Skocz do zawartości

Denon PMA-720AE + Monitor Audio bronze 1


Bąb

Recommended Posts

Witam posiadam owy sprzęt jak w temacie: MA Bronze 1, wzmak Denon PMA-720AE, kable Melodika purple rain. Pokuj to ok 15m2.  Moje pytanie to, czy te kable to dobry wybór do tego zestawienia? Bo takie mi w salonie gosc polecił, kolymny stoją jakies 2m od siebie i jakies 15cm od tylnej sciany. Czasami cos mnie w brzmieniu przeszkadza za ostro? Wiem ze te monitory nie sa super jak i wzmak ale na drogie sprzęty mnie nie stac. Jesli ktos wie jak mozna poprawic w takim zestawie brzmienie zeby nie bylo tak ostro. Jesli zmiana wzmaka,kabli, to chetnie skorzystam z podpowiedzi. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

A ile czasu grały te kolumny ? Nowe kolumny potrzebują trochę czasu na to aby ich brzmię się ustabilizowało. Druga sprawa to to że często nasz mózg musi się przyzwyczaić do brzmienia które może być bardzo poprawne. Jeśli wcześniej słuchałeś muzyki na sprzęcie pozbawionym lub o ograniczonym pewnym spektrum dźwięku to teraz potrzeba trochę czasu aby się do tego przyzwyczaić. Nie należy reagować zbyt nerwowo. Jeśli kolumny zostały właśnie podłączone do sprzętu, to dobrze jest włączyć je dość głośno i wyjść z domu najlepiej na kilka godzin ( jeśli to możliwe ). Sprzęt powinien być tak zbudowany aby grał dobrze w długim okresie czasu a nie w monecie wyjęcia z pudełka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny grały jakies kilka godzin tak na 30% odkreconego potencjometru na wzmaku i fakt od tego co bylo na począdku a teraz to z pewnoscia poprawil sie bas, 

Jeszcze mam pytanie na jakiej wysokosci powinny sie znajdować takie kolumny bo mi sie wydaje ze moje są za nisko jak se siąde na ziemi to jest o niebo lepiej tak mi sie wydaje wyskość stojaków 62cm ktore sam robiłem, ale zmiana wysokosci to nie bedzie problem. Glosnik wysoko tonowy znajduje sie mniej wiecej na wysokosci 80cm 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze siedząc na kanapie glosnik wysokotonowy jest z 10cm ponizej moich uszu podstawie jakies książki i przetestuje mam tez pytanie poniewaz slucham muzyki (flac) z komputera z kompa kabel optyczny potem mam takie male pudełeczko fiio d30k i juz analogiem do wzmaka, i czy ten fiio sie nadaje do tego zestawu czy warto poszukac jakiegos lepszego daca ? Bo nie bardzo wiem jak inaczej z kompa to podłaczyc, do puki sie nie dorobie jakiegos cd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio d30k to tani DAC. Jednak oferuje dość dobrą jakość dźwięku. Komputer to dobre źródło dźwięku w dzisiejszych czasach . Jest dość wygodny funkcjonalnie. Jakość dźwięku jest tu w dużej mierze zależna od DAC-a z jakiego korzystasz. W przyszłości możesz pomyśleć o lepszym DAC-u lub karcie dźwiękowej do komputera z lepszym DAC-iem. Tylko tak jak już pisałem że nie należy reagować zbyt nerwowo po kontakcie z nowym sprzętem. W szczególności nowym kolumnom trzeba dać trochę czasu aż zaczną grać w stabilny sposób.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzewanie kolumn to proces który może być dość długotrwały i naturalnie przebiega przy zwykłym użytkowaniu kolumn. Przy mniejszych poziomach głośności zwykle trwa wolniej a gdy kolumny graja głośniej proces ten przebiega szybciej. Dlatego jeśli chcemy go przyspieszyć to dobrze jest ustawiać poziom głośności trochę wyższy. Nie należy zmuszać tu kolumn do pracy w warunkach głośności na skraju ich możliwości, szczególnie na początku. Ustawienie pozycji potencjometru głośności zależy od wielu czynników takich jak czułość wzmacniacza czy poziom sygnału wyjściowego z podłączonego źródła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po około 30h grania słysze sporą poprawe więc z moim słuchem chyba wszystko ok :) jest zdecydowanie łagodniejsza góra pasma, bardziej detaliczna. Zaś bas zrobił sie bardziej plastyczny, jest więcej powietrza. To nie wielkie zmiany bo sam charakter sie wiele nie zmienił, lecz dla mnie te zmiany sa znaczące... jedyne co chciał bym sie od kogos dowiedziec to jaki dac zastosowac do tego zestawu. Slucham muzyki z komputera stacjonarnego ale komputer z wyższej pułki cenowej na bardzo porządnych podzespołach z bardzo stabilnym zasilaczem płyta głowna tez pożądna, sygnał wychodzi z integry optykiem do fiio D30k, moje pytanie jest tyakie. Slucham plikow flac, czasem tych w wyzszej rozdzielczośći. I chciał bym jakis lepszy dac zastosowac po drodze do wzmacniacza, czy lepiej taki dac podlaczyc wtedy przez usb czy optykiem? jakie z tego wynikaja roznice? Czy przez usb rowniez przyjmie pliki o wyzszej rozdzielczosci, i czy dac z upsamplingiem ma sens? Co godnego polecicie? moze byc jak najbardziej uzywane. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi na zadane pytania nie są wcale takie oczywiste. Sporo tu zależy od tego jaki chcesz przeznaczyć na to budżet. Przy nieco starczych DAC-ach upsampling był bardzo dobrym rozwiązaniem. Nowsze DAC-i potrafią sobie lepiej radzić z synchronizacją sygnału cyfrowego. W starszych DAC-ach połączenie kablem cyfrowym typu coxial lub optycznym dawało zwykle lepsze rezultaty. Od jakiegoś czasu pojawiły się urządzenia które bardzo dobrze sobie radzą z sygnałem z USB. Do tej pory wiele DAC-ów może przyjąć po USB maksymalnie 96 kHz / 24 bity. Obecnie są i takie w niedrogich sprzętach które są w stanie przyjąć nawet 32 bity i 386 kHz próbkowania. Takie możliwości może mieć nawet niezbyt drogi DAP taki jak Shanling M1.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To brałbym pod uwagę Nostromo Wolf 2 lub SMSL M8. To zupełnie innego typu DAC-i. Warto o nich poczytać więcej przed wyborem. SMSL M8 niewiadomo czemu w wielu polskich sklepach jest nazywany wzmacniaczem słuchawkowym. To bzdura. On nie posiada nawet wyjścia słuchawkowego.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczególnie gdy mamy do czynienia z dostarczonym sygnałem o częstotliwości próbkowania 44,1 kHz i wtedy zwykle 16 bit , czyli zapisu o jakości CD górny skraj pasma ograniczany jest do 20 kHz. Sposób filtrowania wpływa na reprodukcję górnego skraju pasma i transjentów w odtwarzanych dźwiękach. Możliwość zmiany filtra ułatwia dopasowanie brzmienia do naszych preferencji i posiadanego sprzętu, oraz słuchanych nagrań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie ma możliwości wyjście optyczne z płyty głównej. Jeśli jest to układ HD to powinien  obsługiwać przynajmniej 96 kHz. Wolf 2 po złączu optycznym przyjmuje maksymalnie 96 kHz. Jest on uważany za bardziej muzykalny. SMSL ma opinię bardziej skupionego na detalach lecz z tego co wiem i on brzmi przyjemnie i naturalnie. Jak widzisz posiada on też dobrej jakości wejście USB którego w Wolfie jest brak. Lecz ten posiada więcej wejść a producent sprzedaje do nich konwertery USB/coaxial . Nawet budowa obudowy jest w ich przypadku zupełnie inna.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...