innym forum otarłem się o dyskusję na temat "kondycjoniera masy". Jest to pudełko z kilkoma miedziamymi płytkami połączonymi przewodami, wypełnione turmalinem lub innym wypełniaczem "z ujemnymi ładunkami" cokolwiek to znaczy. Do jednej z płytek przylutowany jest przewód, który podłączamy do masy urządzenia. Podobno bardzo popularne ustrojstwo wśród japońskich audiofilów. 

Przyznaję, że pierwszy raz natknąłem się na ten temat. Miał ktoś jakieś doświadczenia lub wie coś na temat? 

Zachęcam do podzielenia się uwagami, przemyśleniami lub doświadczeniami jak są jakieś 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tak, jak przewidywałem, branża wpadła we własne sidła. Lansowana przez lata teoria, że "amplituner nigdy nie zagra tak dobrze, jak wzmacniacz" oraz, że "jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego" stała się dobie wysypu takich urządzeń marketingowym obciążeniem. Jak tu np. sprzedać klientom amplituner kosztujący 16 000 zł, jak ponoć każdy "czysty" wzmacniacz zagra od niego lepiej. Trzeba kombinować. Przede wszystkim broń Boże nie użyć w reklamie słów "amplituner", "kombajn" czy "all-in-one". Dystrybutor Linna pisze zatem tak:

"Firma Linn udoskonalia jedno ze swoich najbardziej popularnych urządzeń˲ “ery” strumieniowej – Majik DSM. To połączenie odtwarzacza sieciowego, przedwzmacniacza i końcówki mocy"

Żaden tam amplituner, to jest "urządzenie ery strumieniowej". Żaden "all-in-one". DSM to po prostu "połączenie odtwarzacza sieciowego, przedwzmacniacza i końcówki mocy";)

 

I było tak obrzydzać urządzenia wielofunkcyjne? No to teraz się trzeba nakombinować.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linn M jest propozycją budżetową dla Kowalskiego. Nie 16, a 11. I jak zwał, tak zwał amplituner kojarzy się z tunerem fm.

Podobnie jak Twoj marantz musi być promowany w jakiś sposob. Musi dostać nagrodę, musi być opisany jako dobry stosunek jakość/ cena. Co mają napisać? -- Dostajesz tyle za ile płacisz, nie oczekuj zbyt wiele.

Chyba się przekonałeś, ze w audio nie ma nic darmo i jednak droższe kolumny PRZEWAZNIE grają lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie to wolny kraj, jestem wolnym czlowiekiem i prawdę powiedziawszy niewiele obchodzi mnie Twoje zdanie na moj temat. Być moze przez te kilka miesięcy coś się zmienilo na forum. Sprawdzę.

A czy byl spokój. Slyszałem, ze roznie bywało. A od kolegow, że wieje nudą bo gada się tylko o nudnym sprzecie i wogole nie ma mowy o czymś z wyzszej półki.

Moze tez czas przypomniec jak wyglada sytuacja u Ciebie zeby uzytkownicy tego forum wiedzieli jakie jest Twój zasób wiedzy praktycznej. Nie tylko teoretycznej ;)

Skoro mowa o allinone to dla chcacych czegos więcej w podobnych cenach, a lepiej kieruję do coctail audio.

Natomiast chylę czoła przed Twoja aktywnoscią na forum. Ja tyle czasu nie mam. Fajnie ze piszesz rzeczowo, natomiast myslę, ze przyda się też trzeźwe spojzenie bardziej odsluchanego kolegi i nie budowanie opinii o np sb na podstawie jednej konstrukcji...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jesteś faktycznie wolnym człowiekiem, czy może niewolnikiem obsesji na moim punkcie, to już nie mi oceniać.

Jeśli natchnęło Cię jednak, żeby zrobić coś pożytecznego dla naszego forum, to wspaniale. Możesz zacząć od użycia poniższego przycisku

pp.png.a88aa0d823ab8d155e874827a811e3db.png

Załóż jakiś temat i zacznij dla dobra wspólnego dzielić się bezmiarem Swojej wiedzy o audio. 

Tak znacznie lepiej spożytkujesz Swój cenny czas niż ciągłym przyfastrygowywaniem się do moich wpisów. Chyba nie chcesz uchodzić za gościa, który nie potrafi nic zbudować, a jedynie przyjść i nabazgrać coś na cudzym murze?

Powodzenia.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, juz kiedys Ci pisalem, ze mnie nie podnieca ilość wpisow i ilość wejść. Nie mam fejsa, lajki mnie żenują. Znam swoją wartość. Nie mam ochoty zakladać nowych tematow jesli nie uważam ich za rewolucyjne. Większość juz była. Nie zamierzam ich tez kopiować z Audiostereo co robileś Ty i nadal nie przeklejam internetu. Moje przemyslenia i doswiadczenia, nadal są moimi.

Pragnę Ci rownież przypomnieć, ze " Twoje" tematy są wlasnoscią forum. Mogą być wymazywane bez Twojej zgody. Korzystasz z niego darmo, więc jesteś produktem :).

Rozumiem Twoje obawy. Bez przyczyny nie będę się czepiał. Poprawię lub zinterpretuję ewentualne Twoje błędy. 

A tak na marginesie gratuluję szczerze przelamania się i zaufaniu " garazowej firmie, bez dostępu do najnowszych technologii" jak sam słyszysz jest roznica. I chyba bedziesz meżczyzną i przyznasz się do błędu?

A Tymczasem weź 10 głębokich oddechow i wróć do meritum watku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie rozumiesz moich obaw. Dałeś się poznać jako rasowy troll. Nie obawiam się, że wytkniesz mi jakieś błędy. Obawiam się, że znowu zaczniesz rozwalać moje wątki, jak to czyniłeś w przeszłości. Mało Ci było awantury ostatnim razem? Nudzi Ci się? Znowu poczułeś zew natury? Jeśli rzeczywiście leży Ci na sercu dobro forum, to omijaj mnie po prostu szerokim łukiem i wszystko będzie dobrze. Jest tyle miejsca na forum gdzie możesz brylować. Na pewno znajdziesz coś dla siebie poza MOIMI tematami.

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoje Tematy będę wchodził, wtedy, kiedy bedziesz wprowadzał w błąd uzytkownikow.

Przestań już panikować. Od trolli jest kierownictwo tego forum. Nie usuneli mnie więc nazywaj rzeczy po imieniu. W/g Ciebie byłem trollem, a w/g innych nie. Ja rownie dobrze mogę powiedzieć, ze dzieki Tobie nie wchodzi wiele osob na to forum, bo zaniżasz poziom. Ja tak nie twierdzę. Twoje wątki mają treść i są merytoryczne. Mnie by się nie chciało. A, ze Twoje przemyslenia czy wnioski są jakie są to świadczy tylko o jakiejś ewolucji. Uzytkownicy mają prawo o tym wiedzieć.

I nie mow mi już proszę co mam robić na tym forum. Troszkę dluzej tu jestem i to jak wyglada to forum teraz, to nie kwestia ostatniego pół roku tylko kilku lat. 

Uznaj to, że czasem bedę pisywał gdzie chcę jako fakt. Nie masz na niego wplywu. I juz przestań odbiegać od wątku. Nie zniknę.

Więc skoro nie Linn to Coctail. Choć doskonale rozumiem Liniarzy, bo to firma z tradycjami i wiedzą, co robią. I kosztuje 11, a nie 16kzł. Poprawiłem Twoj błąd?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytelnicy są wrózkami? Pisales o DSM nie tlumacząc o ktorą wersję Ci chodzi. Obrazek wkleileś w trakcie konwersacji.

I nie miotaj się tak. Wyczuwam nerwowość. Wyrażaj się precyzyjnie bo w ten sposob mozemy rozmawiać o Rzymie i karczmie. 

I nowy Linn kosztuje 15 500., a nie 16kzł. A wiemy jak to z nowosciami. Za rok bedzie 11.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Ciebie nie interesuje cena tego Linna. Zresztą ona w moim poście nie była istotna. Chodziło w nim o coś innego. Spójrz prawdzie w oczy. Zajrzałeś na ten wątek tylko po to, żeby spróbować się do mnie przyczepić. Poszukać awanturki w niedzielne przedpołudnie. Mówię Ci, daruj sobie. Nie psuj znowu forum trollowaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o to, ze faktem jest to, ze dzielone systemy są przewaznie lepsze jakosciowo. Takich jak ten nikt nie traktuje powaznie.

Jeżu...daj juz spokoj. Przypominam, ze to Ty się miotasz. Wyluzuj juz.

Wlaśnie Kuba w tym rzecz. Ludzie widza cenę 11 czy 16kzł i po spojzeniu w porfel stwierdzają, że ok. W koncu jest tu wszystko.

Gdyby zsumować caly zestaw dzielony, juz tak by nie mysleli.

Oczywiscie, ze moznaby. Mialeś monstery od poźnych lat 60 do 90. Tylko ich cena byłaby... 

W klD nie kupilbym takiego kombajna. Za duze problemy z zasilaniem D. Trzeba by to jakoś rozdzielić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...