Skocz do zawartości

Problem z głośnością i przewijaniem utworów z pendrive w Yamaha RN 803D


Mateo89

Recommended Posts

Witam. Zakupiłem niedawno amplituner wraz z kolumnami Monitor Audio Silver 10 wszystko niby jest ok ale muzykę w miarę dobrze słychać gdy przekręce potencjometr o połowę mocy czyli z -80dB do wartości -35dB a cała skala dochodzi do +12dB ale tyle nie daje. Czy to normalne że przy mniejszych częstotliwościach prawie w ogóle nie słychać kolumn? Dodam że mocno głośno się robi z każdym następnym decybelem od -25dB tak jakby od tego momentu dopiero amplituner dawał porządnie moc do kolumn. 

Druga sprawa to problem z przewijaniem utworów z USB w ogóle nie mogę tego zrobić a na pilocie normalnie jest możliwość przewijania a gdy klikne dwa razy na przewijanie to przeskakują utwory lub foldery muzyczne czyi funkcja działa ale przewijanie jednak nie. 

Co może być przyczyną tych problemów? 

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mateo89 napisał:

Witam. Zakupiłem niedawno amplituner wraz z kolumnami Monitor Audio Silver 10 wszystko niby jest ok ale muzykę w miarę dobrze słychać gdy przekręce potencjometr o połowę mocy czyli z -80dB do wartości -35dB a cała skala dochodzi do +12dB ale tyle nie daje. Czy to normalne że przy mniejszych częstotliwościach prawie w ogóle nie słychać kolumn? Dodam że mocno głośno się robi z każdym następnym decybelem od -25dB tak jakby od tego momentu dopiero amplituner dawał porządnie moc do kolumn. 

Nie zawsze (zależy od sprzętu,konstrukcji) głośność zmienia się liniowo. Inną sprawą jest też to że część rozwiązań bazuje na „delikatnym”starcie gdzie głośność w początkowym zakresie wzrasta w sposób bardzo delikatny, co według mnie jest bardzo dobrym rozwiązaniem bo pozwala precyzyjnie dobrać sobie głośność przy cichym odsłuchu.

Nie rozumiem zdania :

Czy to normalne że przy mniejszych częstotliwościach prawie w ogóle nie słychać kolumn?

Czy chodzi o to że nie słychać basu? Czy chodziło o „przy mniejszych poziomach głośności”?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak chodziło mi o to że w ogóle nie słychać ani basu ani góry ani środka po prostu jest tak cicho że muszę sporo pokrętłem kręcić a wydawało mi się że przy tak mocnym amplitunera od startu będzie słychać mruczenie.

Przewijanie się przydaje w moim przypadku bo jestem Dj amatorem i nagranego seta powiedzmy 30 min trzeba przewinac by go sprawdzić w danym momencie a tu nawet zwykłej mp3 piosenki nie mogę przewinac. Czy może wada sprzętu być powodem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj, jeśli jest taka możliwość, przywrócić sprzęt do fabrycznych ustawień.

Pamiętam z wpisów iż całkiem niedawno jeden z forumowiczów miał podobny problem. PomogłoB|

...a może warto powtórnie sprawdzić połączenia kloca z kolumnami choć zakładam, że byłeś uważny i nie dałeś ciała w tej kwestiixD

Jeśli to nie da rezultatów to pozostaje jeszcze podłączyć inne kolumny. Jeśli będzie tak samo to problem tkwi w sprzęcie...

Edytowano przez Pędrak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiem odpowiedzieć czy w tym konkretnym przypadku „ma tak być”( głośność), ale pomijając jakieś złe podłączenie (kurde chyba nie wiem jak można by złe podłączyć) to naprawdę ci to przeszkadza?  Myśle ze z czasem docenisz to że masz taki wolny start ;) , ja chciałbym taki mieć, ale Audiolab niestety „ma inaczej”

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Fafniak  w dwu poruszonych kwestiach mianowicie to praktyczna i dobra sprawa że wzmacniacz/amplituner startuje z niskich poziomów głośności, bo nie każdy piecyk daje taką szanse . Nieraz chce się posłuchać cicho wieczorem, a piec już na "1 kresce skali" hałasuje. Druga sprawa to przewijanie, osobiście nawet w odtwarzaczu płyt z tego nie korzystam, tak w domu, jak i w aucie. Tak więc to nie jaja, ale chyba racjonalne podejście do tematu, jak ktoś nie słucha, a przewija i miksuje to raczej na sprzęcie mikserskim/kompie. Ocenianie sprzętu w taki sposób, to jak by napisać że jakiś dobry odtwarzacz CD jest bee, bo nie ma np cd textu(...bo to kluczowa funkcja;)), albo dlaczego wzmacniacz za 10tys nie ma korektora z diodami, a wieża za 500zł ma. 

Nie zgadzam się Fafniak że nie można źle podłączyć:10_wink:, historia forum nie raz pokazała, że wsadzano kable zaizolowane..., wsadzano kable w sekcje A i B(wzmacniacza) a grano na A, nie dokręcano docisków w kolumnach(luźny kabel) itd. Warto sprawdzić, warto też zrobić restart, bo faktycznie może coś autor wcisnął i nie pamięta, nie wie co .

Skuteczność na poziomie 90 dB* jest duża (jeśli prawdziwa) i według mnie na poziomie skali volume około -30dB - 25dB powinno być bardzo głośno( chyba że ktoś spędził całe życie na dyskotece i ma specyficzne potrzeby). Ja mam  faktyczną skuteczność kolumn na poziomie 86dB i mocy w amplitunerze mi nie brakuje by było bardzo głośno przy około 35-25 dB . Pamiętaj żeby dotrzeć kolumny, kilkadziesiąt godzin grania na średnim poziomie głośności, bo bywa że niektóre przed tym faktem grają mało spójnie, lub nie przyjemnie.

*należy pamiętać że wysokie dB nie jest jakimś osiągnięciem technicznym, zwykle to efekt planu konstruktora i z czegoś wynika, coś za coś. Zwykle, choć nie zawsze, wysokie dB to spore spadki impedancji, lub taki kierunek, niższa efektywność to zwykle łatwiejsza impedancja, ale nie ma co popadać w strach, czy euforię, bywa różnie.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha 803D nie przewija utworów z pendrive ani z servera. Po prostu przeskakuje do następnego. Nawet na pilocie masz symbol zmiany utworu, a nie przewijania do konkretnego miejsca w utworze.

Głośność startową ustawia sie w menu i można zablokować głośność maksymalną wzmacniacza, co też sie czasem przydaje.

Jako sugestię podaję przełączenie wzmacniacza do trybu 4Ohm - lepiej wysteruje kolumny - być może tu tkwi problem. Ustawia się to w menu niedostępnym z normalnego poziomu. Przy włączaniu kombinacją klawiszy wchodzi się do dodatkowych ustawień. Radzę spróbować ten krok - u mnie pomogło, a już miałem oddać wzmacniacz.

A może masz włączone YAPO i YPAO VOL które nie zostały ustawione pod Twoje pomieszczenie i kolumny.

 

Edytowano przez matlej
interpunkcja
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, matlej napisał:

Yamaha 803D nie przewija utworów z pendrive ani z servera. Po prostu przeskakuje do następnego. Nawet na pilocie masz symbol zmiany utworu, a nie przewijania do konkretnego miejsca w utworze.

 

 

Ok. Już wiem, że go nie kupię. Dzięki Mateo89, matlej za cynk. Z drugiej strony tylu tu testerów, a nikt tego nie sprawdził ?

Edytowano przez Martinez MK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mateo89 napisał:

@matlej a jaka kombinacje klawiszy mam włączyć? YAPO mam wyłączone. 

1. wyłącz wzmacniacz

2. Przytrzymaj RETURN i przytrzymując RETURN włącz wzmacniacz

3. Obracasz pokrętłem SELECT/ENTER aż pojawi sie SP IMP.

4. Ustawiasz 4 Ohm min

5. Wciskasz SELECT/ENTER

6. Wyłączasz wzmacniacz 

7. Włączasz i cieszysz się nową jakością. (ustawienia YPAO trzeba robić od nowa)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matlej włączyłem ale mam napisane SP IMP 8MIN i nie mogę przestawić na 4. Próbuję daw w bok by poszło i nic się nie zmienia a nie ma innej konfiguracji tam jak kręcę pokrętłem. Już zrobiłem zobaczę czy jest ok. 

@bartek2No właśnie muszę to sprawdzić i dam znać. 

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matlej dziękuję kolego zaraz zobaczę czy gra lepiej. 

@matlej mam jeszcze jedno pytanie bo próbuje przywrócić ustawienia domyślne w tych opcjach o który mówiłeś ale gdy wciskamy select /enter to przeskakują dalej nie chce resetowac. Jak to robisz? 

 

Udało się po wielu próbach ?

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolumna 4om a wzmak idzie na 8om to nie daje za mało mocy do tego co kolumna potrzebuje ? ;)

u mnie wzmak yamahy na 3ce w skali 10 pokrętła volume gra tak głośno ,że się wytrzymać nie da

 

PS: fajnie ,że ktoś decyduje o zakupie sprzętu po opinii na forum , ale a propos przewijania to na odsłuchach na onkyo 8270 spokojnie przewijałem z pendrive-a słuchając - za pilota robił smartfon

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Martinez MK napisał:

Ok. Już wiem, że go nie kupię. Dzięki Mateo89, matlej za cynk. Z drugiej strony tylu tu testerów, a nikt tego nie sprawdził ?

Ale jak widać kolega powyżej kieruje się opiniami z forum ;)

Podepnijcie sobie smartfona i jeśli tak jak w onkyo to macie po problemie + smarfton działa jak pilot :P

Mateo i jak gra Ci już głośniej sprzęt ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak 803 ale w 602 w Spotify można przeskoczyć do dowolnego fragmentu. USB nie ma możliwości nawet przez musiccast. 

Głośność nie zmienia się liniowo. Tak od -30db zaczyna dawać. Choć wydaje mi się że na wszystkich ustawieniach gra ciszej niż jeszcze przed tygodniem. (zestaw ma dopiero miesiąc). 

Mógłby ktoś wyjaśnić co daje ta zmiana impedancji. co się stanie gdy przy 8 ohmowych kolumnach przedstawię amplituner na 4. Czy będzie to miało wpływ na barwę czy tylko łatwiej będzie sprzęt spalić. 

Myślę, że kolega ma podobny problem jak ja. Przy niskim poziomie głośności brzmi to gorzej niż choćby telewizor. Dopiero jak się podkręci tak, że sąsiedzi już słyszą ujawnia się pełna barwa i scena i dopiero wtedy słychać za co się zapłaciło. Trochę szkoda 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kolego dopiero jak dasz mocno w piec to dźwięk się ujawnia i pokazuje pazur wraz z sprzętem ale ja bym chciał by to grało bardzo ładnie nawet przy cichym słuchaniu. Trochę czuje nie smak bo za takie pieniądze powinno to grać dużo lepiej. Ostatnio słyszałem taki zestaw soudbar sony za 1200 zł i powiem szczerze że byłem mega zaskoczony naprawdę przy cichym słuchaniu grało to naprawdę pięknie ale nie wiem jak przy pożądanym uderzeniu mocy a szkoda mogłem sprawdzić. Jestem trochę zniesmaczony brakiem przewijania z pilota na co bardzo liczyłem i czego nie sprawdziłem ale już nic nie zrobię a przecież nie oddam teraz kolumn i sprzętu. @rookie01 jakie masz kolumny? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...