Skocz do zawartości

Uzupełnienie kolumn do Denon


Gienio

Recommended Posts

Obecnie podsiadam wzmacniacz Denon + dwa głośniki Denon SC-M39

http://sklep.audiofan.eu/pl_PL/p/DENON-SC-M39-✦-kolumna-glosnikowa-podstawkowa-✦-gwarancja-HORN-✦-tel.-22-266-87-29/551?ANNOY MERCURY Vi4 set

Po remoncie, przemeblowałem trochę pokój i planuje uzupełnić mój zestaw audio. Dwa dotychczasowe głośniki denona chcę dać na tył, a kupić jakieś dwie kolumny na front.

Macie coś do polecenia w budżecie 1000 zł ?

 

Edytowano przez Gienio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zdecydowanie odradzam podłączanie czterech kolumn, zdecydowanie lepszą jakość brzmienia, scenę, przestrzeń uzyskasz, podłączając po prostu dwie lepsze kolumny. Podaj proszę więcej informacji - jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie, jaki masz wzmacniacz (podaj proszę model).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie 4 na 5 metrów, tv 3,5 metra przed kanapą. Wstępnie po obu stronach kanapy, na tyle, planowałem umieścić dotychczasowe Denony, ale trochę zbiłeś mnie z tropu tą opinią :) czym by szkodziły te kolumny umieszczone na tyle ?

Ampli mam starszej daty, Denon AVR-1600RD

Flimy 60%/muza 40%, a czego słucham ? Ciężko powiedzieć, wszystkiego :) można przyjąć, że symfoniczne wersje rockowych utworów. Natomiast, zależy mi też na dobrym brzmieniu na TV, przy obecnych kolumnach wydaje mi się, że głos na filmach czasem, jest niezrozumiały (ale, może to kwestia ustawień).

Edytowano przez Gienio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli głos jest niezrozumialy, moze to być sprawa akustyki. Zbyt dlugi czas poglosu powoduje taki efekt. Klasnij w dlonie i sprawdź czy masz zwyczajne echo ;). Jesli tak to mozesz zaradzić ,,domeblowaniem'' pokoju. Powieszeniem obrazow, dostawieniem kwiatkow. Najlepiej wytlumieniem czyli dywan, tapicerowana kanapa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, audiowit napisał:

Jeśli głos jest niezrozumialy, moze to być sprawa akustyki. Zbyt dlugi czas poglosu powoduje taki efekt. Klasnij w dlonie i sprawdź czy masz zwyczajne echo ;). Jesli tak to mozesz zaradzić ,,domeblowaniem'' pokoju. Powieszeniem obrazow, dostawieniem kwiatkow. Najlepiej wytlumieniem czyli dywan, tapicerowana kanapa.

Dzięki za radę, może być tak jak mówisz, przed przemeblowaniem nie odczuwałem takiego problemu.

14 godzin temu, MobyDick napisał:

Kolumny które masz nadadzą się bez problemu na tyły do oglądania filmów. Do muzyki zwykle lepiej jest używać 2 kolumny w stereo.

Ok, a jakieś sugestie, co do frontowych kolumn ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił Magnat Quantum 673. Są łatwe do napędzenia i dobrze grają dźwiękiem godnym znacznie większych kolumn. Bardzo często je polecam do wzmacniaczy Yamahy i Denona. Najlepiej samemu sprawdzić. Sporo zależy od tego co się komuś podoba. Za tymi przemawia również fakt, że są zbudowane tak jak się zwykle buduje znacznie droższe kolumny tej wielkości.

Tu jest test ich poprzedniej wersji : http://old.av.com.pl/kolumny-glosnikowe/357-magnat-quantum-653

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się złożyło że znalazły się w teście porównawczym AV razem z Magnat Quantum 653. Tam autor ocenił wyżej Magnaty. Bx2 są na ogół droższe i przez niektórych uważane za kolumny wyższej klasy. Chyba głównie ze względu na cenę. Jednym się podobają a inni bardzo narzekają na ostrą górę. Sporo zależy do gustu i podłączonej elektroniki. W Quantum 673 w stosunku do 653 wymieniono głośnik wysokotonowy i wygląda na to że ten nowszy gra nieco odważniej w górze pasma. Najlepiej by było porównać samemu w tych samych warunkach, a już idealnie u siebie w domu na własnym sprzęcie.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był dzisiaj taki temat na tym forum w którym ktoś pytał czy warto kupić taki kabel :

http://allegro.pl/kabel-glosnikowy-polski-czysta-miedz-cu-2x4-mm-i6029590681.html?fromVariant=6032461840

Myślę ze na tyły nic lepszego nie trzeba. Można użyć cieńsze jeśli ma być taniej.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy Ci na lepszej górze to lepiej podepnij kable do high. Gdy góra jest zbyt ostra wtedy zwykle podpina się pod low. Można jeszcze podpiąć jeden pod high a drugi pod low. Najlepiej jest jeśli kable są gołe zrobić  tak aby zrezygnować ze zwór i zrobić z samego przewodu zwory.  Na końcu odizolować 2 cm i w odpowiedniej odległości naciąć izolację tak aby po jej lekkim zsunięciu zostało 1 cm odsłoniętego przewodu i 1 cm w miejscu gdzie się je podłączy pod high.

Kolumny powinny trochę pograć aby móc je w pełni ocenić. Ciekaw jestem jednak jakie są Twoje pierwsze wrażenia.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie to mieszane uczucia, dół przyjemny, ale góra jakby za bardzo szumiąco/skrzecząca, po dłuższej chwili męcząca, treble przykręcone praktycznie do minimum, bo przy wyższych odczucia jeszcze gorsze, na ampli ustawienie Jazz. Przy utworach bardziej akustycznych/symfonicznych jakby to nazwać brzmienie przyjemne (choć jakby płaskie), ale przy utworach "disco/pop" odczucie jak pisałem na początku. Podłączam na gołych kablach. Popróbuje jeszcze potestować różne opcje podłączenia LOW/HIGH. Ponadto czekam na przyjście kabli, bo póki co testuje na tych których miałem podłączone dotychczasowe denony, mają już swój wiek. Druga sprawa że testuje póki co na muzie z kompa puszczonej przez bluetooth to też może mieć wpływ na jakość.

Surround póki co nie próbowany, bo właśnie kable jeszcze nie doszły, także nie mam czym tyłów podłączyć.

Edytowano przez Gienio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś słuchać muzyki bez korekcji ? To może więcej powiedzieć o samych kolumnach. Jeśli wcześniej najlepiej było na ustawieniu Jazz to teraz tak może nie być. Wysokie tony z czasem powinny się trochę uspokoić. Ty też się trochę przyzwyczaisz. Sam fakt zmiany nawet na lepsze często jest odbierana jako coś obcego. Również basu powinno trochę przybyć kiedy kolumny  pograją. Powinno im dobrze zrobić jeśli pograją dość głośno. Choć bez przesady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...