Skocz do zawartości

listwy zasilające


zn21

Recommended Posts

Cytat

Ciekawy jestem informacji od użytkowników listw zasilających ich wpływ. Zakres cenowy w parze z rozsądkiem:
cena/wpływ na dżwięk. Nie pytam o kondycjoner!!!




Pytanie kolegi było wyraźnie sformułowane. W taki a nie inny sposób podzieliłem się swoimi poglądami i raczej też doświadczeniami w rzeczonym temacie i w rzeczonym rozsądku. A jeżeli wali mi się od razu "dorastaniem" ( swoją drogą ciekawe jak to zrobić w wieku 50 lat)," trolowaniem", "brakiem doświadczenia/osłuchania" to z racji tego , że jest to chyba "Forum" a nie kółko wzajemnej adoracji polegające na racji, świętej racji i tylko racji, to tym samym ustosunkowałem się do argumentów kolegi hybyrd83,z którym nota bene dotychczas wymieniało mi się konwersacje całkiem przyzwoicie. Szanuję zawsze czyjeś poglądy i wiarę w cuda też, a że piszę swoje posty takim a nie innym stylem i językiem to możecie to traktować jako zaletę albo przypadłość. Zresztą nic w regulaminie Forum nie ma na temat stylów literackich czy używanych przenośni itp. Nic też nie ma na temat pisania BEZWZGLEDNYCH PRAWD tutaj obowiązujących. I jeżeli jeden ma prawo pisać, że cytuję:

- "Zadziwiajace jest to, ze budowa listwy Velum jest bardzo prosta. Co jest w srodku ? Wlasciwie nic, poza "magicznym" grubym przewodem laczacym gniazda shuko !"

to inny ma prawo napisać, że w takie "magiczne"cuda nie wierzy. I na koniec zgodnie z przykazaniem:

Nie słyszę i nie widzę celowości stosowania listwy droższej niż 35 zł. Amen i bez obrazy.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Święta Racja !!! Czyste prawo handlu. Czyli towar jest tyle wart ile frajer jest w stanie za niego zapłacić.

Perkoz_1
Sformułowania kategoryczne na Forum są dopuszczalne - ale często zostawiają niesmak, dlatego większość osób ich unika, bo mogą obrazić Kolegów.
Lepiej trochę skrócić swoją wypowiedź do stwierdzenia np. "Nie słyszę i nie widzę celowości stosowania listwy droższej niż 35 zł." jak na końcu Twojej wypowiedzi niż wyjeżdżać z "frajerami...".

Zauważ, że niektóre osoby wolą wydać kilkaset złotych nie na kilka/naście/dziesiąt płyt, ale na kable czy inne "dodatki".
To, że Kolega Hybyrd83 ma doświadczenie z obcowaniem ze sprzętem sporo droższym niż średnia na tym Forum to dobrze - i chwała Mu za to, że dzieli się doświadczeniami. Np. ja na razie nie widzę w swoim systemie konieczności zastosowania kabli sieciowych czy listew/kondycjonerów po tysiąc - ale dlatego, że bez prawidłowego ustawienia sprzętu i wytłumienia pokoju będą to pieniądze na wyrost.
Ważna jest celowość i kolejność wprowadzania zmian w systemie, a ja mając np. wolne 5 tysięcy na sprzęt pewnie inaczej wydałbym je niż Ty czy parę innych osób - i podejrzewam, że każdy byłby zadowolony ze swojego wyboru. A decyzję inną niż własna można albo krytykować, albo pochwalić albo pominąć milczeniem (gdy nie ma prośby o ocenę zakupu...).

Pozdrawiam - i jak zwykle proszę o wyważone odpowiedzi icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wyjechalem" z takim tekstem w kierunku Perkoz_1 prawdopodobnie z przewrazliwienia na tego typu posty (styl). Przypomnial mi on bardzo dwa watki na sasiednim forum, w ktorych to dyskusje sa na podobnym poziomie.
Dlatego tez zareagowalem w ten sposob, moze zbyt ostro, zbyt pochopnie. Uwazam jednak, ze nie na miejscu jest nazywanie osob ktore "slysza" kable - frajerami. Zwolennikow, co przeciwnikow okablowania jest moze tyle samo. Chociaz sam uwazam, ze tych co "slysza" kable jest chyba wiecej icon_wink.gif ??

Jesli urazilem Perkoz_1 to przepraszam. Uwazam tez ze i On powinien przeprosic co niektorych na tym forum. Bo chyba nie tylko ja mam okablowanie sieciowe (rowniez listwy) drozsze niz zwykly kabel komputerowy za 8zl ?

Wracajac do listwy Velum, o ktorej pisalem. "Magiczny" przewod w srodku, tak napisalem. Uzylem tej przenosni celowo, rzeczywiscie budowa listwy jest bardzo prosta i o to chodzi !. Listwa sieciowa ma byc tylko przedluzeniem kontakt --> sprzet. Uwazam, ze uzyty kabel w listwie jest dobrym przewodem, ktory spelnia swoje zadanie. Listwa nie wprowadza nic od siebie, nie ma filtrow itd. Z listwami, ktore posiadaja filtry mam zle doswiadczenia.

Pozwole sobie napisac kilka slow na temat mojego systemu:
Posiadam system, ktory nie nalezy do tanich. Obecnie jest to wzmacniacz lampowy, ktory zupelnie bez obaw moge postawic obok konstrukcji 20-25 kzl (nowy wzmak). Mam troche znajomych, ktorzy dysponuja sprzetem z tego przedzialu, a takze znacznie drozszym. Wiec z czystym sumieniem moge napisac to co powyzej.
Kolumny glosnikowe calkiem niedawno kosztowaly 15 kzl (dzis ich nastepca katalogowo 19kzl).
Kable glosnikowe i IC to Velum z serii BlueS. Obecnie jestem na etapie wymiany CD, przedzial cenowy ktory mnie interesuje to CD w granicach 10kzl (za uzywany).
Jak widzisz sprzet moj nie nalezy do tanich i raczej nie mozna nazwac go budzetowym. Powiedzmy, ze jest to klasa srednia.
Dlaczego o tym pisze ? Poniewaz uwazam, ze stosowanie drogiego okablowania w systemach budzetowych mija sie z celem.

Wracajac do kabli sieciowych. Obecnie u siebie w systemie zastosowalem tylko jedna (podstawowa wersje) kabla sieciowego VELUM + listwa Velum. Reszta kabli sieciowych to DIY oparte na modyfikowanych kablach Lapp, a takze przypadkowy kabel, ktory otrzymalem za free - Neel. Kabel Velum zastosowalem przy CD, bo wlasnie w tym miejscu efekty sa najbardziej slyszalne (dodam, ze nizszej klasy sprzet reaguje slabiej na wymiane kabli sieciowych!).
Stosujac modyfikowane kable sieciowe Lapp zauwazylem poprawe (nie bez znaczenia) podpinajac pod listwe sieciowa i pod wzmacniacz.
Dodam, ze ze wzgledu na moje mozliwosci zarobkowe (brak stalej pracy, studiuje) nie moge pozwolic sobie na wyrzucanie pieniedzy w bloto. Kazdy zakup jest naprawde przemyslany. Gdybym nie slyszal roznic, nie slyszal poprawy,njie kupilbym podobnych elementow. Nie moge pozwolic sobie na efekty typu "autosugestia".

Wracajac do audiovoodoo. Niektorzy nie slysza jak podlozy sie pod CD kolce, czy podstawe granitowa. Sa ludzie ktorzy powiedza, ze stosowanie pierscieni antywibracyjnych na lampy elektronowe to idiotyzm. Ja sam dziwnie na to patrzylem, poki nie sprobowalem ! Dzis mam komplet takich pierscieni na lampach we wzmacniaczu. Co ciekawe same pierscienie byly chyba najtanszym elementem, poprawiajacym tak znacznie jakosc dzwieku icon_smile.gif (50zl? icon_smile.gif ) Jak widac nie trzeba miec drogich pierscieni, z metka (?) by ulec autosugestii ?
Ciekawe jest takze to, ze kilka osob na tym forum uzywa takich samych pierscieni icon_smile.gif

Ktos napisal o akustyce. Sam uwazam, ze jest to sprawa wrecz pierwszorzedna i nie raz sie o tym przekonalem. Zanim kupilem drogie okablowanie, zainwestowalem w dosyc prosta (ale skuteczna) adaptacje akustyczna pokoju. Pomogla mi w tym profesjonalna firma zajmujaca sie tym tematem.

Przepraszam za offtopic, ale w tej sytuacji czulem potrzebe wytlumaczenia...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu przypadkach wybuchały krwawe wojny ze złego zrozumienia kontekstu. I tym razem prawie się tak stało. Ale cóż, jesteśmy Polakami i od czasów Liberum Veto jest to naszą narodową przywarą. I tak:

- przepraszam kolegę hybyrd83 za może i niestosowne moje sformułowania nijak nie mające się do stanu wiedzy i posiadanego przeze mnie sprzętu. Niestety Pan Bóg nie zrobił na ziemi urowniłowki i podzielił ten padół na różne klasy pod względem stanu posiadania tego czy owego i dlatego na dzień dzisiejszy, biorąc zresztą pod uwagę meritum naszej waśni, mogę mieć tylko do niego ( Pana Boga ) pretensje, że na swoim nisko-budżetowym sprzęcie nie słyszałem, nie słyszę i nie będę słyszał pewnych niuansów ze świata muzyki i elektroniki. Jeszcze raz przepraszam i zastrzegam, że nie piszę tego z sarkazmem bo mi takowy przeszedł w niedzielę po południu jak Kubica zajął 2 miejsce w Monaco i dostałem opi....l od RoRo i belfer54 na niniejszym Forum. Troszkę sie należało icon_rolleyes.gif

- co natomiast dotyczy "frajerów" to epitet ten akurat w tym przypadku nie dotyczył posiadaczy takiego czy innego "energetyzującego" okablowania tylko napisany był w odpowiedzi na post Kolegi audionet i dotyczył cenowego cwaniactwa polskich dystrybutorów akcesoriów audio ( proszę wczytać się dobrze w kontekst jego i mojego postu !). Bo sam zaliczam się do tej kasty "frajerów". Dlaczego? Bo szlag mnie trafia jak ostatnio zakupiłem interkonekt InAkustika ( swoją drogą rewelacyjnego) za 370 zł. a okazało się, że w Anglii kosztuje on od 55- do 65 Euro.To co - nie frajer z tego Polaczka? Ceł nie ma, akcyzy nie ma, a dżemojad zarabiający kilka razy więcej płaci za ten sam towar prawie o połowę mniej niż rumuniada znad Wisły. A przecież w kraju nad Tamizą też sprzedający chce żyć i jakąś marżę stosuje? Niestety - jesteśmy frajerami, że dajemy się robić naszym rodowitym biznesmenom w balona.I to nie jest, sami wiecie, odosobniony przypadek. Dlatego, w tym temacie, kto nie zrozumiał moich intencji i poczuł się też obrażony to chylę czoła z przeprosinami i z obietnicą, że następnym razem będę starał się rozwijać swoje myśli w bardziej analityczny i konkretny sposób.

- i jeszcze raz na koniec ( z drobną modyfikacją ) - Nie słyszę i nie widzę celowości stosowania listwy droższej niż 35 zł.w nisko-budżetowych konfiguracjach.

PS. Dzięki za cierpliwość i wyrozumienie w czytaniu tego wszystkiego. A Kolegę hybyrd83 gdyby kiedykolwiek wylądował na Kresach Wschodnich czyli w Lublinie serdecznie zapraszam na dalsze konwersacje przy dobrej muzyce i nie tylko. Hasło na PW i już lecę do sklepu po "nutki" icon_biggrin.gif Spać jest gdzie w tym moim hangarze a i kiełbasa do "nutek" się znajdzie. Może dostał bym wtedy od niego jakąś poradę na temat akustyki mojego pokoju bo mam z tym maleńki echotwórczy problemik.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji to wpadł tu ważny temat: akustyka pomieszczenia. W wydawanym przez Trójmiasto Magazyn Hi Fi za najważniejsze czynniki wpływające na dźwięk wymienili:
1. płyta CD ( na nią nie mamy wpływu)
2. Akustyka pomieszczenia
3. Głośniki
to były główne
a potem
4. Wzmacniacz
5. żródło
i w ostatnim
okablowanie. O sieciówkach i kondycjonerach nie pisano ale i artykół był pisany ponad 10 lat temu.
Mnie zaintrygowała akustyka pomieszczenia. To czynnik po macoszemu traktowany przez zdecydowaną większość, który ma duży wpływ na walory przestrzenne oraz zmienia charakterystykę przebiegu częstotliwości naszego pomieszczenia. Może Hybryd podzieliłby się swoimi doświadczeniami i opisał jak firma zaadoptowała jego pokój odsłuchowy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zn21

O sieciowkach nie pisano moze dlatego, ze powinny znalezc sie na ostatnim miejscu.
Nie ma sensu stosowania drogich sieciowek w systemach budzetowych, tutaj nie wiele nimi zdzialamy. Natomiast warto zainwestowac np w modyfikowane kable Lapp (okolo 30 zl za kabel razem z wtyczkami)

Podsumowujac, moim zdaniem sieciowki stanowia ostatni szlif systemu i powinny byc dobierane na koncu ! Cenowo oczywiscie w granicach rozsadku, czasami lepiej zainwestowac w kable glosnikowe czy IC.
Cale okablowanie powinno byc rowniez dobierane do zlozonego juz systemu, nigdy odwrotnie.


Co do akustyki mojego pomieszczenia odsluchowego (mozna powiedziec juz bylego).
Skorzystalem z doswiadczenia i produktow Wroclawskiej firmy Hoohacoustic. Zainwestowalem w proste i cenowo do przelkniecia ustroje piankowe. Moze nie sa najpiekniejsze, ale po obszyciu materialem jaki proponuje firma, wygladaja calkiem znosnie icon_smile.gif Zainwestowalem w ustroje piankowe poniewaz sa tanie i w miare uniwersalne. Piekne ustroje drewniane strojone pod pomieszczenie sa drogie, i wlasciwie to nadaja sie do pomieszczenia dla ktorego je zestrojono. Poki co nie mam stalego zamieszkania, wiec zabawa w naprawde profesjonalna i droga adaptacje akustyczna mija sie z celem. Tymbardziej, ze licze na wiekszy pokoj w niedalekiej przyszlosci icon_smile.gif

Zdjecia mojego systemu znajdziecie w tym watku na dole:
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...1236&st=120

zdjecie1
http://forum.audio.com.pl/index.php?act=at...post&id=229
zdjecie2
http://forum.audio.com.pl/index.php?act=at...post&id=230

W sumie robi sie juz offtopic. Mysle, ze mozna bylo by zalozyc watek na temat wzmagan z waznym problemem jakim jest akustyka.
Aha i zachecam do wstawiania zdjec w wyzej podanym linku. Pokazcie jakie macie systemy/pokoje odsluchowe. Takie watki szczegolnie milo sie oglada !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat



Ciesze sie, ze sprawa zostala rozwiazana na drodze pokojowej ! icon_smile.gif
Bardzo dziekuje tez za zaproszenie. Kto wie moze kiedys skorzystam. W okolicach Zamościa mam rodzine, ktora planuje odwiedzic juz od dluzszego czasu. W tej sytuacji odwiedziny byly by jak najbardziej mozliwe, a nawet wskazane icon_wink.gif

Z checia odwdzieczylbym sie zaproszeniem, ale poki co jestem rozdarty na dwa kraje Polska/Belgia. Wszystko na to wskazuje, ze prawdopodobnie pozostane na najblizsze lata w Belgii i tutaj bede probowal budowac/ulepszac swoj system, a takze wzmagal sie z nowym pokojem odsluchowym. Takze jak juz bede wiedzial gdzie mieszkam (doslownie) wtedy i ja bede mogl zaprosic Was koledzy do mnie na audiofilska kawe lub cos rownie smacznego, ale % icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Mysle, ze mozna bylo by zalozyc watek na temat wzmagan z waznym problemem jakim jest akustyka.
Aha i zachecam do wstawiania zdjec w wyzej podanym linku. Pokazcie jakie macie systemy/pokoje odsluchowe. Takie watki szczegolnie milo sie oglada !

Hybyrd83
Co do powstania nowego wątku - możesz go utworzyć!
Wydaje mi się, że najlepiej w dziale STEREO, bo na stworzenie nowego działu chyba nie ma potrzeby- choć może to i dobry pomysł na przyszłość? Miejsce w dziale AUDIO obok istniejących pewnie się znajdzie icon_cool.gif
Zapraszam do przemyśleń i wypowiedzi: wystarczy pojedyńczy wątek czy potrzebny jest cały dział?
Oczywiście, nie gwarantuję, że w takowy dział powstanie - nawet jeżeli tak nam wyjdzie z rozmyślań icon_lol.gif

Teoretycznie można także kontynuować istniejący wątek "Wasze systemy...", gdzie są opisy i zdjęcia sprzętu w wątku w dziale STEREO.
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=1236

Pozdrawiam
PS. Gratuluje obu Kolegom pokojowego zakończenia miejscami ostrego sporu!
Perkoz_1 - jako totalny i wieloletni maniak F1 i sportów motorowych w niedzielę także i mi humor się poprawił icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem przyda się cały dział. Uważam tak dlatego, ponieważ już dawno zauważyłem, że większość piszących zarówno na naszym Forum jak i na innych skupia swoje umiejętności, możliwości finansowe oraz plany TYLKO I WYŁĄCZNIE na sprawach związanych z samą elektroniką i ilością wydanych pieniędzy, zapominając o tym, że nawet dźwięk z najdroższej elektroniki w pustym hangarze będzie masakrą. I potem są tego takie skutki jak w swoim długim życiu widziałem w kilku domach, że następuje albo przerost formy nad treścią albo płacz i zgrzytanie zębów i dochodzi w rezultacie do dalszej gonitwy za nieistniejącym królikiem, czyli wymienianie elektroniki nie patrząc na akustykę.
Sam mam teraz problem z akustyką, bo w pokoju o powierzchni grubo ponad 30 metrów, idealny prostokąt ale słabo wytłumionym ( i nie może być inaczej bo jest mała akceptowalność pewnej pani icon_cry.gif ) mam nie stereo i przestrzeń tylko maleńki bałagan oraz hulające w tą i tamtą stronę niskie tony. Ale coś może z pomocą kolegów z tego Forum się wykombinuje.

PS. Cieszę się, że dzięki naszej hybyrdo-perkozowej wojnie pozycyjnej zakończonej zresztą zakopaniem topora wojennego niniejsze Forum się deczko rozruszało a i pomysłów tak jakby więcej icon_lol.gif Ostatnio jakoś tutaj było ospale icon_wink.gif .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Hybyrd83 ruszył nowy wątek AKUSTYKA...
http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=4902
A faktycznie Perkoz_1 ładnie rozruszał wszystkich lekko śpiących Kolegów (powiem nawet, że paru nawet "lekko" wkurzył...). Wszystko się ładnie skończyło (a nawet bardzo ładnie...).

A Jego stwierdzenie
Cytat

nawet dźwięk z najdroższej elektroniki w pustym hangarze będzie masakrą. I potem są tego takie skutki jak w swoim długim życiu widziałem w kilku domach, że następuje albo przerost formy nad treścią albo płacz i zgrzytanie zębów i dochodzi w rezultacie do dalszej gonitwy za nieistniejącym królikiem, czyli wymienianie elektroniki nie patrząc na akustykę.

powinno dać wiele do myślenia nowym adeptom audio - a starym przypomnieć na wszelki wypadek, o co biega... icon_lol.gif
Pozdrawiam - i zapraszam do kolejnych wypowiedzi na ten temat i pomysł akustyczny: wątkowo/działowy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...