Skocz do zawartości

Jakie kolumny stereo do amplitunera Yamaha RX V371


Klabaram

Recommended Posts

dzień dobry panowie i panie. Znalazłem Wasze forum bo szukam pomocy w doborze kolumn do pokoju o wymiarach 5 x5m
Wiem że amplituner który mam nie ma zbyt wielkiej mocy i cudów sie nie spodziewam ale mimo wszystko chce Was prosic o wskazanie jakie kolumny były by najlepsze do tego amplitunera. Używam go tylko do muzyki stereo,z tv jakieś audycje sportowe czasem film. Wiadomo że raz na jakiś cza zrobie sylwestra czy urodziny dzieci i chciał bym żeby coś fajnie zagrało z basem i mocą . Nikt w domu nie jest audiofilem ale wszyscy lubą muzykę. Na kolumny mam około 2000zł. Polecicie mi coś?
Z góry dziękuje. Bartek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przyszłości raczej nie będe rozbudowywał tego zestawu ewentualnie dokupie subwoofer jeśli kolumny nie będą dawać dostatecznego basu.

te magnaty 675 są odczuwalnie gorsze od tannoy mercury 4 lub 3? Widziałem w sklepie ze za magnaty chcą 1650 zł a te tannoy to koszt 2300. Jeśli aż tak bardzo są dobre tannoy to może dołożyć? I jeszcze 1 pytanie w sumie od żony czy w podobnych cenach można polecić cos firmy JBL albo Yamaha i czy ma to sens? Ona po prostu nie zna firmy Magnat i Tannoy i boi sie o to ze niby nie markowe... Mnie sie wydaje że nie ma sie czego bać. Mam rację?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem gdyby Quantumy 675 były w tej samej cenie co Mercury 3 lub 4 to wybrał bym Magnaty. Również wybór kolumn marki Yamaha lub JBL nie miał by tu sensu w przypadku tego amplitunera. A same magnaty Quantum dobrze współgrają z wzmacniaczami Yamahy i to też nie jest bez znaczenia. 

Quantum 677 są droższe jeśli już kolumny mają więcej kosztować. Nie są dużo lepsze ( choć niektórzy uważają że są ), ale są nieco wyższe i droższe.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...