Skocz do zawartości

kupno kina domowego


Pioter_PL

Recommended Posts

Cześć,

Potrzebuję pomocy w wyborze kina domowego. Nie chciałbym się w tym temacie doktoryzować choć od 2 miesięcy przeglądam różne oferty i czytam jakieś artykuły na ten temat ale nadal nie mogę się na nic zdecydować.

Generalnie zestaw będzie wykorzystywany i do słuchania muzyki i do oglądania filmów (pół na pół mniej więcej) dlatego szukam czegoś uniwersalnego do pokoju 20m2. Chciałem na to przeznaczyć nie więcej niż 3000pln. Myślę, że kupno takiego zestawu zaoferuje o wiele więcej przy słuchaniu muzyki i oglądaniu filmów niż standardowe głośniki w TV lub głośniki komputerowe i o to mi chodzi.

 

Co sądzicie o tym zestawie:

https://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/yamaha-musiccast-rx-v483-ns-f51-ns-p51-czarny.bhtml

 

Generalnie jestem zdecydowany, żeby kupić jakiś zestaw w sklepie EURO RTV lub na allegro.

 

Czy możecie doradzić które głośniki będą najlepsze do słuchania muzyki (potem do kina domowego) z pośród tych wymienionych poniżej?

Pure Acoustic Nova 6
Yamaha NS-F51/NS-P51
Taga Harmony TAV-606 v.3

 

Czy ten amplituner  Yamaha MusicCast RX-V483 to dobry sprzęt?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Na pewno amplituner Yamaha RX-V483 to bardzo dobre rozwiązanie, to nowoczesny i uniwersalny amplituner, który bardzo dobrze sprawdzi się w muzyce i kinie domowym. Dodatkową zaletą jest system Music Cast.

Natomiast żadne z podanych przez Ciebie kolumn nie są zestawami godnymi zainteresowania, najlepszą już opcją z podanych jest Taga Harmony. Znacznie lepszą opcją będzie najnowszy zestaw 5.0 Jamo S807 HCS. Zestaw na pewno przekroczy założony budżet,  natomiast pod względem jakości dżwieku zaoferuje znacznie wyższy poziom. Spójrz także na zestaw Wilson Raptor 5 Set 5.0 oraz polski system STX Electrino 150 Set 5.0.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również szukałem podobnego zestawu i ostatnio juz raczej zdecydowałem sie na yamahe 483 i głośniki taga 606v3. Z tego co czytalem i szukalem to najlepszy chyba wybor w tej cenie. Ale jestem swiezy w temacie to moge sie mylic :) Najlepiej jak by dalo sie przetestowac wszystkie kombinacje w domu ale niestety nie da tak sie. Czekam na jakies inne zestawy w danej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za opinię. Nie chciałbym przekraczać tego budżetu 2500-3000pln. Czyli najlepszą opcją będzie Taga Harmony? W Media Markt sprzedawca polecał mi te głośniki Yamahy mówił, że będą najlepiej współpracowały z tym amplitunerem.

Mateusz napisz parę słów jak oceniasz po jakimś czasie od zakupu te głośniki.

Czy kupując np. te głośniki droższe, które zaproponował Q21 jest faktycznie aż tak kolosalna różnica w dźwięku?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś ma jakieś porównanie tych głośników

Yamaha NS-F51/NS-P51
Taga Harmony TAV-606 v.3

nie mogę nigdzie w Warszawie znaleźć tych Taga Harmony, żeby odsłuchać i nie mam porównania. Odsłuchiwałem te Yamaha i muszę przyznać, że brzmią całkiem nieźle, porównywałem do jakichś głośników za 2500zł to była faktycznie lekka różnica dla tych droższych ale nie wiem czy warte jest to dopłacania aż 1000pln. Wychodzę z założenia, że te Yamaha jak grały to brzmiało to o wiele wiele lepiej niż standardowe głośniki w TV czy głośniki komputerowe, mój zestaw nagłośnienia Infinity w jednym aucie lub zestaw nagłośnienia DENON w drugim aucie...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pioter_PL napisał:

czy ktoś ma jakieś porównanie tych głośników

Yamaha NS-F51/NS-P51
Taga Harmony TAV-606 v.3

nie mogę nigdzie w Warszawie znaleźć tych Taga Harmony, żeby odsłuchać i nie mam porównania...

 

A próbowałeś zadzwonić do paru salonów lub po prostu skorzystać z wyszukiwarki?
Jakiś czas temu ten model kolumn TAGA był dostępny w salonach Euro, a ponieważ są tam również amplitunery kd Yamahy, więc można posłuchać. Niestety warunki odsłuchowe są .... (albo nawet gorzej).

Dystrybutorem TAGI (i nie tylko...) jest firma PolPak w Regułach koło Warszawy, a poza tym nie jest problemem znaleźć te kolumny w Warszawie, choćby przez oferty na Allegro xD
http://centrumkina.pl/taga-tav-606v3-dealer-warszawa.html

 


Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.o wierz mi, że próbowałeś...

Nigdzie nie mają Taga. Jakiś czas temu był może dostępny w Euro, teraz już nie jest, przynajmniej w żadnym w Warszawie wg ich strony. Byłem jeszcze w  dwóch Media Markt jednym Saturn i jednym Media Expert. Z okolicy Warszawy znalazłem jeden sklep (z allegro), który być może ma te Tagi napisałem do nich czekam na odp. Także może się to okazać trudniejsze niż Ci się wydaje. ¬¬

Anyway ktoś ma jakieś konstruktywne opinie o tych dwóch zestawach głośników, które lepsze?

Edytowano przez Pioter_PL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...