Skocz do zawartości

Subwoofer do amplitunera Onkyo tx-nr626


BartoZ

Recommended Posts

Witam, od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem subwoofera.

Zacznę może od brzmienia jakie oczekuje,a mianowicie dosyć ciepłe,mocne niskie tony. W filmach kiedy jest wybuch oczekuje dużego "buum" a w muzyce niskich tonów (mam na myśli 20/30hz)

Budżet:800 zł aczkolwiek jak trafi się naprawde coś co potrafi zatrząsnąć nie ścianami a domem to do 1000 (+-200zł)

Pokój : 18m.kw. (widoczny na zdjęciu)

Słucham muzyki elektroniczej z niskimi tonami,trap,pop

Przeznaczenie subwoofera: muzyka 60%  filmy 40% . Będzie stał między rogówką a drzwiami.

Napędzać go będzie Onkyo tx-nr626.

Jak wiadomo producenci zazwyczaj zawyżają dane przez co niezbyt chcę się nimi kierować.

Mam tutaj kilka propozycji i chciałbym by ktoś kto miał/słyszał jak grają te subwoofery się wypowiedział o nich.

KEF PSW2010 250W 25cm - 650zł

JAMO SUB 300 - 650 zł

SONY SA-W3800 - 599 zł

Wharfedale vardus vr10-sub - 540 zł

Magnat Monitor Supreme 302A - Tu w przedziale od 400 do 590 zł (zależne od stanu)

Jamo J10 - 700 zł

Taga Harmony Coral SW-10 - 1000zł

STX s 250n - 600zł

Jeżeli ktoś ma inne propozycje to śmiało proszę pisać! Sprzęt używany tylko i wyłącznie !

Jeżeli brakuje jakiś informacji to proszę o napisanie a uzupełnie :) .

 

 

 

 

 

pokoj.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Q21.

Patrzyłem również po tym subwooferze lecz na papierku ma tylko 150 wat rms,25 cm niskotonowy głośnik (takich rozmiarów głośnik mam w frontach), no i pasmo do 32hz.

Czy w rzeczywistości naprawdę czuć ten bas/niskie tony ? Nie chcę subwoofera który dopełni troszkę niskie tony,poszukuje subwoofera który da mi ich nadmiar z rezerwą.

25cm przetwornik nie poruszy tak powietrza jak 30cm, więc skłaniam się ku subwooferom z 30 centymetrowym głośnikiem i większymi. Szukam typowo młodzieżowego subwoofera który przy filmie i wybuchach z rogówki zrobi mi masażer.(może zle ująłem,no ale jakoś ten klipsch nie trafia w me gusta).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poza wspomnianym ampli, jak wygląda reszta zestawu?

obawiam się, czy przypadkiem Twoje oczekiwania nie rozmijają się trochę z przeznaczonym budżetem.

Z resztą u mnie stoi w sumie już leciwa konstrukcja właśnie Klipsch'a  450SW, właśnie na 10" przetworniku i śmiem twierdzić, że te Twoje dwa 25cm talerze we frontach nie wstrząsną tak chałupą, jak właśnie ta skrzynia.

Chociaż faktem jest, że idąc w suba, przy Twoich oczekiwaniach lepiej wziąć coś z zapasem, tylko ponownie sprawa sprowadza się do przeznaczonego budżetu.

Inną kwestią jest, jaką przestrzeń ten sub będzie miał w tym kącie i czy będzie miał tam czym "oddychać"?! 

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powyżej , jeśli chcesz przyjemny subwoofer to cenowo przygotuj 2000-3000zł ;)

Mój jbl ma 150w rms i 25cm głośnik - nie odczuwam braku basu , pamiętaj ,że subwoofer gra inaczej niż 25cm głośnik w kolumnie , a parametr 32Hz to pewnie przy dużym spadku - no chyba ,że masz kolumny za parędziesiąt tysięcy , ale wtedy by Cię było stać na lepszy sub

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubakk - o parametr chodziło w klipschu a nie kolumnach.

Markcox - Pokój 18m.kw., tak wiem mały ... . Wiem,ze kolumny z niskotonowcami nie zagrają tak jak subwoofer.

Nie chce przyjemnego subwoofera tylko subwoofer który GRA. Klipsch słynie z jakości,a jedyna jakość jaką ja chce to jakość wykonania a nie jakościowo dobrego dzwięku.

Przestrzeń będzie miał zależną od jego rozmiarów.Doradzacie bardzo fachowo lecz nie o to mi chodzi.

Dużo płaci się za jakość a ja chcę tylko niskie tony które potrafią zatrząsnąć. Nie łatwiej po prostu odpowiedzieć który z tych subwooferów jest lepszy pod względem prawdzwiej mocy ?

Czy to ważne jakie mam fronty,central i satelity skoro subwoofer gra swoją muzyką ? Nie chce podawac wam frontów bo powiecie,ze to "szit" a dla mnie to są kolumny które grają idealnie...

Uprzedzając pytanie : Skoro graja idealnie to po co Ci subwoofer ?

- By ujawnić potęgę w filmach i muzyce i poczuć co to jest bas, co to są niskie tony.

Przepraszam ale trochę mnie wzburzyliście ;)

Najwidoczniej na żadnym forum nie znajdę nic wartego polecenia.Pozostało mi kupić w ciemno.

Pozdrawiam Bartek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, żadne z pytań nie ma na celu zainicjowania Twojego wzburzenia, a wyszukania diagnozy Twojego problemu...

pisząc o "oddychaniu" nie miałem na myśli kubatury całego pokoju, ale kąta pokoju, w który ten sub zamierzasz wsadzić, między "rogówką, a oknem". Warto przemyśleć tę kwestię.

trudno Ci jednoznacznie podpowiedzieć, który z wymienionych przez Ciebie sub'ów spełni Twoje oczekiwania, nie znając choćby faktu, na czym opierasz swoje fronty - co za tym idzie, co potrafią i do czego Cię przyzwyczaiły.... być może żaden z wymienionych nie byłby w stanie nawet ich uzupełnić?! A być może, każdy powaliłby Cię na kolana?!

nie chcesz jakości, tylko chcesz niskie tony, które zatrzęsą chałupą. Nie przyszło Ci do głowy, że jedno z drugim idzie w parze? Sama moc, to nie wszystko... Chcesz, żeby miał dużo mocy, ale jednak dudnił? Wątpie...

Więc może jednak warto trochę zdroworozsądkowo podejść do tematu, z odrobiną lodu na głowie, a i wzburzenie będzie mniejsze ;) 

ale jeżeli uważasz, że

Najwidoczniej na żadnym forum nie znajdę nic wartego polecenia.Pozostało mi kupić w ciemno.

to masz do tego pełne prawo 

Edytowano przez Markcox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2017 o 17:22, BartoZ napisał:

 

Przeznaczenie subwoofera: muzyka 60%  filmy 40% . ...

 

Jeżeli ktoś ma inne propozycje to śmiało proszę pisać! Sprzęt używany tylko i wyłącznie !

Jeżeli subwoofer ma służyć głównie do muzyki - to kwota 800zł to mało (nawet za używany). Bez 1500-2000zł wg mnie nie ma czego polecać.
Więc nie dziw się, że otrzymałeś już taką odpowiedź (a nawet o kwotach 2-3 tysiące napisał już Kolega) na naszym Forum, a na innych zapewne jest podobnie.

Oczekujesz że ktoś poleci Tobie tani subwoofer -ale czy zdajesz sobie sprawę, że będzie to sprzęt który nawet nieźle zagra w kinie domowym, ale w muzyce będzie już przeciętnie?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...