Skocz do zawartości

Denon PMA-720AE + Monitor Audio bronze 1


Bąb

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Bronze 2 mają deczko więcej basu. Ze względu na większy przetwornik. Są też surowsze. 1ki nie są kolumnami do stereo. To klasyczne tyły dla tych którzy nie mogą z różnych względów zastosować serii FX.

Silver to wyższa seria, i tak też gra. Zarówno wysokie tony jak i niskie są inne. Jeśli mowa o modelu 2. To bas jest mocno konkretny, nie jest też taki surowy. Góra jest otwarta jasna ale nie aż tak sterylna. Słychać że to rozwinięcie grania seri bronze. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knight 2 - tu trzeba uważać trochę, bo ostatnia seria jak ją sprowadzili to były głosy że coś jest w dźwięku nie tak, do tego sporo kolumn miało powylewane tweetery (afera na forach) i cholera wie czy rzeczywiście nie grały tak samo jak stare ? Te "stare" Knight 2 były świetne i nie "zanudzały". Zensor 3 są ok, wszystko zależy od ceny - na pewno kupiłbyś od nich spokojnie lepsze kolumny, z wyższej półki, ale starsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, don napisał:

Knight 2 - tu trzeba uważać trochę, bo ostatnia seria jak ją sprowadzili to były głosy że coś jest w dźwięku nie tak, do tego sporo kolumn miało powylewane tweetery (afera na forach) i cholera wie czy rzeczywiście nie grały tak samo jak stare ? Te "stare" Knight 2 były świetne i nie "zanudzały". Zensor 3 są ok, wszystko zależy od ceny - na pewno kupiłbyś od nich spokojnie lepsze kolumny, z wyższej półki, ale starsze.

to co takiego za mniej niż 2000zł polecacie z uzywanych kolumn ? do tego denona

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uzywanych to znalazłem :
- ELAC CL 82i
- Dynaudio Audience 52
- Magnat Quantum 753
- HECO Celan 300
- MONITOR AUDIO Silver RX

 

niewiem gdzie takie kolumny uzywane można kupić z podanych przez ciebie w tak niskich cenach

 

Interesuje mnie ciepłe Brzmienie detaliczne, z dobra sceną.  z Ma bronze 1 jest zbyt płasko, a wysokie tony zbyt metaliczne, jesli mam zmieniac te kolumny to chciał bym jesli to możliwe z uzywek w cenie do 2000zł to zeby dzwięk odrywał sie od kolumn na Ma bronze 1 tego nie uświadczam, cos co sie dobrze poprostu zgra z denonem

Edytowano przez Bąb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynaudio tak, ale czy do tego Denona ? Trochę mezalians, za słaby i w mocy i jakości, ale nawet przy tak kiepskim połączeniu będzie o niebo lepiej (chyba) od Bronze 1.

Poszukałbym ewentualnie kolumn z takich marek jak Spendor, Rega, Tannoy (model DC6) lub ze starszych Tannoy 609, stare Harbeth lub Rogers, B&W DM4, Mordaunt Short Pageant - o ile takie bierzesz pod uwagę. Heco, Magnat to raczej nie ta bajka, MA RX2 nie mają łagodnej góry, tych Elac nie znam - jeśli na wstędze to na pewno warto się zainteresować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo naczytalem sie na temat kolumn marki Spendor. Udało mi się znaleźć model

s35r2 w cenie około 1600zł 

Oraz monitor audio 700 gold za około 1000zł

I monitor audio reference gold gr 10 za około 1850 zł 

i u nas na allegro są też kolumny Wega


http://allegro.pl/wega-made-in-germany-sony-stalowe-maskownice-i7125503577.html#thumb/6
 

Edytowano przez Bąb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalna egzotyka i nikt nie zna pewnie tych kolumn oprócz sprzedającego i kilku innych osób, może ewentualnie coś w necie znajdziesz. Faktem jest, że takie kolumny vintage potrafią zagrać niesamowicie, czego sam doświadczyłem nie raz. Jeśli chcesz iść w vintage w ciemno, to mogę polecić kolumny Sansui np sp 200 , 300 , SP1500 , SP1200, SP1700 (z tymi małymi papierowymi wysokotonówkami - chyba najlepsze kolumny jakie miałem, ogólnie bo nie we wszystkim są najlepsze ze wszystkich rzecz jasna). Trzeba pamiętać, że tyle lat może powodować różnice w brzmieniu jako że kondensatory na zwrotnicy mogą być do wymiany (ale nie muszą), to mały koszt w razie czego i można używać kolumn przez kolejne xx lat. Vintage to zwykle papierowe głośniki, ew. papier powlekany czyli bardzo naturalny dźwięk, trochę inny niż kolumny współczesne. Z monitorów, konkretnych modeli - mogę jeszcze polecić Mordaunt Short Pageant 2 (jest jeszcze wyższy model 3), Rogers serii LS lub LSxT np LS6 LS7, Celestion 15XR (nieco gorsze od tamtych, ale też grają fajnie). Kojarzę jeszcze fajną serie Monitor Audio R - R100 (super dźwięk, piękna góra ale niezbyt mocny bas), są też R252 i R352 (takie wielkie monitory)

Z tych współczesnych Spendor wyglądają ciekawie i te Monitor Audio GR10. Tu raczej wtopy nie będzie, ewidentnie różnica klasy na plus po Bronze 1, w przypadku Spendor na pewno zyskasz więcej ciepła, Goldy GR/GS są też cieplejsze ale tylko trochę (za to jakość to inna bajka). Pytanie tylko jak sobie z nimi wszystkimi poradzi Denon PMA720, to że nie wyciągnie z nich więcej niż 70-80% to pewne, ale może w przyszłości zmienisz wzmacniacz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda z jednej strony. Z drugiej papierowe membrany nie powlekane lakierem tłumiącym drgania maja często naturalne brzmienie dla papieru. Czyli pełne podbarwień i raczej przez to mało naturalne. Dlatego wielu producentów odeszło od tej technologii, a inni rozwijali ją aby uzyskać lepsze rezultaty. Głośniki wysokotonowe z papierowymi membranami często grają dźwiękiem który można nazwać oględnie zapiaszczonym. Vintage jest dla koneserów takich smaczków. To trochę jak z samochodami z wczesnego okresu motoryzacji. Trudno tu mówić o dobrych osiągach i wygodzie. Jednak zawsze mamy coś unikatowego. Brzmienie kolumn Spendor z tego co wiem zwykle bywa dość skupione na środku pasma. To nie są kolumny złe, tylko adresowane do określonego odbiorcy. Jeśli chodzi o starsze konstrukcje Monitor Audio to z tego co pamiętam w stosunku do współczesnych jej konstrukcji miały większe tendencje do ożywienia brzmienia metalicznymi podbarwieniami. Jednak w przypadku wyższych serii można liczyć na dobry dźwięk. I myślę ze warto, pod warunkiem że takie brzmienie lubimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.01.2018 o 09:14, MobyDick napisał:

Tak to wygląda z jednej strony. Z drugiej papierowe membrany nie powlekane lakierem tłumiącym drgania maja często naturalne brzmienie dla papieru. Czyli pełne podbarwień i raczej przez to mało naturalne. Dlatego wielu producentów odeszło od tej technologii, a inni rozwijali ją aby uzyskać lepsze rezultaty. Głośniki wysokotonowe z papierowymi membranami często grają dźwiękiem który można nazwać oględnie zapiaszczonym. Vintage jest dla koneserów takich smaczków. To trochę jak z samochodami z wczesnego okresu motoryzacji. Trudno tu mówić o dobrych osiągach i wygodzie. Jednak zawsze mamy coś unikatowego. Brzmienie kolumn Spendor z tego co wiem zwykle bywa dość skupione na środku pasma. To nie są kolumny złe, tylko adresowane do określonego odbiorcy. Jeśli chodzi o starsze konstrukcje Monitor Audio to z tego co pamiętam w stosunku do współczesnych jej konstrukcji miały większe tendencje do ożywienia brzmienia metalicznymi podbarwieniami. Jednak w przypadku wyższych serii można liczyć na dobry dźwięk. I myślę ze warto, pod warunkiem że takie brzmienie lubimy.

Ponownie sama teoria, nie mająca wiele wspólnego z rzeczywistością. Mogę stwierdzić zupełnie coś przeciwnego. O vintage czy współczesnych Tannoy dual concentric 12"/15", legendarne do dziś i nadal produkowane już nawet nie wspominam (papierowe membramy niepowlekane), bo to pierwsze co się kojarzy z tym - a obok tego także słowo "naturalność". W Sansui SP1700 ale też innych Sansui - dźwięk (papierowe głośniki na basie, górze i średnicy) był nieprawdopodobnie realny, całkowicie zdjęta zasłona, koc, tego co słychać na niemal każdych współczesnych kolumnach. Słychać wszystkie wibracje instrumentów. Wysokie tony nie maja rozciągnięcia do ponad 20khz ale brzmią wspaniale mimo to, zero zapiaszczenia, gładkość i super wyrazistość jednocześnie.

PS Monitor Audio stare nie były metaliczne, zwłaszcza te z kopółkami tekstylnymi, niektóre były "słodsze" na górze nawet od Tannoy M2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych przypadkach nie chodziło o aż tak stare głośniki Monitor Audio :) . Oczywiście że zawsze ktoś może powiedzieć że w latach 20-tych to były tzw prawdziwe samochody z ogromnymi silnikami. Jednak większość normalnych samochodów była bardzo marna. Jakoś nie wszyscy tak bardzo ulegają brzmieniu vintage. Oczywiście ze jeśli bierzesz pod uwagę coś co było kiedyś bardzo drogie i dziś nadal trzeba  by traktować jako hig-end i tyle kosztuje to nie będzie to złe. Nawet to co było wtedy uważane za dość dobre, dziś jest po prostu marne.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samochodach był postęp, marny to był ale postęp w kolumnach (nie licząc lepszych wysokotonówek). Chyba że patrzysz tylko na pasmo przenoszenia i nic poza tym. Nie każdy sprzęt vintage jest dobry, to chyba oczywiste. Ale najpierw wypadałoby posłuchać i wyrobić sobie opinie a nie teoretyzować. W ten sposób obrażasz ludzi, którzy takie kolumny mają i wybrali je w pełni świadomie jako dla nich lepsze, mając porównanie z wieloma innymi. Zresztą sprzęt vintage to szerokie pojęcie, nie każdy gra w ten sam sposób, jedne są bliżej współczesnym w stylu dźwięku, inne prezentują coś innego.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem że przedstawiłeś sprawę mocno jednostronnie. Każdy ma prawo do swoich upodobań. Postęp w dziedzinie audio jest bardzo powolny. Jednak jest on zauważalny z biegiem czasu. Wiele spraw udoskonalono. Wiele rozwiązań stało się tańsze i przez to bardziej dostępne. Jednak często w taniej elektronice wraca się do sprawdzonych starych rozwiązań, lecz często w nowym wykonaniu. Przy niskim budżecie budowanych nowych urządzeń często trudno jest uzyskać poziom starych i kiedyś bardzo drogich sprzętów. Twierdzenie ze wszystko co było kiedyś była bardzo dobre jest mocno niemądre. W przeszłości również robiono całkiem sporo kiepskiej tandety. Jeśli chodzi o budowę kolumn to postęp jest ogromny. Szczególnie jeśli chodzi o tanie kolumny. Te droższe bywały bardziej zaawansowane. Wiele spraw robiono w dawnych czasach na wyczucie. Z czasem opracowano modele matematyczne które pozwalają osiągać lepszy dźwięk przy mniejszych nakładach. Postęp jest głównie w dziedzinie nowych materiałów. Dla osób o małej świadomości postęp może być mały. Szczególnie dla tych które lubią dawne technologie i się do nich przyzwyczaiły.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre, nie lubię starych technologii i do niczego się nie przyzwyczaiłem. Podłączam kolumny i słyszę jak grają, nie dorabiaj do tego jakichś dziwnych teorii. Może dlatego że kiedyś wszystko się ustawiało na słuch a nie komputerowo, tak dobrze wpływało na dźwięk - ludzie nie lubią nudnych i bezbarwnych kolumn, ale też nie lubią drażniących - jak obecne tanie kolumny do kina domowego ze świdrującą górą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Daca Cambridge audio DacMagic 100 uzywanego w dobrej cenie i musze przyznac ze jest jak dla mnie spora poprawa. Metaliczny dzwiek wysokich pozostaje ale nie jest on teraz doskwierający, pozatym poprawilo sie niemal wszystko :)) teraz jak znajda sie jakies kolumny uzywane w razsądnej cenie to mysle ze bedzie to czego oczekiwalem. Oczywiscie nie kupie tego w ciemno jak zrobilem z ma bronze 1. Najpjerw poslucham z moim sprzętem. Cena nie ulega zmianie 2000max na uzywane kolumny podstawkowe. Przypominam pokój 15m2. Denon PMA 720AS - CA MagicDac 100 - komputer stacjonarny. Interesuje mnie naturalne brzmienie poprostu cos wiecej niz bronze 1... dzieki wam za wszystkie dotychczasowe wypowiedzi :) pozdrawiam  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam moze zaskoczy was mój wybór kolumn. Zmieniłem kolumny na B&W DM12. Kolumny są w stanie perfekcyjnym fornir jak nowy. Same glosniki również bardzo dobrze wyglądają. Maskownice jak nowe. 

Kolumny grają o niebo lepiej w porównaniu z ma bronze 1.

Lepsza scena, wysokie tony zdecydowanie bardziej naturalne. Sam dźwięk z tych kolumn jak dla mnie o wiele bardziej wiarygodny, naturslny w porownaniu do ma1. 

Mimo iż jest to konstrukcja zamknięta to bas również na plus w porównaniu do ma1. Jest o wiele szybciej sam bas uwwzam za bardzie naturalny. Jak całe pasmo w wykonaniu tych kolumn co do poprzednich. Udany zakup.

Moje pytanie na koniec poniewaz gra to teraz z denon PMA720AS mam zamiar przesiasc sie  a jakis lepszy wzmacniacz uzywany. 

Założyć nowy temat " wzmacniacz do B&W DM12 " czy podpiąc to pod ten? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...