Skocz do zawartości

Jaki sprzęt do muzyki głównie klasycznej (poważnej)


Paweł Jarzęcki

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Szukam podobnego zestawu z racji podobnych preferencji muzycznych jednak z przewagą jazzu. Niestety w tym budżecie (ok. 7000 PLN) nie znalazłem nic, co muzykę poważną zagrałoby bez zastrzeżeń. Najlepiej dotychczas wypadła Yamaha R-N803D z B&W 683 S2 (pierwszy odsłuch). Do niedawna byłem zdecydowany na 100 proc. na ten amplituner i skupiłem się na poszukiwaniu kolumn tańszych od B&W 683 S2, ale dających podobne wrażenia. 

W Q21 (drugi odsłuch) słuchałem tego amplitunera z AA Hyperion 4 (niestety za wielkie jak na moje pomieszczenie), AA Phoebe 3, Focal Aria 906 (polecam Ci odsłuchać te kolumny). Wszystkie 3 modele zagrały przyjemnie, choć każdemu czegoś brakowało w stosunku do B&W 683 S2. Nie wiem na ile istotny był fakt, że w pierwszym salonie źródłem był preinstalowany na urządzeniu Tidal sterowany z aplikacji na tablecie. Z kolei w drugim - Tidal, ale streamowany do urządzenia przez bluetooth. Czy możecie się wypowiedzieć jaki to mogło mieć wpływ na brzmienie?

Reasumując: chciałbym jeszcze posłuchać jakiegoś wzmacniacza, żeby mieć pogląd jak to będzie grało w zestawieniu z Yamaha R-N803D. Nie łudzę się jednak, że w takim budżecie uda mi się kupić coś, na czym odsłuch klasyki "zwali z nóg".

Daj znać, jak Twoje wrażenia po odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A słuchałeś Onkyo Tx-8250 lub 8270? Podobno grają inaczej, zacytuję Q21 "Onkyo jest spokojniejsze, trochę dokładniejsze, bardziej analityczne"

Jak parę miesięcy temu słuchałem 8150, ale wtedy inny budżet zakładałem i słabe kolumny były uzyte do odsłuchu. Nowe modele podobno lepsze.

 

Na innym forum dostałem taka poradę "Powinni byli choć na próbę połączyć np. tę Yamahę czy lepiej NAD'a do podłogowych
głośników z tekstylną kopułką np. Tesi 560 a może byłby to kres Twoich poszukiwań."

Te Tesi sporo tańsze niz BW

Edytowano przez Paweł Jarzęcki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie teraz leci 2cellos (chorwacki duet wiolonczelowy) i na focalach chorus 716 z ampli onkyo brzmi to przyjemnie (co prawda London symphony orchestra trochę przeszkadza ,ale ...) ;)

Nagrałem nawet ich wykonanie may it be z LOTR ,ale nie wrzucałem bo sądziłem iż taki (darth vaderowy) jakby syk to coś z poza , ale jest to słyszalne na wielu ich wykonaniach , ciekawe co to za instrument tak tam sapie (organy?).

Ogólnie uważam iż chorusy są idealne do muzyki instrumentalnej , jazzowej , w filmach (kino domowe) też dają radę - mam nadzieję iż Q21 to mogą potwierdzić i np. zestawią Ci te kolumny jak do nich podjedziesz ;)

Yamaha tak jak Q21 opisywali gra ostro , sucho , skrajami pasm mocno , onkyo bardziej zrównoważenie - oczywiście yamaha robi duże wrażenie ,ale z czasem może to denerwować ;) Tak samo miałem z kolumnami dynavoice - wszystko fajnie , eh oh wow , ale za 2 odsłuchem to jednak mogłoby męczyć - btw w Q21 polecam tez poprosić o dynavoice df-6 do posłuchania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Paweł Jarzęcki napisał:

No własnie, za mojej młodości to było prościej, bo nic nie było. Cokolwiek człowiek kupił to był szczęśliwy. A teraz to potem dylemat, że mozna było lepiej, taniej, więcej....:1_grinning:

Heh pewnie wielu jest tu Nas takich , kiedy wybór był na tonsila i co było to się brało bez wybrzydzania ;) A teraz , tak duży wybór ,że kocioł w głowie :P a jak jeszcze w salonie coś zaproponują to tylko uciekać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kubakk napisał:

U mnie teraz leci 2cellos (chorwacki duet wiolonczelowy) i na focalach chorus 716 z ampli onkyo brzmi to przyjemnie (co prawda London symphony orchestra trochę przeszkadza ,ale ...) ;)

Nagrałem nawet ich wykonanie may it be z LOTR ,ale nie wrzucałem bo sądziłem iż taki (darth vaderowy) jakby syk to coś z poza , ale jest to słyszalne na wielu ich wykonaniach , ciekawe co to za instrument tak tam sapie (organy?).

Ogólnie uważam iż chorusy są idealne do muzyki instrumentalnej , jazzowej , w filmach (kino domowe) też dają radę - mam nadzieję iż Q21 to mogą potwierdzić i np. zestawią Ci te kolumny jak do nich podjedziesz ;)

Yamaha tak jak Q21 opisywali gra ostro , sucho , skrajami pasm mocno , onkyo bardziej zrównoważenie - oczywiście yamaha robi duże wrażenie ,ale z czasem może to denerwować ;) Tak samo miałem z kolumnami dynavoice - wszystko fajnie , eh oh wow , ale za 2 odsłuchem to jednak mogłoby męczyć - btw w Q21 polecam tez poprosić o dynavoice df-6 do posłuchania

A może lepiej DF-5? Chyba zbyt przesadzony i wolny bas mi nie pasuje , właśnie to było w podłogowych B&W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na odsłuchach miałem DF-5 , wg mnie wybitnie dobre kolumny za ~2400zł , średnica i góra to się przekonasz co robi wstęga (są 2 głośniki wysokotonowe) - efekt przestrzeni , 3d , itd. zrobiła wow , ale dla mnie było za mało basu ;)

W focalach bas jest szybki , ale potrafi też zatrząść , niekiedy przy oglądaniu filmów (szczególnie koło północy) nie odpalam subwoofera.

 

Moja propozycja by w Q21 obadać :
- focal chorus 716

- monitor audio silver 6 (jeśli jeszcze mają)

- dynavoice df-5 / df-6

- może kef q550 - odbierając sprzęty , ktoś takich słuchach i rzuciły mi się w ucho dobrym brzmieniem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję, przy takim wyborze jaki ma q21 i biorąc pod uwagę że nie jesteś bardzo osłuchany ze sprzętem to lekko nie będzie :P Z reguły to po jakimś czasie (roku, dwóch) jak wiesz jakiego brzmienia konkretnie szukasz to jest łatwiej ale i tak nie do końca. Czasem salony pozwalają posłuchać sprzętu w domu przed podjęciem 100% decyzji - polecam bo można się potem zdziwić jak wiele rzeczy nie usłyszeliśmy w salonie. Ze sprzętów jakie moge polecić do odsłuchu to naim 5si - nie wiem jak to zagra klasykę ale na mój gust zjawiskowa barwa, detale, i to z czego naim słynie czyli rytmika (tzw Prat czyli Pace Rhythm and Timing). Choćby z ciekawości polecam posłuchać, nie tylko ze względu na promocje modelu, ale też po to by mieć porównanie do takiego już nieco z wyższej półki (aczkolwiek to wciąż najniższy model naima):) No chyba że nie chcesz sobie mieszać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paweł Jarzęcki napisał:

Tego mieszania się właśnie boję, wolę przy tej półce na którą mnie stać zostać. Moze kiedyś....

Więc wybierz wzmak / amplituner i wtedy myśl o kolumnach ;)

Co śmieszne gdybyś chciał onkyo 8270 to nie wiem czy nie lepiej 676 , który gra tak samo a kosztuje ~800zł mniej , tylko to ampli KD i jest chyba trochę większy - za to wtedy zostaje Ci ta dodatkowa suma na lepsze kolumny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...