Skocz do zawartości

Jaki odtwarzacz CD(1000-1500zł) do Amplitunera Onkyo Rz820 + kolumny Klipsch Rp260


Arek Łukasiewicz

Recommended Posts

Witam,
zamierzam kupić odtwarzacz CD do Amplitunera Inkyo RZ820 i kolumn Klipsch RP-260.
Zrobiłem małe zestawienie nowych odtwarzaczy CD w cenie 1000-1500zł.
5a466c66e32a5_zescdkow.thumb.jpg.9ec277d22a4ace37dcccfbdfa89538d2.jpg
Czy warto szukać odtwarzaczy CD o większej skuteczności niż skuteczność kolumn z mojego zestawu (97dB)? Który z podanych wyżej odtwarzaczy polecacie i dlaczego?
Rozważam również używany odtwarzacz w podobnej cenie. Na jakie modele nalezy zwrócić uwagę?
Z góry dziękuję za każdą opinię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Podana w tabeli wartość dB dotyczy zupełnie czegoś innego, niż skuteczność. To dynamika i stosunek sygnał/szum. Tak naprawdę w praktyce ma to niewielkie znaczenie dla brzmienia. W Twoim przypadku zdecydowanie wybrałbym odtwarzacz Onkyo, spójrz na niedrogi i przyzwoity model C-7030 lub jeśli budżet pozwoli wyższy i znacznie lepszy C-7070. Jeśli bierzesz pod uwagę także inną markę, dobrą jakością dźwięku wyróżnia się Marantz CD6006, który teraz jest w bardzo atrakcyjnej cenie.

Serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, szczególnie przy zakupie całego zestawu, oczywiście służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem podstawowym jest cholernie subiektywny odbiór brzmienia sprzętu. Jeden będzie twierdził że ten CD jest jasny a tamten ciepły a inny detaliczny itd. Itp.

z Onkyo nie miałem praktycznie styczności prócz jednego przypadku podczas odsłuchów kolumn, gdy podłączony był jakiś za 2 może 2,5 tyś. zł. Wymieniony był szybko na Exposure bo wysokie miał dla mnie nie do przyjęcia. Niestety nie pamietam modelu.

Nie mam pojęcia jak brzmią twoje kolumny w połączeniu z Onkyo.

Nie napisałeś jakie to jest brzmienie, z czego grasz w tej chwili i co lubisz w brzmieniu, lub co chciałbyś osiągnąć.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie gram niestety z laptopa podłączonego kablem hdmi do amplitunera. 

Jeślli chodzi o brzmienie jakie lubię: ciepłe, dość nisko schodzacy bas, lecz nie przytłaczający. 

Zdecydowanie lepiej gra muzyka z radia internetowego niż z CD odtwarzanego z laptopa. Dźwięk robi się mniej przejrzysty, często brakuje separacji dźwięku. 

Muzyka jakiej słucham...slucham dosłownie wszystkiego, od muzyki klasycznej poprzez jazz, ambient, coraz więcej muzyki elektronicznej (gdzie często jest sporo basu) najwięcej jednak słucham metalu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dość podobne mamy upodobania z tym że u mnie kiedyś metal takze odgrywał najważniejsza rolę, teraz już duuuużo rzadziej go słucham.

Czyli jak rozumiem bardziej podoba ci sie granie prezentowane przez onkyo (czyli DAC i wzmacniacz wbudowane w ten sprzęcior) - czy to jest wystarczająco dla ciebie przyjemne ciepłe granie ?

Jeżeli tak to proponuję nie iść w ciepły odtwarzacz CD tylko raczej neutralny lub wręcz "lekko chłodny"

Odtwarzacz powinien mieć wyjście cyfrowe coax lub optyk - dzięki czemu będziesz miał dwa różne grania.

Będziesz mógł CD potraktować jako transport który prześle sygnał cyfrowy do twojego ampli a tam wbudowany DAC zagra "po swojemu" a jak będziesz potrzebował innego bardziej neutralnego detalicznego dźwięku to przełączysz tor na wejście analogowe do którego podłaczysz analogowo nowego CDeka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodziło.

w amplitunerze masz wbudowany DAC który do spółki z modułem wzmacniacza i kolumnami tworzy jakieś brzmienie.

Jeżeli CD podłączysz cyfrowo do amplitunera to za całość brzmienia odpowiadać będzie ten sam zestaw sprzętu co poprzednio.

Przy podłączeniu analogowym sygnał cyfrowy obrobiony jest już w odtwarzaczu CD a DAC amplitunera nie bierze udziału tylko sekcja wzmacniacza ( o ile nie masz włączonych jakiś cyfrowych ulepszaczy ;) )

Z odtwarzaczy które według mnie sa neutralne to polecić moge Exposure(seria 1xxxx i 2xxxx), Audiolab(8200), Marantz 6xxx

Ze starszych Marantz 63/67 dostępne chyba do nich sa lasery zamienniki ( ich jakość jest dyskusyjna i niektórzy piszą o seriach zamienników które padają nawet po kilku miesiącach pracy.) To jednak najcześciej tuningowane odtwarzacze i można je zmieniać według własnych potrzeb.

Ja niedawno zakupiłem Musical Fidelity e61 (bo mi sie spodobał optycznie) i u kolegi z forum stuningowane tak żeby właśnie był cieplejszy :)

Do niego dostałem laser oryginalny w krajowym sklepie.

Z cieplejszych ale jednoczesnie energetycznych odtwarzaczy możesz spróbować harmana HD970 ale krąży o nim jednoczesnie bardzo dużo opinii że jest to awaryjna jednostka.

To jest to co mi w tej chwili przychodzi do głowy.

dostepnosc laserów sprawdzasz niestety w necie. Na zasadzie wpisywania po prostu w Google.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arek Łukasiewicz napisał:

Bo rozumiem, że przy analogowym podłączeniu zestaw zagra możliwościami amplitunera?

Odwrotnie,  podłączając odtwarzacz Cd poprzez RCA " do amplitunera swój  "styl " pokazuje odtwarzacz CD, zaś łącząc go przewodem coaxialnym , lub optycznym pierwsze skrzypce zagra DAC amplitunera/wzmacniacza. Różnicę przy tych typach połączeniach są zazwyczaj słyszalne i jak jest możliwość można podłączyć właśnie na dwa sposoby. Przy połączeniu RCA warto by postawić kropkę "nad i" i wybrać odpowiedni stylem przewód RCA. Przy połączeniu cyfrowym brzmienie w większej mierze zdefiniuje amplituner i jego DAC, a CD będzie napędem, choć i tu można czasami wyłapać niuanse różnic.

Co do tabelki to po tych technicznych parametrach po pierwsze wyłonisz lepiej grającej konstrukcji( lepiej często znaczy dla każdego coś innego), po drugie nie określisz jakiego typu brzmienie ma odtwarzacz, to nie możliwe.

 

Dnia 31.12.2017 o 12:01, Arek Łukasiewicz napisał:

 

Jeśli chodzi o brzmienie jakie lubię: ciepłe, dość nisko schodzacy bas, lecz nie przytłaczający. Zdecydowanie lepiej gra muzyka z radia internetowego niż z CD odtwarzanego z laptopa. Dźwięk robi się mniej przejrzysty, często brakuje separacji dźwięku.

 

Czy aby nie za bardzo przeceniasz rolę, lub spodziewasz się dużych zmian po odtwarzaczu CD, różnicę są , ale... czy aż tak duże?, kolumny nie zaczną nagle grać nawet o 90 stopni cieplej, czy o tyle lepszym basem. Pewnym pocieszeniem jest fakt że teraz komputer jako CD gra Ci beznadziejnie, tak więc każdy odtwarzacz CD będzie tu sporą ogólną poprawą jako taką ! Mała korekta do Twej listy odtwarzacz yamaha cdn301 to odtwarzacz cd + odtwarzacz sieciowy w jednym, względem klasycznego odtwarzacza yamaha cds300 ma mniej rozbudowany tor audio, kosztem płytki z układami sieciowymi  w twoimi przypadku to dublowanie funkcjonalności amplitunera, kosztem jakości. Co do brzmienia muzykalnego i ciepłego dobrym i niedrogim wyborem jest Denon dcd720, (tutaj produkty Pioneera grają jakby na drugim końcu tej skali) interesującym jest też dobry Marantz cd 6005(nadal w ofercie),6006.

 

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo za przybliżenie tematu. Domyślam się, ze najlepiej byłoby przesłuchać każdy egzemplarz i wtedy zdecydować. 
Brzmienie amplitunera oraz kolumn bardzo mi odpowiada, przeszkadza mi natomiast to, ze przy słuchaniu CD z laptopa dzwięk jest bardziej chaotyczny niż chociażby z radia. Jeśli barwa odwarzacza będzie neutralna to mi to zdecydowanie wystarczy, z czystej ciekawości wybrałbym tylko odtwarzacz o cieplejszej barwie.
Jeśli chodzi o odtwarzacz sieciowy, jest mi niepotrzebny ponieważ amplituner jest wyposażony w tę funkcję.
Wezmę pod uwagę podane modele, na pewno zrezygnuję z harmana skoro ma takie złe opinie, jednak ciekawi mnie jakby zagrałi (ciekawi mnie to "energetyczne" granie). Wybiorę z podanych modeli odtwarzacz, który bardziej spodoba mi sie wizualnie oraz bedzie dostępny. Jeśli Wam wpadnie do głowy jeszcze jakis model, który będzie miał naturalną barwę lub nieco cieplejszą to bardzo byłbym wdzięczny o podanie. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem oferty używanych odtwarzaczy CD. Kilka pozycji wpadło mi w oko, równiez jest kilka modeli które polecacie. Teraz stoję przed wyborem, niestety bez możliwości odsłuchu, polegając na waszych doświadczeniach.
Najtańszą wersją odtwarzacza proponowaną przez Was jest Marantz CD 6005, którego mogę kupić już za 970 zł. Kolejnym modelem tej samej firmy jest MARANTZ SA CD 7003 - 1270 zł, o którym czytałem również pochlebne opinie (nie wiem, czy jest to tylkowyższa cena za możliwość odtwarzania płyt SACD. Czy może jednak rózni się jeszcze czymś?)
Kolejnym modelem o którym nie mogę znaleźć żadnych informacji (poza tym,że odtarza poza płytami CD jeszcze SACD oraz DVD jest Marantz DV9500 - 1450 zł. 
Kolejna marka to ONKYO. Model ONKYO DX-7555 - 1500 zł, o którym również ciężko cokolwiek znaleźć poza skrajnymi opiniami na forum. Kolejnym modelem jest Onkyo C-7070 - 1250 zł (który był przez Was polecany, jak i równiez świetne opinie w internecie).
Kolejnym zauważonym modelem przeze mnie jest Cambridgea Audio AZUR 351C - 980 zł (dobre opinie w internecie).
NAD C546BEE, którego można kupić za 1400 zł. Z opisu wynika, że ma ciepły dźwięk, minusem jest plastikowy przód.
Ostatnim modelem, który zwrócił moją uwagę jest EXPOSURE 2010 CD - 1500 zł . Model ten był polecany przez Was, dodam że podoba mi się również jego strona wizualna.

Podsumowowanie wg. ceny rosnąco:
Marantz CD 6005 - 970 zł.
Cambridgea Audio AZUR 351C - 980 zł
Onkyo C-7070 - 1250 zł
MARANTZ SA CD 7003 - 1270 zł
NAD C546BEE - 1400 zł
Marantz DV9500 - 1450 zł
ONKYO DX-7555 - 1500 zł
EXPOSURE 2010 CD - 1500 zł


Który wg Was jest najbardziej godny uwagi, a którego należy odrzucić? Może wybrać najtańszy z podanych, bo nie warto przepłacać? 

Druga sprawa, czy kupując odtwarzacz bez pilota będę miał możliwość sterowania nim -  pilotem od amplitunera? Domyślam się, że tylko wtedy gdy amplituner i odtwarzacz są tej samej firmy. Pytam się, gdyż tańsze oferty są niestety bez pilota w zestawie. 


 

Edytowano przez Arek Łukasiewicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...