Skocz do zawartości

onkyo tx 8270 czy marantz pm 6006


Daniel Daniel

Recommended Posts

który jest lepszy czy onkyo tx 8270 czy marantz pm 6006,chodzi mi o dzwięk? bo w funkcjonalnosci wiem że onkyo,do kolumn jeszcze nie zdecydowałem ale juz mam gruby zarys czyli-klipsch rp 280f,vandersteen 1ci,tannoy revolution xt 8f,sonus faber venere 2.5,heco aleva gt 1002,duevel planets x,słucham muzyki elektronicznej,klubowej,techno,filmowej-proszę o sensowną pomoc i z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich bo Was czytam i forum jest fajne ,a to mój pierwszy post

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łDzień dobry.

Obiektywnie wzmacniacz Marantz zaoferuje wyższą jakość dźwięku, chociaż są to urządzenia o zupełnie innym charakterze brzmienia. Marantz jest równy, analityczny, lekko ocieplony w środku pasma, oferujący krótki i dobrze kontrolowany bas. Onkyo jest bardziej efektowe brzmieniowo, wyraźniej w stosunku do Marantz eksponuje skraje pasma, bardziej podbija bas. Dźwięk jednak nie jest tak muzykalny, dokładny, plastyczny. Druga sprawa to dobór kolumn, od których także zależy wybór wzmacniacza/amplitunera.

Moja propozycja to na pewno zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu. Jesteśmy salonem niezależnym, mamy ogromny asortyment sprzętu i kolumn, to wszystko można w komfortowych warunkach odsłuchać, porównać. Biorąc jednak pod uwagę Twoje preferencje oraz orientacyjny budżet na podstawie modeli kolumn, o jakich wspomniałeś, proponowałbym system zbudować na jednak trochę lepszym wzmacniaczu i dobrać pod niego dobre kolumny. Konkretów nie podam, bo nawet nie znam wielkości pomieszczenia odsłuchowego. Bardzo ogólnie zakładając że jest to 25-30m2 zwróciłbym Twoją uwagę na wzmacniacz NAD C368Primare I22 lub Cambridge Audio CXA80 w połączeniu z kolumnami Focal Chorus 726 lub serii wyższej Aria 926, na pewno świetne duńskie konstrukcje Dynaudio Emit M30, ewentualnie wyższej serii Dynaudio Excite X38 oraz System Audio Saxo 70.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, jeszcze raz serdecznie zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji. W przypadku pytań oczywiście jestem do dyspozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...