Skocz do zawartości

Zestaw do gramofonu Pioneer PL-990


Merowski

Recommended Posts

Cześć wszystkim :)
Od narzeczonej na święta dostałem gramofon Pioneer PL-990 jako, że słuchanie muzyki z płyt winylowych od dłuższego czasu było moim marzeniem ale jakoś nigdy nie mogłem się za to zabrać. Dostałem zatem bodziec i stąd mój post. Aktualnie nie posiadam nic poza gramofonem ;).
Chciałbym wydać do 1200 zł na amplituner i do 1700 zł na kolumny (najlepiej podłogowe).
Sprzęt by stał w salonie o powierzchni ok 20m2. Muzyki słucham głównie weekendami i prawie że każdej od jazzu przez pop, rock, metal do metalcore.

Polecono mi amplituner: https://sklep.rms.pl/pioneer-sx-20dab-sx20-dab-amplituner-stereo-z-obsluga-radia-cyfrowego-dab-dab

Oraz kolumny: https://sklep.rms.pl/polk-audio-t50-t-50-kolumny-podlogowe-2-szt

Czy taki zestaw ma sens? Czy może jednak w takim budżecie uda mi się skompletować coś lepszego?

I ewentualnie idąc przyszłościowo - jaki odtwarzacz CD do zestawu dobrać? Oczywiście też w miarę "budżetowy"

Od razu mówię, że jestem kompletnym laikiem i nie jestem żadnym audiofilem. Całe życie leciałem na muzyce z "wieży" i powoli chciałbym to zmienić :)
 

Pozdrawiam serdecznie !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja luba podsłuchuje radia czasami i niech też ma coś z życia :) Ale oczywiście jeżeli to robi różnicę aż taką to wzmacniacz + kolumny w tym budżecie narazie wystarczy. Z czasem to rozbuduję.
EDIT: 
Ale mając na uwadze, że jest to salon a nie stricte pomieszczenie odsłuchowe chciałbym zminimalizować ilość gratów stąd pomysł amplitunera ale oczywiście jeżeli lepszy wariant do wzmacniacz to jak najbardziej. Tak jak pisałem jestem kompletnym laikiem :)

EDIT2:
Pytanie nakierowało mnie na dalsze przekopywanie internetu ;). 
Wariant wzmacniacz ok 1200 zł
Kolumny ok 1700 zł 

a potem dokupię jakiś odtwarzacz sieciowy :)

Edytowano przez Merowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kraft napisał:

W cenie do 1200 zł masz bardzo chwalone modele wzmacniaczy Pioneera A20 i A30. Prawdopodobnie SX-20 nie dorówna im jakością dźwięku. Jeśli już koniecznie amplituner, to może lepiej dołożyć do SX-N30, gdzie będziesz miał dodatkowo pełną funkcjonalność sieciową.

Super ! Dzięki.
Jednak biorąc w zestawieniu A30 a SX-N30 co wypada lepiej biorąc pod uwagę jakość brzmienia? (nie licząc dodatkowych funkcjonalności SX-N30). Bo jeżeli faktycznie sam wzmacniacz i dokupienie później odtwarzacza sieciowego to lepsza opcja to zamierzam poczekać i z niej skorzystać a teraz wydać kasę na samego wzmaka (nawet lekko wychodząc poza budżet)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Na pewno znacznie lepszą jakość dźwięku zaoferuje wzmacniacz Pioneer A-30 niż amplituner, chociaż z mojej strony zaproponowałbym także wzmacniacz NAD C316 BEEYamaha A-S301 oraz Onkyo A-9030. Pioneer i Onkyo to brzmienie równe, dokładne, analityczne, trochę suche, co będzie wymagało zastosowania kolumn o charakterystyce raczej cieplejszej, bardziej gęstej. Nad to świetna dynamika, szybkość i energia. Yamaha natomiast wyraźnie eksponuje skrajne pasma, najlepiej sprawdzi się w szybszych, rockowych kawałkach.

Kwestia kolumn - spójrz koniecznie na polską konstrukcję Pylon Audio Pearl 25. To idealne uzupełnienie powyższych wzmacniaczy, gwarantujące dobrą dynamikę, szybkość i swobodę. Polk Audio T50 to bardziej mocne, twarde brzmienie, najlepszą opcją byłoby zastosowanie miękkiego wzmacniacza, natomiast bardzo ciekawą opcją będzie także ciekawy zestaw Indian Line Nota 550X oraz Monitor Audio MR4.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy i porównania. Poza wyżej wymienionymi konfiguracjami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dwudniowym szperaniu koncepcja się rozbudowała.
Obstaję przy wzmacniaczu:
Pioneer A-30
+odtwarzacz CD Pioneer PD-10AE

no i do takiego pakietu potrzebowałbym kolumn podłogowych do ok 2000 zł.
Zależy mi na brzmieniu dynamicznym z dobrym niezamulającym basem  (głównie ciężkie rockowe,metalowe klimaty) ale również takich które przy spokojniejszych gatunkach dadzą radę.

Wstępnie zastanawiam się nad Polk audio T50, Indiana Line Nota 550X lub Audio MR4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...