Skocz do zawartości

Stereo, stereo z subem, czy stereo z subem + centralny za 5-6 tysi + sub


Zyio

Recommended Posts

Witam szanowne grono.

 

Remontuję salon i chciałbym do niego zakupić nagłośnienie, głównie pod spotify + ncplus, + przystawka android tv + xbox one. Salon ma wymiary 6x3,4 (około 20 mkw) TV i nagłośnienie będą na dłuższej ścianie i wszystko będzie wisiało (nie ma innej opcji musi wisieć), dlatego bass reflex mile widziany żeby był z przodu lub jakieś dłuższe półki wymyślę....

 

Jakiej muzy słucham…. wszystko co popularne w radio leci + rockowa tutaj im więcej elektrycznego gitarowego solo tym lepiej (przeciętny Kowalski) + czasem trochę trance (taki powrót do liceum). Nie jestem wytrawnym słuchaczem, więc chciałbym żeby oprócz dość dobrego brzmienia kolumny też ładnie wyglądały w kolorze orzech/ciemny orzech.

 

Wzór wizualny do naśladowania to dla mnie, Audiovector QR3 lub REGA RX5 – tylko cena mnie zabiła…

 

Zastanawiam się nad następującymi zestawami:

1. Zestaw stereo z amplitunerem do 6 tysi

2. Zestaw stereo z amplitunerem do 6 tysi + subek

3. Zestaw stereo z amplitunerem i z głośnikiem centralnym do 6 tysi + subek

 

opcje: 1+2

Podobają mi się kolumny Monitor Audio Bronze 5 (3180zł) lub Taga AZURE F-100 V.2 (2500zł) lub Acoustic energy AE103 orzech (2000zł) + Acoustic Energy AE108 subwoofer (1300zł)

 

opcja: 3

Zastanawiam się czy nie wstawić do tego zestawu dodatkowo głośnika centralnego, co podobno bardzo poprawia wrażenia podczas oglądania filmów. Wtedy zestaw będzie kosztował odpowiednio sporo więcej i jakościowo amplituner będzie dużo gorszy niż taki do zestawu stereo... więc bardzo łatwo dam się przekonać żeby nie iść w tę stronę :)

 

 

Kolumny powieszę na ścianie nośnej, choćby półki miały być z tytanu, dlatego wolałbym takie z umiejscowionym bass reflex z przodu. Totalnie nie orientuję się w różnicach między kolumnami 2-drożnymi, 2,5 i 3-drożnymi. Co do kolumn Pan doradca w sklepie hifi powiedział że Bronze 5 są za małe do salonu 20mkw i on zaleca Bronze 6 – wolałbym mniejsze lepiej grające niż takie wielkie pudła wstawiać… ale też napiszcie czy popieracie tego Pana doradcę :)

 

Liczę, że mi podpowiecie w co iść z kolumnami, a w następnym kroku pomożecie znaleźć amplituner sieciowy, taki który ładnie zagra na wybranych kolumnach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie - jeśli nie zamierzasz korzystać z pełnego 5.1 to odpuść sobie amplituner i złóż normalne stereo (+ ew. sub). Jakość w tej samej cenie, jeśli chodzi o muzykę, będzie bez porównania. Jeśli chcesz koniecznie amplituner kina to zamiast centralnego polecam jednak kupić tylne (nawet jakieś tanie, najlepiej dipole), amplitunery mają opcję miksowania centralki na frontach, a brak tylnego tła w filmach będzie dużo bardziej odczuwalny. Subwoofer do tego raczej też obowiązkowo, jeśli liczysz na "mocne" wrażenia w filmach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, niech będzie kierunek w stronę jakości, czyli stereo z subem :) (zawsze można z tvka zrobić głośnik środkowy)

Tylko że ja tu będę miał minimum 3x HDMI =  tuner ncplus, + przystawka android tv (ma tylko HDMI) + xbox one i jeszcze wbudowana obsługa spotify żebym sobie z telefonu sterował

a te wzmacniacze podlinkowane tego nie mają...

a tak to wchodzą sobie 3-4 HDMI a na tv wychodzi tylko jedno = wygoda :)

co do muzy, zdecydowanie solówki na gitarze niech brzmią tak aż się włos zjeży na głowie.... i co teraz Panowie...? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

onkyo tx-8270 masz wejście na 4 hdmi , dużo bajerów (Spotify, TuneIn, Deezer na żywo za pośrednictwem Onkyo App Controller)

Do tego kolumny heco music style 900 , ew. coś innego w okolicach 3-4tysi za kpl. zależnie jaki rabat byś otrzymał. Niestety dobry sub to 2-3tysie , więc braknie Ci budżetu ,ale dobre kolumny dają radę z niskimi tonami ;)

Takie tam ciekawe zestawy z branży

https://www.q21.pl/onkyo-tx-8270-monitor-audio-silver-6.html

http://s4home.pl/produkt/onkyo-tx-8270-dali-zensor-7/

http://s4home.pl/produkt/onkyo-8270-magnat-quantum-727/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Panowie, temat odżył i mam nowe pytanie :)

Wystrój salonu wymusza zakup białych kolumn, więc i amplitunek też znalazłem sobie biały, a mianowicie: Onkyo TXL20 biały

(Piękny jest i ma wszystko czego moje amatorskie ucho potrzebuje)

https://www.q21.pl/onkyo-tx-l20d.html

Do niego chciałbym dobrać kolumny, na czym się nie znam, coś pamiętam że dobrze jest kupić "mocniejsze" niż amplitunek, także prośba poradźcie mi, z wyglądu podobają mi się:

https://www.q21.pl/canton-gle-496-2.html

https://www.euro.com.pl/kolumny-audio/pylon-audio-pearl-25-bialy-polysk.bhtml

https://ans.sklep.pl/kolumny-glosnikowe/jamo-s807-white-kolumny-glosnikowe-komplet-bialy

Co z czym warto odsłuchać a co kompletnie nie pasuje + ewentualne Wasze propozycje w bieli oczywiście będą mile widziane.

 

Jak już trochę nacieszę ucho tym zestawem, za kilka miesięcy chciałbym dokupić do niego aktywnego suba, też białego i tutaj również prośba o pomoc. Nie wrzucam co mi się podoba bo poczytałem że z jakością subów jest bardzo różnie i łatwo dużo zapłacić za słabą jakość, więc zdam się na wiedzę forumowiczów.

Z góry dzięki! (Chętnie wybiorę się na odsłuchy w okolice Katowic)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zyio napisał:

(Piękny jest i ma wszystko czego moje amatorskie ucho potrzebuje)

https://www.q21.pl/onkyo-tx-l20d.html

Zyio , nie wiem skąd to wytrzasnąłeś , ale przeczytałem opis i nie wierzę :) Nie wiem jak im się udało wpakować tam to wszystko, ale jestem pod wrażeniem pomysłowości firmy Onkyo. Nie chcę byś odniósł wrażenie , że chcę Cię zniechęcić , wg. mnie jedyną radą jest po prostu posłuchanie tego urządzenia z kolumnami pasującymi do wystroju pokoju i jak Ci dźwięk odpowiada to bierz bo dużo białych na rynku nie znajdziesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto brać pod uwagę kolumny Taga Harmony F-60 Platinum white i MAGNAT Quantum 755 Białe .

Z tego co się orientuje to Onkyo TX-L20D potrzebuje kolumn z dość mocnym i dynamicznym basem.

Onkyo od bardzo dawna specjalizowało się w produkcji kompletnych zestawów audio w jednym elemencie. Zaczęło się od wyposażenia amplitunera w CD w jednej obudowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to wziąłeś tak skrajne produkty, co świadczy o braku odsłuchu. Raczej wybierasz patrząc na zdjęcia i katalogi. GLE i Pearl obok siebie.

Jamo 807 które są tylko kolumnami kinowymi.

MobyDick ma rację potrzebujesz do L20 mocnych kolumn, gdyż on gra przeciętnie. Potencjału Quantum 755 nie wyciągniesz szkoda zachodu. Prędzej obstawiał bym Aurora 700 od Heco albo Zensory 7 od Dali.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak wierzył w potencjał tego małego kombajnu :) Warto do niego kupić sporo droższe kolumny niż te brane tu pod uwagę. Nie powinny to być jednak zbyt trudne obciążenia. Myslę ze ideałem do  niego był by kolumny takie jak KEF LS50 które są również produkowane jako białe , KEF R100  lub przynajmniej KEF Q350 . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat LS50 to bardzo wymagające kolumny. Tam to trzeba zapiąć elektrownię. Wtedy zagrają pięknie. Do takich mini wzmacniaczy jak to Onkyo tylko łatwe do wysterowania kolumny. Może Indiana Line, w białym jest seria Tesi
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MobyDick napisał:

Ja bym jednak wierzył w potencjał tego małego kombajnu :) Warto do niego kupić sporo droższe kolumny niż te brane tu pod uwagę. Nie powinny to być jednak zbyt trudne obciążenia. Myslę ze ideałem do  niego był by kolumny takie jak KEF LS50 które są również produkowane jako białe , KEF R100  lub przynajmniej KEF Q350 . 

A monitory to się zgodzę to prawda.

I faktycznie LS 50 to łatwe do wysterowania kolumny. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...