Skocz do zawartości

listwy zasilające


zn21

Recommended Posts

Mialem kiedys Audionova Powerstation i niestety bylo slabo. Po wywaleniu wszystkich filtrow i przerobieniu kilku elementow udalo sie zrobic z tego jakas listwe.
Pamietam, gdy ja sprzedalem (czekalem na nowa) i przez jakis czas gralem na zwyklej (komputerowej), nie dalo sie sluchac icon_twisted.gif !
Pozniej przyszla listwa VELUM. Tutaj byla juz znaczna poprawa i jesli chodzi o listwe w rozsadnej cenie to polecam tylko to.
Problem w tym, ze listwy te sa juz nie produkowane. Sam szukalem jej okolo 1,5 roku, az w koncu sie trafila icon_biggrin.gif . Koszt uzywanej okolo 500zl.

Zadziwiajace jest to, ze budowa listwy Velum jest bardzo prosta. Co jest w srodku ? Wlasciwie nic, poza "magicznym" grubym przewodem laczacym gniazda shuko ! icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla swojego samopoczucia warto a dla zabezpieczenia przed syfem sprzętu bardzo warto. Jest tylko jedno "ale" - z mojego komputerowego doświadczenia , bardzo smutnego zresztą, uważam, że zwykła listwa zasilająca nawet ta ubrana w niesamowitą reklamę i psychodeliczną otoczkę JEST DO NICZEGO ! Byle przepięcie w sieci i po sprzęcie. Nawet nie wiesz kiedy. A wpływ na dźwięk to moim zdaniem ma taki jak jak ja na śnieg co padał rok temu. Nabijanie ludków w butelkę i nic więcej.
Natomiast dobry kondycjoner jest wręcz zalecany podobnie jak UPS przy komputerze. Nie dość, że odfiltruje tony pozostałości po spawarkach elektrycznych sąsiadów, iskrzących mikserach m-ki Daewoo i sianie alternatora z sąsiada samochodu to jeszcze zabezpieczy przed ekstremalnymi wydarzeniami, takimi jak burze, skoki i spadki napięcia czyli jednymi słowy da stabilność zasilania. I to ma wpływ na dźwięk.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem też ostatnio dylemat przy kupnie sprzętu czy kupić listwę czy nie. Osobiście uważam że listwa jest potrzebna jako ochrona naszego sprzętu przed elektrownią, i sąsiadami spawającymi po nocach. Bo głupio spalić wzmacniacz na który się odkładało długo, przez jakieś skoki napięcia. A co do dźwięku to moim zdaniem nie ma co świrować z listwami za 2000 zł bo jak się w swoim sprzęcie nie ma dobrego zasilacza to i tak nic nie pomoże.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A wpływ na dźwięk to moim zdaniem ma taki jak jak ja na śnieg co padał rok temu. Nabijanie ludków w butelkę i nic więcej.



Mylisz sie, pozadna listwa sieciowa potrafi znacznie poprawic dzwiek w sotusnku do zwyklej listwy komputerowej czy standardowego przedluzacza. Przyklad podalem wyzej opisujac zmiany listewek u siebie w systemie.

Kondycjoner to inna sprawa i zeby kupic cos pozadnego trzeba wydac naprawde sporo kasy.
A na syf w sieci jest jedna rada - sluchac wieczorem lub w nocy icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednio używałem kondycjonera Helion 1750XP oprócz małej kompresji dzwięku przy podłączeniu
do niego wzmacniacza ,miał zbawienny wpływ na CD,DAC i pre.
Nie wiem jak działają listwy sieciowe mam jedną Audionova Poverstation mkII ale pod KD ,jej wpływu
na dzwięk nie stwierdziłem.
Aktualnie używam kondycjonera PC-3 firmy Gigawatt , na pare dni pożyczyłem kiedyś koledze i o
dziwo właśnie wtedy stwierdziłem jej pozytywny wpływ na wszelkie aspekty brzmiena ,chociaż mam
oddzielną linię do audio i zabezpieczenie w skrzynce.
Czytałem o innych produktach Gigawatta a mianowice o listwach PF-1 i PF-2 ale to raczej coś pośredniego
pomiędzy listwą a kondycjonerem.
Listwy ani kondycjonery nie zabezpieczają przed np. uderzeniem pioruna .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Koszt uzywanej okolo 500zl.



to dużo zwłaszcza dla kogos kto w tej cenie kupuje elementy zestawu

Cytat

Kondycjoner to inna sprawa i zeby kupic cos pozadnego trzeba wydac naprawde sporo kasy.



niekoniecznie za pół tej ceny możemy mieć już kondycjoner spełniający swoje zadanie kiedy zrobie zdjęcia pokaże co mam na myśli.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tunczyk,

Kupowanie listwy za 500 zl nie ma oczywiscie sensu, gdy element zestawu kosztuje 500 czy nawet 1 kzl.
Autor watku nie podal maksymalnej kwoty za, ktora chce kupic listwe.

Kondycjonery moga byc tanie podobnie jak listwy. Tylko czy beda "niewidzialene" dla systemu ? czy nie beda degradowaly/kompresowaly dzwieku ? Watpie w to ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni świadom tego co piszę, niniejszym pozwalam oponentom na gryzienie mnie, plucie i brukanie wszelkim sprośnym słowem!!!

A ja i tak napiszę: listwa sieciowa za 500 -1000 zł ! Boże Miłosierny ! Za te pieniądze kupiłbym co najmniej 30 płyt z muzyką a nie jakąś absurdalną metafizykę mającą NIBY wpływ na dźwięk. Jak ludzie lubią dawać robić się w bambuko! Jeszcze trochę to w tym paranoicznym amoku niektórzy będą osiedlowe sieci energetyczne sobie kablowali drutami Siltecha i zakładali gniazda sieciowe w ścianach z TYLKO z napisem WBT. No ale cóż? Jak się wyda tysiaka na Voo-Doo to autosugestia musi zadziałać. I kij z muzyką! Ważne, że mi listwa gra icon_razz.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W pełni świadom tego co piszę, niniejszym pozwalam oponentom na gryzienie mnie, plucie i brukanie wszelkim sprośnym słowem!!!



To nie to forum !

Cytat

A ja i tak napiszę: listwa sieciowa za 500 -1000 zł ! Boże Miłosierny ! Za te pieniądze kupiłbym co najmniej 30 płyt z muzyką a nie jakąś absurdalną metafizykę mającą NIBY wpływ na dźwięk. Jak ludzie lubią dawać robić się w bambuko! Jeszcze trochę to w tym paranoicznym amoku niektórzy będą osiedlowe sieci energetyczne sobie kablowali drutami Siltecha i zakładali gniazda sieciowe w ścianach z TYLKO z napisem WBT. No ale cóż? Jak się wyda tysiaka na Voo-Doo to autosugestia musi zadziałać. I kij z muzyką! Ważne, że mi listwa gra icon_razz.gif



Powyzszy post przypomina mi wypowiedzi pewnych charakterystycznych osob z sasiedniego forum. Jesli zamierzasz trollowac, to powiem jeszcze raz: kolega pomylil forum.

Jesli nie masz doswiadczenia/osluchania, odpowiedniego sprzetu, nie slyszysz pewnych elementow systemu to Twoja sprawa. Moze kiedys "dorosniesz" i zrozumiesz...


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

przedział to 500 - 1000 zł za listwę



Wiem, ze moze byc trudno ze zdobyciem listwy Velum, ale to konkretnie, szczerze polecam.
Jesli nie znajdziesz Velum szukaj takiej listwy by jak najmniej wnosila od siebie. Bez zadnych udziwnien, najlepiej by listwa byla po prostu przedluzeniem (za pomoca dobrego kabla) gniazdek ze sciany i nic wiecej. Czesto filtry w listwie i we wzmacniaczu moga "sie klocic", wtedy dzwiek potrafi byc zmulony itd.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspomniany powyżej velum jest praktycznie nie do zdobycia.
W katowicach w rcm sprzedają listwy FURUTECH. Jak mi wypożyczą na tydzień czy dwa na próbę to wezmę TP60E. W ciemno nie bo za drogo.
Perkoz_1 ma prawo do swojego zdania i nie neguję tego. Ludzie wydają tysiące na sieciówki. Ich pieniądze i ich sprawa. Oni też mają do tego prawo. Dziwi mnie tylko cena. Dlaczego tak drogo skoro nie jest to rzecz aż tak trudna rzecz do wytworzenia. Przecież proces tysiące razy jest mniej skaplikowany od produkcji choćby procesora!!! A procesor jest dużo tańszy do "Hi Endowych" sieciówek. Coś tu nie tak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> hybyrd83

Twój post przypomina mi sytuację sprzed roku kiedy to byłem aktywnym uczestnikiem pewnego żużlowego forum i nie bałem się na nim napisać, że drużyna której kibicuję to banda dziadów którym chodzi tylko o pieniądze a zarząd klubu to nieudacznicy. A jako, że okazało się, że rzeczone żużlowe forum to było kółko wzajemnej adoracji w którym zabronione było jakiekolwiek słowo krytyki to natychmiast mnie zbanowali na wieki wieków amen. I co? Ano to, że w moim mieście nie ma już od roku tego sportu bo dziadowstwo spadło do najniższej ligi a potem się zlikwidowało a i kasy do dzisiaj się nie mogą doliczyć. I wyszło na moje.
Tutaj też wywija mi się trolowaniem bo w/g niektórych jest jest prawda i tylko prawda i od razu nakłada się anatemę na kogoś kto się tylko z tą prawda nie zgadza. A ja mam prawo nie zgadzać się z twoimi racjami gdzie sam piszesz, że miałeś listwę komputerową i słuchać się nie dało a teraz jak wybuliłeś na VELUM-a to masz niebiańskie odczucia tym bardziej, że zaraz zaznaczasz, że nic w niej nie ma tylko gruby kabel. Iluzja? David Kopperfield czy co? Ja w to po prostu nie wierzę i nie muszę "dorastać" bo jeżeli dorastanie to wywalanie pieniędzy w pierdoły to wolę być do śmierci dziecinny. Jeszcze raz zaznaczam - filtr sieciowy TAK !!! bo syfu w sieci pełno ale nie wmawiaj mi, że minimalistyczna listwa ubrana w ideały upostaciowione w futurystycznym kablu o dużej średnicy i audiofilskiej nazwie ma wpływ na dźwięk. Nigdy nie napisałbym takiego postu jeżeli dotyczyło by to kabli głośnikowych lub interkonektów. Bo wiem, że one mają wpływ na dźwięk. Ale dorabianie na siłę ideologii do zwykłego ( ale ze stosownym czarnoksięskim napisem i drogiego icon_wink.gif ) kabla zasilającego w zwykłej listwie ( nota bene za kilkaset lub tysiące złotych) trąci mi właśnie brakiem "dorastania". I dlatego sprowadza się pewne rzeczy do absurdu, że nie słucha się piękna muzyki tylko szuka się nieistniejącego kamienia filozoficznego. Ku uciesze i bogactwie zresztą szamanów-producentów tych magicznych kapeluszy z królikiem w środku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że dyskusja stacza się w bagno w dosłownym tego słowa znaczeniu. Faktycznie nie jest to forum, na którym można sobie pochasać obrażając przy tym kogo popadnie.
Kolega Hybyrd ma doświadczenie w zakresie stosowanie kabli sieciowych i listew i podzielił się swoją wiedzą na ten temat z założycielem tematu, który wyraźnie o to prosił.
Bez obrazy moim zdaniem dobrze byłoby aby zamieszczali tu swoje uwagi ludzie, którzy maja coś do powiedzenia na temat meritum. Nie słyszę kabli ani listew to po prostu piszę: "nie słyszę i nie widzę celowości stosowania listwy droższej niż 35 zł" i wydaje sie, że to wystarczy.
Ocena tego, czy ktoś dobrze robi, że stosuje listwę lub kabel za 500 a nawet za 3000 zł sugerując przy tym, że coś jest na rzeczy moim zdaniem jest nie stosowne. Jak ktoś lubi wywalić 3000zł na listwę to jest jego prywatna sprawa.
Przepraszam z góry jeśli ktoś poczuł się obrażony, ale nie było to moim zamiarem. Mam szacunek dla każdego użytkownika tego forum i cenie sobie wszelkie uwagi pod warunkiem, że są merytoryczne i poparte wiedzą i doświadczeniem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...