Skocz do zawartości

Zamiana Yamaha R-N500 na Yamaha RN 803D


Dariusz Wita

Recommended Posts

22 minuty temu, Mateo89 napisał:

Sens jest i to duży bo to ta sama konstrukcja co wzmacniacz AS701 mowa o RN 803d. Nie miałem w życiu wiele sprzętów ale nie dawno kupiłem tą Yamahe i szczerze ci polecam bo dzwiek i moc jest naprawdę spoko :) a porównywałem z onkyo tx 8270.

A jak jest z obsługą Tidala na RN 803D ?

 

Edytowano przez Dariusz Wita
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przeskok między RN500, a RN602 jest bardzo duży, różnice brzmienia, cechy jest w każdym niemal aspekcie inna, lepsza. Przeskok pomiędzy 602, a 803, aż tak duży już nie jest, choć różnice nadal pewne są. Oczywiście nie chcę oceniać, czy warto dołożyć 900-1000zł zł do modelu 803, względem 602, bo jeśli te 900zł nie jest problem to warto kupić 803, niż np. zastanawiać się przy 602 potem co by było jak bym dołożył do 803. Niemniej jak ktoś ma wykosztować się na RN803 i kupić potem przypadkowe kolumny za 2 tys to już nie warto.  Co do Twoich kolumn to kiedyś ich słuchałem, bo polowałem na większy model, niestety nieco mnie rozczarowały, mimo niezłej ceny za używki, choć poniekąd pewnych cech się spodziewałem. Oczywiście jeśli Tobie odpowiadają to ok, niemniej do do tych yamah 602, czy tym bardziej 803 możesz spokojnie podpiąć coś wyższej klasy. Co, nie ma co dywagować zależy jakie brzmienie lubisz, niemniej do pewnej kwoty kolumn, brzmienia yamaha raczej nie będzie ograniczać.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź więc wynika z tego że warto zmienić RN500 na RN803 i zobaczę jak to będzie grało z moimi Focalami. Co do brzmienia z zestawem jaki mam to góra za bardzo natarczywa taka za bardzo piskliwa a bas jest taki jaki jest nie do końca mi się podoba . Lubię jak środek jest lekko wycowany brzmienie w korekcie V.Muzyka jakiej słucham to rock , metal , blues i troszkę elektroniki.Po zmianie RN500 na RN803 pomyślimy nad zmianą kolumn  nie tak od razu bo kasa :) może jakieś sugestie co do kolumn , kiedyś myślałem o naszych STX tylko czy są warte zachodu?

Edytowano przez Dariusz Wita
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...