Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Monitor Audio Silver 8


_cobra

Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim, jestem tutaj nowy, chociaż temat audio nie jest dla mnie całkowicie obcy. W obecnym momencie poszukuje wzmacniacza zintegrowanego do moich Silver 8, koniecznie z funkcją końcówki mocy (podpięty pod preout w amplitunerze). Silver 8 - doskonale dla mnie grają wysokimi tonami, średnie też mi bardzo się podobają, dlatego szukam wzmacniacza który troszkę by ocieplił górne rejestry, dokładając do kolumn niskich tonów, punktowych. 

Wiem że odsłuchy są konieczne i na takie się udaję. Jednakże co sklep - to inna opinia. Ba - nawet pracownicy jednego sklepu mają inne zdanie o wzmacniaczach pod te kolumny. Chciałbym się Was koledzy poradzić, które wzmacniacze od razu odrzucić, a na których się skupić. Budżet (maksymalnie 4k zł)... na ten moment, co chodzi mi po głowie:

NAD 375 BEE

Creek Evolution 50A

Naim Nait 5si (znalazłem nowego poniżej 3,3k zł)

Atoll IN100SE

Onkyo 9070 (pasowałby do kompletu Onkyo 828)

Czy coś z powyższych od razu wykluczyć, albo co koniecznie jeszcze posłuchać? Dysponuje ograniczonym wolnym czasem na odsłuchy...

Edytowano przez _cobra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, z podanych przez Ciebie urządzeń zaproponowałbym integrę Atoll IN100SE (https://www.q21.pl/atoll-in100se.html), natomiast z mojej strony zaproponowałbym zdecydowanie także francuską integrę Advance Acoustic X-i105 (https://www.q21.pl/advance-acoustic-x-i105.html). To mocne, dociążone, lekko ocieplone granie, świetne połączenie z kolumnami Monitor Audio. Ciekawą opcją może być także niepozorny, ale niezwykle mocny Cyrus One (https://www.q21.pl/cyrus-one.html). 

Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu, jest także zawsze możliwość wypożyczenia urządzenia do testu. W przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Q21 napisał:

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, z podanych przez Ciebie urządzeń zaproponowałbym integrę Atoll IN100SE (https://www.q21.pl/atoll-in100se.html), natomiast z mojej strony zaproponowałbym zdecydowanie także francuską integrę Advance Acoustic X-i105 (https://www.q21.pl/advance-acoustic-x-i105.html). To mocne, dociążone, lekko ocieplone granie, świetne połączenie z kolumnami Monitor Audio. Ciekawą opcją może być także niepozorny, ale niezwykle mocny Cyrus One (https://www.q21.pl/cyrus-one.html). 

Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu, jest także zawsze możliwość wypożyczenia urządzenia do testu. W przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą.

Czy Advance X-i105 ma funkcją typowego bypassu uruchamianego z przedniego panelu, gdyż widzę na tylnej ściance zworkę?

A co z Naim Nait? Mógłbyś coś powiedzieć? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

AA X0i105 ma zworki, nie możemy elektronicznie z panela lub pilota przełączać trybów pracy. 

Naim to także rozsądne rozwiązanie, na pewno optymalną opcją byłby model Nait XS-2. To bardzo mocny, wydajny wzmacniacz. Natomiast podstawowa integra Nait 5si  także oferuje dobrze wypełnione, gęste, dociążone granie ze spokojną górą pasma.

Czekam na odpowiedź,

Jacek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi. 

Co do wzmacniacze - na ten moment funkcja Main In - czyli jako końcówka mocy - musi być łatwo dostepna z przedniego panelu, tak jak to jest w Atollu. 

Czytałem różne opinie - że Atoll z Silver 8 to bedzie jeden wielki jazgot, inna opinia ze super połączenia. Nie pozostaje mi nic innego jak tylko dokonać odsłuchu tego wzmacniacza.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Po dłuższym czytaniu opinii, testów i itd... dodałem do listy Arcam A38 (używany) który można dostać w dobrych pieniążkach. Z uwagi na fakt, iż tworzę osobny tor audio - trafiłem na promo Arcam CDS27 za 2200 zł (nowy na gwarancji z polskiej dystrybucji). Pytanie do Was: miał ktoś okazje porównywać go do Arcam BDP100 (którego posiada) odnośnie toru analogowego audio? Porównywałem swojego Arcama do typowych odtwarzaczy CD i do 2000 zł nie znalazłem nic takiego co byłoby lepsze. Jak jest w przypadku tego Arcama?

 

Edytowano przez _cobra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dokonałem odsłuchu i porównania Arcam A38 i Atoll In100SE. Czytając opinie na forum, myślałem że pojedynek będzie bardziej wyrównany. Ale się srogo zawiodłem Arcamem.

Na odsłuch wziałem swojego Silver 2 - po podłączeniu do Arcam'a - fajna scena, wyciągnięta góra, bardzo duża detaliczność, środek fajnie podbudowywał górę... ale brak dolnych rejestrów. Perkusja brzmiała jakby ktoś uderzał łyżką drewnianą w garnek... podkręciłem trochę gałką volume w górę... o ile membrana 20cm w Silver 2 zaczęła chodzić, pojawił się troszkę mocniejszy, ale góra stała się jazgotliwa, nie do zniesienia...

Wtedy podłączyłem Atoll In100 SE - potencjometr ustawiony na 1 (maksymalnie doszedłem do 3) i kolumny zaczęły grać. Pojawił się długowyczekiwany dół po odsłuchach Arcama. Bas był mocny, można powiedzieć taki bardziej punktowy, ale też rozciągnięty (taki lubię)... środkowe rejestry - super. Scena zrobiła się przestrzenna, każdy instrument znalazł swoje miejsce. Góra mniej jazgotliwa niż przy Arcamie. Na tym Atollu - zwróciłem uwagę iż drugi utwór z płyty U2 - 18 Singles - mam nagrany na początku z jakimś wtrąceniem. Wyciąga wszystkie smaczki i gra do tego bardzo czysto.

Co więcej nowa cena Atoll'a w porównaniu do nowego Arcama A39 - to 50% wartości, A38 używka jest w cenie Atolla. Czyli tylko odsłuch pomoże nam dokonać właściwego wyboru.

Dajcie znać, jeżeli gdzieś Atoll jest w tej chwili w dobrej cenie... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.dba.dk/integreret-forstaerker-atoll/id-1041420613/

Przeliczając na złotówki to cena ok 2300. Można zadzwonić i zapytać czy nie istnieje możliwość wysyłki do Polski. Czasem sie zgadzają. Koszt przesyłki kurierskiej to ok 300 dkk czyli ok 160 zl. Wszyscy znają angielski i w tym jezyku można rozmawiać. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przecztytałeś dokladnie? Wyraźnie napisane, że jest fabrycznie nowy, więc na jakiej podstawie twierdzisz że używany? Z trzymiesięczną gwarancją. Nic nikomu nie sugeruję. Prosil kolega o linki do sprzedaży to podałem ten o którym wiedzialem. W Polsce nowe dostępne po ok 4300 zł.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rega za linka oczywiście. Nie ma problemu, aby dogadać się z nimi. Jezyk angielski traktuje równorzędnie jak polski - taka praca. Jednakże jest to kolor srebrny, a potrzebuje czarnego. O tym zapomniałem wspomnieć.

Jednocześnie wolałbym zakupić wzmacniacz z polskiej sieci sprzedaży, wspomóc rodzimy rynek, o ile cena bedzie korzystna.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ale radzę czasem spojrzeć na podany adres bo niedawno był właśnie czarny z tym, ze  IN 200 za cenę o 1 tys dkk niższą. Z tym że faktycznie używany przez 6 miesiecy. Dlugo nie byl dostepny. Po trzech dniach zostal sprzedany. Pozdrawiam.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał okazję słuchać takiej końcówki mocy:

Emotiva BasX A-300

Czy jest sens kupna tylko koncówki i słuchania stereo cały czas przez amplituner? Czy amplituner nie bedzie wąskim gardłem?... parametry są bardzo dobre, można odsłuchiwać w domu do 60 dni po zakupie. Jak się nie spodoba - można zwrócić.

Edytowano przez _cobra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisało perfekt condition czy coś takiego. Wiec wziąłem pod uwagę że używany. Nie wrzucałem do translatora przyznaje.

Zależy jaki amplituner. Jest wielu "audiofili" u których to nie przejdzie. Ja uważam, że skoro masz taką możliwość to powinieneś przetestować. Da ci to realniejszy poziom wiedzy niż czytanie.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam tę końcówkę mocy. Jest bardzo dobra w swojej klasie , ale nie wiem jak zgrałaby się z MA.. Na pewno mocowo bez zadyszki poradzi sobie z Silverami :P

Moim zdaniem warto wypożyczyć i sprawdzić, skoro w razie W możesz oddać :).
U Mnie wraz z Dynaudio Emi 20 robi robotę i jak na razie nie mam zamiaru nic zmieniać, ponieważ jestem bardzo zadowolony :).

Dodam jednak, że mam cały set tj. końcówkę A-300+pre PT 100, także nie wiem, jak A-300 wypadnie w innym zestawieniu oraz z MA Silver 2 :P

Edytowano przez Loney
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Zagościł u mnie wzmacniacz Atoll IN100SE... mam pytanie do użytkowników subwoofera REL T5, gdzie mamy firmowy kabel Neutrik Speakon.

Czy podłączamy go do wzmacniacza zgodnie ze standardowym podłączeniem wskazanym w instrukcji (żółty przewód Lewy+, czarny przewód Lewy-, czerwony przewód Prawy+), czy też jak wskazano w punkcie drugim dla wzmacniaczy zróżnicowanych (np. całkowicie zbalansowanych) - żółty idzie do Lewy+, czerwony Prawy+ a czarny do śruby obudowy?

Z góry dziekuje za pomoc,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Mimo że wątek już ma ponad rok, ale na pewno ktoś jeszcze przeczyta.

Połączenie NAD c375bee + Monitor Audio silver 8 , kabel inakustik exellenz LS silver 2x4mm to jest wspaniałe połączenie. Wzmacniacz 150w na kanał wg producenta, według pomiarów prawie 200 w na kanał potrafi ruszyć ciężkie membrany w MA i gra doskonale. Nie ma się co dziwić ,że te kolumny nie grają na wzmacniaczach ok 80-100w. One potrzebują duuużo prądu.

Sprzęt fabrycznie nowy, (mimo że z poprzednich wersji ) , więc cena idealna i nam hi-fi na lata. 

Pozdrawiam i polecam niezdecydowanym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...