Skocz do zawartości

Gramofon (max700zł)


Recommended Posts

Witam, 

Rozpoczynam poszukiwania gramofonu, ale nie ukrywam że jestem całkowicie zielony i nie chciałbym popełnić błędu dlatego liczę na wasze wskazówki.

Aktualnie posiadam Onkyo TX-8150 + Heco Music Style 900. Muzyka na razie Queen. Na gramofon chciałbym przeznaczyć nie więcej niż 700 zł (chyba że naprawdę warto to trochę więcej niż 700). Zdaję sobie sprawę, że w nowych sprzętach nie znajdę nic ciekawego w tej cenie (chyba że się mylę) dlatego jestem otwarty na sprzęt używany, ale w miarę niezawodny i tani w naprawie. Czy w tej cenie lub niższej jesteście mi wstanie polecić jakich konkretny gramofon albo czego mam szukać na aukcjach? Jaka firma itp? 

Dziękuję za wskazówki!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to raczej ciężko będzie...Możesz próbować ucelować jakąś polską unitrę w dobrym stanie, ewentualnie z nowych może denon 300, albo teac 300 - ale w tej cenie nie wiem czy się coś trafi.

Ale jeśli można trochę nagiąć budżet (wydaje mi się, że warto) teraz jest dobra cena w empiku na Pro- ject'a:

http://www.empik.com/gramofon-pro-ject-primary-pro-ject,p1140028080,elektronika-p

W zasadzie tam się nie ma co popsuć, a w przyszłości jak się wkręcisz można wkładkę zmienić na lepszą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za tą kwotę spokojnie znajdziesz dobry gramofon na początek przygody z winylami. Pro ject jest oczywiście w porządku, ale można lepiej. Możesz poszukać na przykład jakiejakiegoś  Duala (choćby CS604 lub idlerowy 1229). Może znajdziesz coś w swojej okolicy z możliwością odbioru osobistego. W jakiej części PL mieszkasz? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kermiter napisał:

W tej cenie to raczej ciężko będzie...Możesz próbować ucelować jakąś polską unitrę w dobrym stanie, ewentualnie z nowych może denon 300, albo teac 300 - ale w tej cenie nie wiem czy się coś trafi.

Ale jeśli można trochę nagiąć budżet (wydaje mi się, że warto) teraz jest dobra cena w empiku na Pro- ject'a:

http://www.empik.com/gramofon-pro-ject-primary-pro-ject,p1140028080,elektronika-p

W zasadzie tam się nie ma co popsuć, a w przyszłości jak się wkręcisz można wkładkę zmienić na lepszą.

Ten Pro-ject wydaje się być całkiem sympatyczny. Dodatkowy atut to gwarancja. Mocno się na nad nim zastanowię, bo wiadomo z używki różnie może być. Dzięki wielkie.

50 minut temu, Audio Autonomy napisał:

Moim zdaniem za tą kwotę spokojnie znajdziesz dobry gramofon na początek przygody z winylami. Pro ject jest oczywiście w porządku, ale można lepiej. Możesz poszukać na przykład jakiejakiegoś  Duala (choćby CS604 lub idlerowy 1229). Może znajdziesz coś w swojej okolicy z możliwością odbioru osobistego. W jakiej części PL mieszkasz? 

Podkarpacie Mielec. Słyszałem sporo dobrego na temat Duali i Technicsów. Znacie może jakichś sprawdzonych sprzedawców na alle lub olx żeby się nie władować na minę? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.euro.com.pl/gramofony/audio-technika-at-lp60wh-bt-bialy.bhtml?gclid=EAIaIQobChMIv4_suY2o2AIVBcAYCh27PgwjEAQYBSABEgIldvD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CP7_7b2NqNgCFRrKsgodkNsPCw

 

skocz do jakiegoś elektro marketu i obadaj coś takiego (ma przedwzmacniacz gramofonowy wbudowany) , na początek przygody powinien Cię zadowolić , jak się wkręcisz to pomyślisz o jakiś lepszych w przyszłości ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponowałbym udać się do marketu w celu obejrzenia tego gramofonu... żeby wiedzieć czego nie kupować. Nowe gramofony w tej półce cenowej to nieporozumienie. Tanie plastiki, które nijak się mają do prawdziwych gramofonów.

@gross, jak znajdę chwilkę, to zerknę na portale aukcyjne i sprawdzę czy jest coś ciekawego w Twojej okolicy.

Ktoś z Tarnobrzegu ma do sprzedania fajnego idlera, w sam raz na początek - Garrard SP25 mk2. Cena też w porządku- 369zł. Troszkę dołożysz do tego co Ci zostanie  i będziesz nową wkładkę... albo górkę winyli :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...