Skocz do zawartości

Urządzenie do zmiany trasy sygnału audio pomiędzy dwoma źródłami i dwiema parami słuchawek


Tomasz Kasperczyk

Recommended Posts

Witam,

Oto mój problem: posiadam dwie pary słuchawek - douszne AKG i nauszne Sennheiser. Z tych drugich korzystam na co dzień - są podłączone do komputera, mają wyjście 6.35 z przejściówką na 3.5. Za każdym razem, kiedy chcę pograć na gitarze przez wzmacniacz, odpinam Sennheisery od kompa i podłączam do wzmacniacza. Wkładam do uszu słuchawki AKG, podpinam je do komputera i na nie nakładam słuchawki nauszne. Dzięki temu, w Sennheiserach słyszę gitarę, a w AKG muzykę z komputera.

Taki tryb mi odpowiada, ale przełączanie tego wszystkiego jest dość problematyczne. Czy istnieje urządzenie, do którego mógłbym wpiąć dwa źródła dźwięku (karta dźwiękowa z komputera oraz wyjście ze wzmacniacza gitarowego) oraz dwa urządzenia docelowe (słuchawki douszne i nauszne), następnie zmieniać trasę sygnału audio przy pomocy przycisków / przełącznika? Dzięki temu nie musiałbym wypinać i wpinać kabli za każdym razem.

Tak, mam świadomość, że najprościej byłoby zakupić dobrą zewnętrzną kartę dźwiękową, podłączyć do niej gitarę i nie używać dwóch par słuchawek na raz. Mam jednak fajny efekt gitarowy (fizyczny), z którego chcę korzystać podczas grania. Do tego, nie mam nawet systemu Windows na kompie, a na Linuxa nie ma dobrych programów pozwalających na dodanie efektów gitarowych.

Edytowano przez Tomasz Kasperczyk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A nie łatwiej by było podłączyć wzmacniacz gitarowy ( bo ten jak się domyślam ma wyjście ) do wejścia audio w karcie dźwiękowej. Wtedy wystarczy że będziesz używał w danym momencie tylko jednych słuchawek. Głośność muzyki w komputerze można regulować zwykle z poziomu programu który ją odtwarza. Z drugiej strony powinieneś mieć coś takiego jak mikser systemowy. Tak wygląda taka sytuacja w zwykłym sposobie jej rozwiązania :) . A słuchawki wpinasz tam skąd chcesz słuchać na nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...