Skocz do zawartości

Jaki sprzęt do muzyki głównie klasycznej (poważnej)


Paweł Jarzęcki

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ale dyskusja rozgorzała.....Co do różnic, to dziś u koleżanki posłuchałerm sobie Creeka z kolumnami polskiej produkcji Audiowave, czy coś takiego, CD Cambridge Audio i muszę powiedzieć, że jakiejś wielkiej różnicy po wczorajszym odsłuchu Yamahy R-N803 z B&W nie odczułem. Piszę wielkiej, bo na pewno była (cieplej przede wszystkim). może nie jestem osłuchany ze sprzętem, ale z muzyką tak (patrzcie na avatar), czyli słoń mi na ucho nie nadepnął, chociaż po 25 latach pracy w orkiestrze, siedząc blisko trąbek, to już na pewno nie ten sam słuch, co kiedyś

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj Pawle ,że sprzęt domowy jest już "ułożony" , elegancko ustawiony i zawsze w domu zagra lepiej niż na odsłuchach ;)

Dziś sobie testowo ustawiłem kolumny tak by miały czym oddychać i nagle scena 2x większa , szczegółowość (gitara,perkusja po lewej , saksofon po prawej , wokal środek lekko w prawo) itd. a niskie tony nadal trzęsły pokojem ;) przy dubtraku chyba nawet aż nadto ...

Tak więc to co zabrzmi Ci w miarę blisko sercu na odsłuchach , w domu sprzęt zagra jeszcze lepiej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie jest to regułą.

Może być dokładnie odwrotnie, choćby ze względu na to że salony zwykle starają sie zadbać o akustykę a my zwykle borykamy się z tym że nasz pokój gdzie słuchamy służy także innym domownikom. To doprowadza do wielu kompromisów.

Moze zagrać inaczej czyli może być lepiej lub gorzej. Nie ma reguły....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno opiszę. Po Tannoyach i AA Phoebe III te od razu do mnie przemówiły "Bierz mnie"...Na koniec podłączyli mi jeszcze Nada 326 BEE do tych kolumn, posłuchałem, naprawdę super zagrało ale po powrocie do ONKYO nie odczułem powalającej różnicy na minus. Na pewno była, ale tu przeważyła funkcjonalność Onkyo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zamówione w Q21 z dobrym rabatem. Dzięki za pomoc. Jak widzę, każdy ma inny gust, ale z DF6 to podpowiedź super. Słuchałem ich ze 30 minut i każda wrzucona płyta, głównie klasyka w dużej obsadzie, potwierdzała pierwsze wrażenie.

A o co chodzi z tą regulacją środka - dopiero w domu o tym przeczytałem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mieli df-6 jak odsłuchiwałem sprzęty w Krk to bym pewnie się na nie zdecydował , niestety nie było wtedy zbytniej dostępności i branie w ciemno je u mnie wykluczyło.

Ciekaw jestem brzmienia bo to jednak 3 drożne kolumny + elegancko wykonane , chociaż ktoś mi wspominał iż zdarzały się wadliwe wersje i gumy głośnikowe pękały i takie tam...

Szkoda ,że dynavoice jest tak mało znane w PL , df-5 do małych pokojów czy dla kogoś kto niskie tony może dorzucić dobrym sub-em są idealne szczególnie ,że ich cena do proponowanej jakości jest śmieszna ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem ;)

W sumie łatwo było Ci coś poradzić bo z tego co zauważyłem , jeśli kolumna gra dobrze w klasyce , jazzie to zagra dobrze w pozostałych gatunkach , a tego sam szukałem i znalazłem.

Oczywiście najważniejsze to samemu się przekonać , na audiostereo Q21 mi polecali dynavoice-y - tak więc się zrewanżowałem ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł Jarzęcki,
dobrze, że wybrałeś sprzęt stereo - i gratuluję nowych "zabawek". Teraz to jeszcze musi pograć co najmniej kilkadziesiąt  godzin by wygrzać się i osiągnąć optymalne warunki pracy.
 

Dnia 4.01.2018 o 13:55, Kubakk napisał:

No ale ja to sprawdziłem i dla mnie onkyo 676 w pure audio gra tak samo jak 8270 :P jeżeli by była jakaś różnica , to tak jak z kablami - pomijalna.

Wzmacniacze stereo to już inny temat , ale też zapewne budżet , który autor tematu ma ograniczony.

Coraz ciekawsze >:(  stwierdzenia: amplituner kina domowego gra tak samo jak stereofoniczny?
W dodatku czemu niby wzmacniacz stereo to inny temat i  budżet? Przecież za porównywalną kwotę co amplituner kina domowego można kupić dużo lepszy wzmacniacz (albo amplituner) stereo.
Przy takich sugestiach to ręce opadają (i nie dziwię się, że tak zareagował Audiowit i wzywa do powrotu do stereo) i mieszasz w głowie czytelnikom tego Forum. Kubakk - jakoś wszyscy poza Tobą uważają, że do grania w stereo lepiej kupić sprzęt stereo niż amplituner kina domowego grający na dwóch kolumnach.
Zresztą wystarczy zadać sobie pytanie ekonomiczne - jeżeli w tej samej cenie co sprzęt stereo mamy sprzęt wielokanałowy, to w tym drugim muszą być (i są) poczynione oszczędności które odbiją się na jakości grania (bo dodatkowe systemy przestrzenne, układy cyfrowe, złącza, końcówki mocy muszą kosztować i w amplitunerze kina domowego nie dostaniemy nic za darmo)
https://audio.com.pl/vademecum/faq/stereo-wzmacniacze/18371-jakie-kwestie-techniczne-decyduja-o-tym-ze-amplitunery-wielokanalowe-nie-dostarczaja-tak-dobrego-dzwieku-stereo-jak-tradycyjne-wzmacniacze-dwukanalowe

Jak tak dalej pójdzie to następni zaczną zachwalać soundbary czy "naleśniki kd" zamiast porządnego sprzętu stereo.>:(

No i z tą "pomijalnością" różnic w kablach połączeniowych to też przesadziłeś!

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo - na co dzień mam do czynienia co prawda w motoryzacji , ale do podobnych rozwiązań = stosowanie tego samego w produkcie markowym (drogim) oraz budżetowym (tanim) - niekiedy różnica jest w systemie jakości , coś co nie przejdzie do markowego trafia do budżetowego , zazwyczaj nie ma żadnej różnicy w użytkowaniu.

Dla mnie 676 i 8270 gra w stereo tak samo , jeśli jest jakaś różnica to ja jej nie słyszę i nigdzie nie mówię iż ampli KD jest lepszy od porządnego wzmaka stereo. Mam wzmacniacz yamahy z lat 80 , wiadomo gra skrajami , ale ogólnie jakość stereo na nim jest taka ,że buźka się cieszy , ale być może z uwagi na te podbicia ,a być może dlatego ,że jest jednak lepszy.

Tak więc proszę o czytanie ze zrozumieniem , bo jedynie przy w/w amplitunerach piszę iż można spokojnie wybrać tańszy 676.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepne sie pod temat. Ostatnio zainteresowalem sie opera a mam zestaw Onkyo tx 8150 i Neco music style 1000, czy waszym zdaniem zabrzmi to dobrze? Codo tutejszego tematu to mam znajomego grajacego kiedys w orkiestrze polskiego radia w Katowicach. Gdy szukal zestawu dla siebie to nie kierowal sie tym co bedzie brzmialo dobrze tylko tym co zabrzmi mnie zle i....nic wtedy nie kupil.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście różnice pomiędzy 676 a stereofonicznym 8250 są. 

Jeśli ktoś nie wierzy, zapraszam na odsłuch w ciemno. Wszystko będzie przygotowane. Nie będzie wiadomo, co obecnie gra w systemie. 

O ile układy zasilające mogą być podobne, o tyle pamiętajmy, co zasila taki układ w amplitunerze kinowym a co w stereo. 

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Oczywiście różnice pomiędzy 676 a stereofonicznym 8250 są. 

Jeśli ktoś nie wierzy, zapraszam na odsłuch w ciemno. Wszystko będzie przygotowane. Nie będzie wiadomo, co obecnie gra w systemie. 

O ile układy zasilające mogą być podobne, o tyle pamiętajmy, co zasila taki układ w amplitunerze kinowym a co w stereo. 

Piotrek

O jesteś Piotrze, Już się o Ciebie tutaj dużo osób dopytywało;-)

Jak tam są już na stanie Heco Aurora 700 u Was bo we Wrocławiu jeszcze nie mają?

Yamaha 803 w nowym roku nie spada może cenowo? Tak żeby chociaż dostać w cenie z black friday?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...