Skocz do zawartości

Marantz SR7500 stereo - jakie glosniki


Bartłomiej Mazur

Recommended Posts

Czolem!

Jestem nowy na forum wiec witam wszystkich. Przegladajac tematy nie znalazlem odpowiedzi na moje pytania a w temacie jestem laikiem. Nawet nie wiem na jakie parametry mam zwracac uwage. Moc czy impedancja w kontekscie audio jest hmmm nowym doswiadczeniem.

Ale od poczatku, muzyki slucham non-stop ale glownie na sluchawkach Musical Fidelity MF-100. Zapragnalem przeniesc te doznania do mieszkania wiec zakupilem od pierwszego wlasciciela Amplituner Marantz SR7500. Zdecydowalem sie na amplituner bo w przyszlosci moze zapragne rozbudowac zestaw audio pod katem TV. 

Na chwile obecna potrzebuje znalezc glosnikow stereo do mojego mieszkania. Wymagania sa nastepujace:

- powierzchnia ok 25m2 (kwadrat, otwarta przestrzen)

- zestaw stereo (podloga albo podsawkowe - koszty tutaj zdecyduja)

- muzyka: glownie klasyczny rok 70'/80'/90 (Jorney, Pink Floyd, Bowie, Beatles, Fleetwood Mac, Foreginer, Kansas etc.) nie zalezy mi na glosnym a ciekawym i dokladnym graniu

- budzet: 700-800 pln

Myslalem o ofercie sklepu Euro RTV AGD, tam moge zakupic sobie sprzet na raty a i budzet moglby byc o 20% wyzszy. Kolumny uzywane rowniez wchodza w gre, ale jestem wygodnicki i wolalbym zeby sklep wyslal mi sprzet do domu. 

No to chyba tyle :) zyczcie mi szczescia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, wielkość salonu oraz założony budżet, zaproponowałbym Ci dwa modele kolumn. Opcja tańsza to Pylon Audio Pearl Monitor, opcja trochę droższa, wersja podłogowa STX Electrino 150. Pylon Audio pomimo wersji podstawkowe są w stanie prawidłowo nagłośnić Twój salon. To równe, pełne, dynamiczne granie. STX to mocniejsza konstrukcja, gwarantująca bardzo swobodne, pełne, dynamiczne, trochę koncertowe granie. 

Przemyśl temat, możesz u nas obydwie konstrukcje zakupić także na odległość w kredycie 20 rat zupełne 0% bez żadnych dodatkowych kosztów ani obowiązkowych ubezpieczeń. To kolumny, które w pełni wykorzystają potencjał Twojej elektroniki. Tańsze rozwiązania niestety będą wiązały się z dużymi kompromisami. Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy. W przypadku pytań jestem do dyspozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...