Skocz do zawartości

Powrót do słuchania muzyki


thymus1

Recommended Posts

Dzień dobry,

Zakładam pewnikiem całkiem słusznie, że mój temat nie wzbudzi entuzjazmu. Po latach przerwy w słuchaniu muzyki (brak czasu i warunków lokalowych) poza zestawem głośników komputerowych i mp3 chciałem wrócić powoli i bez "fajerwerków" do gry. 

Co mam: CD Technics SL-PS670A, Yamaha RX-750 i mnóstwo zakurzonych płyt. Czego słucham najczęściej - Mark Konpfler, Dire Straits, Clannad, Loreena Mckennitt, Queen, Phil Collins, Sabaton i muzyka filmowa - ze szczególnym naciskiem na dwie postacie John Williams, Hans Zimmer.

Zestaw (tak wiem, że jakiś taki dziwny) ma grać w pokoju 20 lub 25 metrów2. Warunki lokalowe uległy diametralnej poprawie;) niestety warunki finansowe - się pogorszyły. Na kolumny mam zaledwie 1000-1200 zł.

Troszkę zardzewiałem w temacie muzycznym i proszę w miarę możliwości o pomoc. Chciałbym zyskać kompromis pomiędzy czystością muzyki i wyczuwalnym miłym, miękkim nie łupiącym basem.

 

Pozdrawiam, życząc Wszystkim dobrego Nowego Roku.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Spójrz na bardzo przyzwoitą, polska konstrukcję STX Electrini 150. To kolumny, które bez problemu nagłośnią Twój salon, oferując uniwersalne, dynamiczne, bardzo swobodne granie.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

STX Electrino 150e to raczej kolumny efektowe, które bardzo dobrze sprawdzą się jako kanały tylne w systemie kina domowego, natomiast jako fronty do muzyki to nie jest dobry pomysł.   Jeśli mielibyśmy zejść z budżetu, to proponuję spojrzeć na monitory typu Wharfedale Diamond 220, Pylon Audio Pearl Monitor.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.12.2017 o 19:18, thymus1 napisał:

Dzień dobry,

Zakładam pewnikiem całkiem słusznie, że mój temat nie wzbudzi entuzjazmu. Po latach przerwy w słuchaniu muzyki (brak czasu i warunków lokalowych) poza zestawem głośników komputerowych i mp3 chciałem wrócić powoli i bez "fajerwerków" do gry. 

Co mam: CD Technics SL-PS670A, Yamaha RX-750 i mnóstwo zakurzonych płyt. Czego słucham najczęściej - Mark Konpfler, Dire Straits, Clannad, Loreena Mckennitt, Queen, Phil Collins, Sabaton i muzyka filmowa - ze szczególnym naciskiem na dwie postacie John Williams, Hans Zimmer.

Zestaw (tak wiem, że jakiś taki dziwny) ma grać w pokoju 20 lub 25 metrów2. Warunki lokalowe uległy diametralnej poprawie;) niestety warunki finansowe - się pogorszyły. Na kolumny mam zaledwie 1000-1200 zł.

Troszkę zardzewiałem w temacie muzycznym i proszę w miarę możliwości o pomoc. Chciałbym zyskać kompromis pomiędzy czystością muzyki i wyczuwalnym miłym, miękkim nie łupiącym basem.

 

Pozdrawiam, życząc Wszystkim dobrego Nowego Roku.

 

Poszukaj tutaj na forum tematów o używanych kolumnach - dostaniesz odpowiedź co warto kupić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...