Skocz do zawartości

Wzmacniacz i głośniki do 600 zł czy zestaw komputerowy 2.0.


Marcin Oleksy

Recommended Posts

Nie wiem jakiej jakości jest wyjście z Maca Mini. Ale ono ma chyba pełnić rolę słuchawkowego. Q5pro tylko pod USB !!!!

Jest jeszcze coś takiego jak ALIENTEK D8 xmos. Ma niemal identyczną obudowę i potencjalnie lepsze parametry. Do tego ma wyjście słuchawkowe jack 6,3mm. Nie mam jednak zielonego pojęcia jak gra :) . A jest zrobiony na zupełnie innych podzespołach.

Nie słyszałem Q5pro podłączonego do kolumn Dynaudio. Wiem ze dla wielu może się to wydawać herezja. Jednak charakter brzmienia bardzo dobrze tu rokuje własnie z tym wzmacniaczem. Sądzę ze z innymi wcześniej szczególnie niektórymi wymienionymi, może to być spory mezalians.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

4 godziny temu, MobyDick napisał:

Nie wiem jakiej jakości jest wyjście z Maca Mini. Ale ono ma chyba pełnić rolę słuchawkowego. Q5pro tylko pod USB !!!!

Czyli co. Q5Pro do USB, do niego głośniki a do Maca do wejścia słuchawkowego słuchawki? OK :)

A z większych mini wzmacniaczy coś by się znalazło? do powiedzmy około 2tyś? https://www.tophifi.pl/stereo/wzmacniacze-zintegrowane/teac-ai-301da.html ?

Edytowano przez meHIFI
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jest: 

PRO-JECT MaiA oraz NAD D3020

Cokolwiek wybiorę, podpinam pod USB do kompa i ustawiam źródło czy nie każdy tak zadziała?

 

https://www.amazon.de/SMSL-Verstärker-Bluetooth-Unterstützt-Lautsprecher/dp/B073RY78ZF/ref=sr_1_15?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&keywords=smsl&qid=1553379225&s=gateway&sr=8-15

 

A takie coś? chyba i głosniki na biurko i słuchawki ogarnie..

A jak nie to w DE jest A8 https://www.amazon.de/SMSL-Kopfhörerverstärker-XMOS-Lösung-125Wx2-Modul-unterstützt/dp/B076C7L27Z/ref=sr_1_17_sspa?__mk_pl_PL=ÅMÅŽÕÑ&keywords=smsl&qid=1553379225&s=gateway&sr=8-17-spons&psc=1

Edytowano przez meHIFI
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On załatwia sprawę wzmacniacza i lepiej pociągnie, jak myślę Dynki niż wiele normalnych wzmacniaczy o dużych gabarytach w zakładanej cenie. Nic nie umiemożliwia tu użycia DAC/Ampa słuchawkowego osobnego lub samego wzmacniacza słuchawkowego. Na początek do słuchawek masz wyjście z komputera.

Ten Q5pro  to wzmacniacz cyfrowy i wymagałby dodatkowego wbudowanego DAC/Ampa aby mógł mieć wyjście słuchawkowe. Jedno jego wejście analogowe wymagało użycia układu z przetwornikiem analogowo/cyfrowym.

Tylko do niego lepiej mieć kolumny o impedancji 4 ohm ( Jak większość kolumn obecnie w sprzedaży, mimo że często producenci piszą, że mają impedancję 8 ohm lub 4-8 ohm :) , bo takie lepiej się sprzedają )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...