Skocz do zawartości

Zestaw kolumny+amplituner 6000 zł, 30 m2 salon z aneksem kuchennym


bartek2

Recommended Posts

 

Witam,

Dziś byłem na odsłuchach i mam mały mętlik w głowie.

Czy zestawienie yamaha 803 z głośnikami HECO Music Style 900 jest odpowiednie? Nie miałem możliwości odsłuchania takiego zestawu.

Słuchałem dziś Onkyo 8270 z Heco 900, super głośniki, ale wydaje mi się że yamaha 803 zagrałaby lepiej (ale właśnie może się mylę). Zabrakło mi bardzo takiego porównania.

W innym salonie Dali Zensor 7 zagrały z yamahą 602 też nieźle grały, aczkolwiek heco chyba mają większą moc same w sobie i większe możliwości, a mój salon ma trochę metrów nie wiem czy nie lepiej pójść z tego względu w HECO. Ostatnio poczytałem tez trochę o wzmacniaczu NAD 338. Ktoś może słyszał jak on gra porównując do tak znanych amplitunerów jak Yahama 602, 803 czy onkyo 8270?. Pomóżcie.:-)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Aby ustosunkować się do Twoich propozycji, podaj proszę więcej szczegółów. Przede wszystkim jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie, czy zestaw powinien obsługiwać funkcje sieciowe, czy masz wymagania w kwestii koloru kolumn, jaki masz przeznaczony budżet na zakup zestawu amplituner/wzmacniacz i kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko piszę.

Sprzęt będzie grał w pomieszczeniu o pow. 30 m2. Jest to salon połączony z aneksem kuchennym - nowe budownictwo. Słucham dużo gatunków muzyki pop, trochę rapu, soul, dire straits, chris rea, simply red, michael jackson z nowszych uwielbiam np The Weeknd, ogólnie bez skrajności, chodzi o dobrą muzykę dość popularną.

Zestaw powinien obsługiwać funkcje sieciowe. Kolor na pewno nie chciałbym czarnych kolumn odpowiada mi kolor np expresso z Heco 900. Ewentualnie jakies jasne kolory. Chciałbym się zamknąć w 6000 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam co prawda ampli onkyo tx-nr676 (ale na odsłuchach miałem 8270 i grało podobnie) oraz stary wzmak stereo yamahy (pewnie brzmienie zbliżone do nowszych) to mogę podpowiedzieć iż onkyo gra tak jakby równiej,spokojniej , nie przesadza ze skrajami pasm tak jak yamaha , która to daje trochę większy efekt "wow" ;)

Gdybym miał wybrać między onkyo 8270 a yamahą 803 , pod stereo wybrałbym yamahę - wrzucę Ci coś na priv to sobie ocenisz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kubakk napisał:

Mam co prawda ampli onkyo tx-nr676 (ale na odsłuchach miałem 8270 i grało podobnie) oraz stary wzmak stereo yamahy (pewnie brzmienie zbliżone do nowszych) to mogę podpowiedzieć iż onkyo gra tak jakby równiej,spokojniej , nie przesadza ze skrajami pasm tak jak yamaha , która to daje trochę większy efekt "wow" ;)

Gdybym miał wybrać między onkyo 8270 a yamahą 803 , pod stereo wybrałbym yamahę - wrzucę Ci coś na priv to sobie ocenisz

dziękuję bardzo, mówisz 803 hmm nie za ostro gra wg Ciebie? Nie męczy uszu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad c368 + funkcje sieciowe (bluOS) to razem około 6000pln czyli cały budżet :) ewentualnie możesz zamienić rozszerzenie modułowe bluOS na jakiś zewnętrzny streamer, ale to i tak będzie w okolicach 4500-4600 za samą elektronikę. Zostaje 1500 na parę kolumn ;) 

ps. Pamiętaj, ze ten nad to wzmak cyfrowy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na tą ofertę 

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B004HK18YG/ref=mp_s_a_1_2?ie=UTF8&qid=1514545506&sr=1-2&pi=AC_SX236_SY340_QL65&dpPl=1&dpID=31WEk0b7NOL&ref=plSrch

1750 za super wzmacniacz, do tego streamer yamaha wxad 10 za 660 i zostaje sporo kasy na dobre kolumny. Jak potrzebujesz wejść cyfrowych to jakiś przetwornik c/a znajdziesz bez problemu. Lub dokup moduł dac2 do nada. 

 

Edytowano przez voytaz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, voytaz napisał:

No za taka cenę bym brał. Nawet jak Ci nie podpasuje to sprzedasz na Januszegro za 2 tysie z pocałowaniem ręki. Jest tez 326bee za 1250 ale na 356 jest lepsze promo. 

Jeszcze pomyślę, może dziś uda mi się wjechać do jednego ze sklepów i posłuchać tego Nada. Przeraża mnie to łączenie: streamer yamaha wxad 10 (różne są opinie takiego łączenia różnych firm) do tego moduł dac2. Nie jestem w tym wszystkim bardzo oblatany stąd spore wątpliwości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...