Skocz do zawartości

Denon PMA-720AE + Monitor Audio bronze 1


Bąb

Recommended Posts

Nad gniazdami Phono jest miejsce do którego można przykręcić przewód uziemiający. Ten z kolei można podłaczyć do instalacji uziemienia lub np. do instalacji hydraulicznej lub poprzez instalację CO. Z zasady uziemia się tylko jeden element audio. Najczęściej jest nim wzmacniacz. Robi się tak dlatego, aby nie tworzyć pętli masy. To prowadziło by do brumień.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

myślę ze to raczej siebie trzeba uziemić przed dotknięciem ;)

27 minut temu, MobyDick napisał:

Nad gniazdami Phono jest miejsce do którego można przykręcić przewód uziemiający. Ten z kolei można podłaczyć do instalacji uziemienia lub np. do instalacji hydraulicznej lub poprzez instalację CO

Nigdy przenigdy nie wykonuj takiego zabiegu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to niby czemu ?

Uziemienie sprzętu zwykle nie jest potrzebne, często nie jest korzystne. W przypadku dotykania wzmacniacza przez naelektryzowanego człowieka jeśli zostanie on uziemiony to sam efekt rażenia prądem nie ustąpi, jednak nie będziemy naładowywać elektroniki dla której działania jest to szkodliwe. Ładunki zostaną odprowadzone.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o instalację hydro/CO - źle zaznaczyłem

Jeżeli nie daj boże na obudowie a tym samym na gnieździe GND pojawi się napięcie i będzie naprawdę wysokie (zmierzyliśmy kiedyś konsoletę dźwiękową - na obudowie miała ponad 100V), wiadomo ze to usterka/przebicia czy jak by tego nie nazywać,  to jeżeli komukolwiek coś się stanie to będzie człowiek odpowiadał prawnie - pomijam kwestię sumienia...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja jest praktycznie niemożliwa. W przypadku prawidłowo działającej instalacji uziemiającej to zupełnie niemożliwe i może dojść do pełnego przebicia. W przypadku drobnych upływów lub rozładowania napięcia elektrostatycznego takie rozwiązanie powinno się sprawdzić. Jeśli się nie sprawdza bo instalacja z jakiegoś powodu nie jest dobrze uziemiona można z tego zrezygnować. Na ogół jednak takie instalacje są na tyle dobrze uziemione ze spełniają swoje zadanie z nadmiarem. Musisz sobie zdawać sprawę z tego ze przewód zerowy instalacji jeśli działa prawidłowo nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, a tym bardziej życia nawet jeśli w tym czasie jest do niego podłączone w instalacji wiele odbiorników. W przeciwnym wypadku nie były przewodem zerowym. Jednak używanie go do celów audio nie jest dobrym pomysłem. Mogą przenikać przez niego różne zakłócenia z sieci.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tak twierdzisz... twoja sprawa - pytanie czy z czystym sumieniem mozesz taki zabieg polecić innym ludziom

edytka

Dlatego nie lubię jak ktoś poprawia posty w sposób który znacząco zmienia treść

Poprzednio napisałeś że taka sytuacja jest praktycznie niemożliwa.

Owszem jest.

Chcesz mi powiedzieć że bezpieczne jest podłączenie masy urządzenia elektrycznego do CO i hydrauliki ?

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem ostatnio ze przy sluchaniu muzyki z kompa trzeba zainstalowac jakies sterowniki? Uzywam programu foobar2000. Komputer obecnie sluzy mi glownie do muzyki i odtwwrzania filmów, kiedys do grafili tez zoatal mi taki kombajn. Za 5000zl. Komponenty są bardzo porządne bez wyjątków zasilacz tez stabilny certyfikat 80+platinium. System czysty na dysku ssd. A moze polecacie jakies inne programy? 

15 godzin temu, Bąb napisał:

No wlasnie zasilajacy lecial razem z glosnimowym i teraz jest wszystko od siebie odseparowane 

Jeśli przykładowo zdecyduje się na tego nostromo wolfa 2. To jakich rezultatów moge się spodziewać względem fiio d30k ? 

 

Edytowano przez Bąb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat FiiO Taishan są dość podzielone opinie. Pomijając kwestię tego ze jego wcześniejsza wersja była na zupełnie innych układach, jedni twierdza że gra mało rozdzielczo z mocnym basem i złagodzoną gór, inni a w tym ja że jest dość neutralny i to czego mu głównie brak to pewnej dozy naturalności dźwięku jakiej można oczekiwać po dużo droższym sprzęcie. Wolf 2 powinien właśnie to mieć, przy niekoniecznie zbyt wysokiej neutralności.

Jeśli chodzi o instalowanie wtyczek do foobara to nie jest to niezbędne. Mają one na celu zapewnić przekaz do DAC-a nie zmieniony przez Windows.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy mi na poprawie basu zeby byl bardziej kontrolowany, bo sam pma720 z tego co wiem ma niezbyt szybki bas. Ogulnie przydalo by sie wiecej rozdzielczosci i zeby bylo muzykalnie ale zeby tez wysokie tony nie byly wyeksponowane, z dobra średnica. Obecnie dzwiek nie jest zbyt naturalny troche pusty. I teraz mam 3 propozycje do rozwarzenia moze troche przybliżylem czego szukam. Podoba mi sie jak gra denon, jest potęga ale trzeba ją poprawić byle by wysokie były gładkie, dzwięczne nie tak metaliczne jak teraz. 

Edytowano przez Bąb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, MobyDick napisał:

To trzeba poszukać innych kolumn, bo DAC tych spraw nie załatwi. Kable tym bardziej. To ile wniesie w taki system DAC , będziesz mógł ocenić sprawdzając to osobiście.

Oczywiście że załatwi. Faktycznie Arcam nie będzie tu najlepszą propozycją, ale Cambridge dac 100 zdecydowanie tak.

Poprawi ich szybkość i kontrolę. Problem nie leży po stronie kolumn tylko wzmacniacza. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm tak jak pisalem ogulnie jest ok, a mowa tutaj raczej o brobiazgowym brzmieniu, detalach. Ale tak czy siak z ciekawosci przejade sie do salonu bo mam bardzo blisko posluchac na moim wzmaku innych kolumn. Ale jakiegos daca potrzebuje bo chciałbym podłaczyc kompa a czasem tez ogladam filmy i podpiąc tez tv ktory stoi pomiedzy kolumnami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...