Skocz do zawartości

Zestaw Canton +HK970...co o tym sądzicie?


nostromo

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Witajcie ponownie.

Pozwolę sobie odświeżyć temat,oraz zadać dwa dodatkowe pytania,pierwsze z nich dotyczy DACa.Jako że moja karta dźwiękowa niedawno wyzionęła ducha,i jestem na kupnie nowej,więc lepiej byłoby chyba zainwestować w jakiś zewnętrzny przetwornik DAC.Mam oczywiście trochę oryginalnych płyt CD i ten odtwarzacz CD  z KH,o którym napisałem wyżej,jednak to komputer będzie głównym źródłem dźwięku.Wiem także,że w tym momencie sporo z tutejszych użytkowników popatrzy na mnie z politowaniem,ale...jakoś żyć trzeba,a mnie nie stać na kupno aż tylko oryginalnych płyt i albumów,poza tym,internet jest dużo bogatszym źródłem jeżeli chodzi o dostępność muzyki.(jej jakość to już inna kwestia...)

Także moi drodzy,co polecilibyście  do tego sprzętu ,który posiadam?

Oraz pytanie numer dwa:

Tutaj o przewody RCA łączące subwoofer ze wzmacniaczem:

Mam upatrzone 2RCA/2RCA ,czyli Prolink Futura FTC 101

albo 1RCA/1RCA,czyli Prolink Futura FTC 263

Chodzi mi tutaj o wybór między 1RCA/1RCA,a typem 2RCA/2RCA,czy to robi jakąkolwiek w ogóle różnicę?

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc,a jeśli "podbijanie" własnych tematów jest niezgodne z regulaminem-przepraszam,i proszę moderatorów o usunięcie tematu.Najwyżej rozpocznę zupełnie nowy temat z powyższym pytaniem.

Pozdrawiam.

 

 

Edytowano przez nostromo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2018 o 14:22, nostromo napisał:

Mówisz,że wobec tego jakikolwiek dodatkowy zewnętrzny DAC w przypadku HK970 jest zbędny?

Jeśli tak,to świetna informacja dla mnie.

 

Ma po jednym WEJŚCIU optycznym i coax. Maksymalne parametry to 24/96 i tylko PCM stereo. To w pełni funkcjonalny DAC. Na funkcje DAC przełączasz na pilocie guzikiem Source i masz Player (CD), Coaxial, Optical.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Przepraszam za zwłokę w odpisaniu,jednak zbytnio nie miałem czasu.

Na pilocie nie mam tak do końca jak piszesz.W sekcji "source" mam:

CD,tuner,phono,TV,tape,aux,CDR

Zresztą zrobiłem zdjęcie pilota,poniżej jest link do zdjęcia(zdjęcie umieściłem na portalu fotosik,także możesz klikać bez obaw)

PILOT HK970

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj,Panowie,widzę,że się trochę zamotaliśmy,po części też z mojej winy.

Ja wysłałem zdjęcie pilota ze wzmacniacza(czyli HK970),nie z odtwarzacza CD(czyli HD970).

Nazwy są podobne tych dwóch urządzeń,więc pewnie pomyłka wynikła ze zwykłego przeoczenia jednej litery.

Poniżej umieszczam zdjęcie tych dwóch pilotów:

-po lewej stronie jest widoczny pilot ze wzmacniacza( HK970)

-po prawej  stronie jest widoczny pilot z odtwarzacza CD(HD970)

PILOTY

Jak mniemam,to funkcję DAC włącza się na pilocie od odtwarzacza CD,a nie na pilocie od wzmacniacza,tak?

 

 

Edytowano przez nostromo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak,ok.

Co ciekawe-nawet obecnie,słuchając muzyki na wyłączonym DACu,kolumny na tym HK970 idą idealnie cicho,tzn.nie ma w nich żadnych szumów,pierdzenia,wynikających z zakłóceń związanych z pracą prądu zmiennego w komputerze.Na moim poprzednim zwmacniaczu(Pioneer 8500),było to wręcz nie do zniesienia.Kombinacje z listwami zasilającymi ,wyposażonymi we filtry antyzakłóceniowe nic nie pomagały.Kolumny pierdziały,i tyle.

Tymczasem teraz,na tym HK jest idealna cisza.Wydaje mi się,że nowsza konstrukcja,lepsze filtry robią same z siebie robotę.

 

 

 

 

 

Edytowano przez nostromo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...