Skocz do zawartości

Jaki sprzęt do muzyki głównie klasycznej (poważnej)


Paweł Jarzęcki

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Sprzęt juz jakis czas testuję i naprawdę jestem zadowolony. mam tylko wrażenie, że muszę więcej głośnosc podkręcać, niz w sklepie. Może to kwestia pomieszczenia, kabli (mam tylko Chord Clearway, nie jakieś cudo za kilka tysięcy), źródła (stary CD Technicsa)
Mam też pytanie - czym się różni tryb Direct od Pure Audio - jakos nie słyszę różnicy.
I drugie - czy kabli głosnikowych (wspomniane wcześniej clearway, mam zapas) mozna uzyć do zrobienia interkonektów?
Pozdrawiam wszystkich

Edytowano przez Paweł Jarzęcki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas jest potężny, głęboki, ale precyzyjny. W muzyce akustycznej super te głosniki się sprawdzają, przynajmniej dla mnie. W rockowej gorzej, ale tego mało słucham

To mój pierwszy po latach sprzęt, więc na razie pewnie efekt wow jeszcze działa. Zreszta to czy sie podoba zawsze jest subiektywne, innym moze to samo nie pasować

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Paweł Jarzęcki napisał:

Może to kwestia pomieszczenia, 

 a jak daleko siedzisz od kolumn i czy pod samą ścianą? ja mam kanapę ze 3,5 -4 m od kolumn ale jak sobie ustawie fotel na jakieś 2-2,5 metra od kolumn to jest chyba lepiej, nie chodzi o samą głośność ale o inne parametry, prawdopodobnie zanikają różne odbicia od ścian filtr grzebieniowy itp nie jest specjalistą w sumie tak na czuja opisuje :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...