Skocz do zawartości

Dali Zensor 7 orzech


primanus

Recommended Posts

Cześć,

Nie jestem audiofilem, czyli na tym forum jestem kompletnym laikiem :(  Dlatego proszę o pomoc.

Kompletuję zestaw kina domowego głównie do filmów ale muzyka oczywiście też będzie odtwarzana.

Pokój około 40 m2.

Wystarczy mi amplituner 5.1 kanałowy. Zestaw głośnikowy: przewodowy.

 

Zacząłem od zestawu głośników, wybrałem:

Dali Zensor 7. Mam nadzieję, że to dobry wybór? Tego raczej nie chciałbym zmieniać.

 

I druga (większa wątpliwość):

Interesuje mnie amplituner: Denon AVR-X1400

A może macie tutaj jakieś lepsze propozycje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Na pewno wybór kolumn Dali Zensor 7 Set 5.0 to bardzo dobra opcja. To wystarczająco mocne kolumny do prawidłowego nagłośnienia Twojego salonu, oferujące uniwersalne brzmienie, plastyczny, dobrze wypełniony dźwięk z dynamiką i przestrzenią. Natomiast jeśli decyzja zapadła na amplituner Denon, namawiałbym przy takim zakupie na model wyższy AVR-X2400H. Różnica cenowa jest niewielka, natomiast AVR-X2400H to mocniejsze urządzenie, oferujące wyższą klasę dźwięku.

Ewentualnie jako alternatywa spójrz proszę na amplituner Onkyo TX-NR676. To bezpośrednia konkurencja Denon, wyposażenie podobne, chociaż Denon ma dodatkowo system Heos, brzmieniowo natomiast Denon jest bardziej plastyczny, ciepły, miękki, dociążony. Onkyo gra jaśniej, szybciej, mocniej.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :)

Niestety nie mogę podjechać na odsłuchy, ale poproszę od wszystkich zainteresowanych o specjalne oferty dla forumowicza.

01.01.2018 była promocja Noworoczna na ten zestaw (cena promocyjna była 5716 zł) w mediaexpercie:

https://www.mediaexpert.pl/zestawy-kina-domowego/kino-domowe-denon-avr-x1400-dali-zensor-7-1-vokal-czarny,id-933806

Teraz jest standardowa cena: 6600 zł. Można przypuszczać, że podobne promocje pojawią się również w pzyszłości.

Kupiłbym od nich w tej cenie promocyjnej, ale na tą chwilę mają tylko czarne koluny głośnikowe, a ja chcę w kolorze: orzech...

 

Tak czy inaczej, proszę o dobre oferty (mam nadzieję na rabat na poziome tego z noworocznej oferty mediamarkt-u) i konkretnie zdecyduję się na zakup.

Potrzebuję:

 

1) Zestaw głośnikowy, bez subwoofera (bo nie mam na to w tej chwili kasy): Dali Zensor 7 w kolorze: Orzech (5 kolumn w zestawie: 2x przednia, 1x centralna, 2x tylna)

 

2) oraz amplituner w 3 opcjach (wybiorę ofertę na którą mnie będzie stać):

a) Denon  AVR-X1400H, kolor: czarny

b) Denon  AVR-X2400H, kolor: czarny

c)  Onkyo TX-NR676, kolor: czarny

 

Z góry dziękuję za (fajne - jak sądzę) oferty :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...