Skocz do zawartości

Zestaw 5.1 do pokoju 20m2


Krzysztof Kujawski

Recommended Posts

Czytam i przeglądam sieć od dłuższego czasu postanowiłem w końcu napisać też tutaj. Jestem amatorem, proszę o pomoc w decyzji, może o zawrócenie ze złej drogi ;)

Szukam zestawu amplituner + głośniki 5.1. do pokoju 20m2, mieszkanie w bloku. Niestety jednym z podstawowych wymogów jest niewielki rozmiar głośników. Budżet 2000 zł.

Całość ma działać z podłączonymi do amplitunera PS4, AppleTV oraz podłączanym okazjonalnie komputerze (wszystko po hdmi), do tego strumieniowanie przez Bluetooth (ewentualnie AirPlay) oraz radio FM. Jako wyjście obrazu będzie służył telewizor lub projektor.

Wybór jak się okazuje nie jest zbyt duży trafiłem na dwa zestawy:

  • Pioneer HTP-074 (VSX-325 + S-12A)
  • Yamaha YHT-2940 (HTR-3071 + NS-P20)

Opinie jakie znalazłem w sieci o pierwszym są w zasadzie pozytywne, o drugim mieszane.

Co wybrać? 

Edytowano przez Krzysztof Kujawski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe zestawy od Logitecha będą lepsze, ale to żadna rekomendacja, bo gorzej być nie może. Te zestawy KD z linków to raczej podstawowa opcja dźwięku przestrzennego w filmach, ale bez żadnego efektu wow, od takie pykanie  i cykanie za głową przy efekciarskim filmie. Dziwię się że przy 20 m pokoju nie masz szans by dać na front choćby małe, ale już klasyczne kolumny typu monitor, jak choćby tanie Magnat supreme 202 (chociaż 102), czy Heco victa  301, plus dedykowany centralny ( a na tył możesz dać jakieś  plastiki wielkości kostki rubika).

Amplituner też jak budżet mały to  tani , ale chociaż normalnej serii RX-V, (a nie htr ) np Yamaha RX-V383. Cena nie dużo wyższa , a jakość brzmienia dużo lepsza. Jakoś też można by na tym  muzyki posłuchać , bo na tamtych zestawach z linków zwłaszcza z tymi mydelniczkami, to raczej plumkanie o jakości radyjka turystycznego na baterie.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jacek75 napisał:

[...] jak choćby tanie Magnat supreme 202 (chociaż 102), czy Heco victa  301, plus dedykowany centralny( a na tył możesz dać jakieś  plastiki wielkości kostki rubika).

Amplituner też jak budżet mały to  tani , ale chociaż normalnej serii RX-V, (a nie htr ) np Yamaha RX-V383.[...]

Hmmm... Może zacznę od RX-V383 z magnat 102 i magnat 252 jako centralnym. A później wymyślę coś na tył. Pozostałaby kwestia suba, ale tak się zastanawiam czy na starcie nie poradzę sobie bez niego...

Znalazłem na Magnat.de jeszcze takie coś:

Needle Alu Super Center https://www.magnat.de/en/detail/index/sArticle/2938408/sCategory/2952040

Więc zestaw startowy to byłoby Yamaha RX-V383 + 2xMagnat Supreme 102 + Magnat Needle Alu Super Center

Ma to sens? Później dołożyłbym satelitki, może też z serii Magnat Needle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy o wiele za drogi. Porównuję Yamahę 483 z 383 i szukam różnic, za które warto by zapłacić. Na razie (poza funkcjami sieciowymi, które są mi zbędne) znalazłem tylko HDMI standy pass-through (o ile będę z tej funkcji w ogóle korzystał).

Przy okazji pytanie do Yamahy w ogóle - czy da radę tak to skonfigurować, żeby przy pojawieniu się sygnału na hdmi kd się automatycznie włączało?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, maciek72 napisał:

Pisałem do Ciebie PW w sprawie Tannoy HTS. 

 

Nie zauważyłem, już odpisałem.

 

Pytanie o zestaw Yamaha rx-v383 i canton movie 70 pozostaje aktualne - czy to połączenie jest ok (nie "super" ale ok).

Edytowano przez Krzysztof Kujawski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...