Skocz do zawartości

Jaki przedwzmacniacz do mojego sprzętu?


DamianRyn

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

2 godziny temu, wieniu26 napisał:

Witam

Prośba do @DamianRyn o kilka słów odnośnie brzemienia preampu.

Chyba, że mnie będzie dane wcześniej tego posłuchać zanim do Ciebie to wyjedzie.

Z miłą chęcią bym coś napisał... jak tylko będzie dane mi go posłuchać to na pewno coś naskrobię ;)

Nie bardzo wiem co to znaczy, że Tobie będzie dane go wcześniej posłuchać? 

Z tego co wiem to preamp jest już na ukończeniu :)

Mam nadzieję, że będzie mi dane go protestować w weekend :) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie żeby było wiadomo dla innych o czym mowimy to ruszyla strona Piotrka i mozna sobie poogladać prawie cały asortyment WBA. Mowię prawie cały, bo jeszcze Wieniu nie ma naszych Ironbirdow SE. Myślę jednak, ze pojawią się już wkrotce :). Szkoda, ze nie ma rozbieranych zdjęć bo zobaczylibysmy różnice miedzy manufakturą, a firmowymi wydmuszkami ;)

www.wbamp.com

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak pre odebrałem dzisiaj ale jeszcze jeździ ze mną w samochodzie :)

Wieczorem odsłuch. 

Pierwsze wrażenie wizualne naprawdę powaliło na kolana ;) Nie spodziewałem się aż tak dobrego i solidnego wykonania z dbałością o każdy szczegół :)

Na razie duży plus w skali od 1 do 10 - 11 :)

Witam 

Na początku chciałbym przeprosić Cię Witku za to, że obiecałem napisać coś wczoraj ale tego nie zrobiłem. Jakoś tak się złożyło, że nie miałem kiedy. 

Teraz do rzeczy. 

Preamp odebrany, podłączony i odpalony i może na początku kilka słów o wyglądzie:

Te 11 w skali od 1-10 byłoby bardzo krzywdzące dla Piotrka gdyż odwalił kawał dobrej roboty. Dostałem kawał solidnego, porządnie wykonanego sprzętu. Każdy detal jest dopracowany do perfekcji. Bardzo solidna obudowa z grubej blachy stalowej, wszystko pięknie pomalowane- warto było tyle czekać :)

Odsluchy:

Dobre pytanie zadał mi wczoraj Witek: Jak Ty wcześniej słuchałeś muzyki? Teraz sam tego nie wiem, nie miałem do czego przyrównać. Preamp Piotrka bardzo mocno uspokoił Thiele, góra nie jest już taka jazgotliwa zwłaszcza przy wyższych poziomach głośności, dzięki czemu w tych rejestrach pojawiło się znacznie więcej dołów :) Do tej pory myślałem, że muzyka nie może być już bardziej czysta i przejrzysta- tutaj duży plus dla preampu Piotra- pojawiło się bardzo dużo szczegółów, których do tej pory nie słyszałem, każda struna gitary jest oddzielnie słyszalna wręcz namacalna, to samo z klawiszami czy talerzami. Jak to Witek dobrze ujął - poprawiła się rozdzielczość, rozbudowała się :)

Scena na duży plus, muzykalność także choć nie miałem jeszcze możliwość posłuchania szybkich rockowych kawałków. 

Jedyne czego oczekiwałem więcej to niskie tony. Poprawiły się oczywiście dość sporo, ale nastawiałem się na coś więcej. 

Podsumowując dość krótkie odsłuchy preamp zaskoczył mnie bardzo pozytywnie w aspektach których nie sądziłem, że można jeszcze cokolwiek  poprawić. To w zupełności wystarcza mi jako rekompensata za zbyt mało niskich tonów :)

Na razie jestem mega zadowolony, a ponoć z każdą godziną będzie coraz lepiej :)

Dzisiaj trochę kolejnych odsłuchów i niestety wyjazd do rodzinki, a powrót dopiero w niedzielę wieczorem :( Będę na bieżąco pisał o wrażeniach :)

Pozdrawiam 

DSC_0630.JPG

DSC_0631.JPG

DSC_0633.JPG

DSC_0635.JPG

DSC_0637.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem wczoraj kontrolnie, bo bałem się, ze bedziesz przerażony. Balem się, ze pre na poczatku moze chałasować. Pamietaj, ze masz całkowicie nowe urządzenie z nowymi lampami. Wszystko to musi się wygrzać. Dzwięk zmieni się jeszcze w kieunku większego ocieplenia, gładkości i jeszcze większej rozdzielczości. Nie wiem co stanie się z basem. W/g mnie z 2a3 powinna być bardzo duża dynamika. Może jesteś przyzwyczajony do duzej ilosci basu? Sam nie wiem. Musialbym usłyszeć.

Jak już odkujesz się finansowo i sprzęt się dopasuje i wygrzeje to mamy jeszcze do wymiany koncówkę mocy. Okreslisz co jeszcze jest do poprawienia w kierunku Twoich preferencji. No i na końcu kable.

Duzo do zrobienia ale jak widzisz ma to sens. Połączenie Thieli z atoll100 to duzy mezalians do tego zupelnie nie w tym kierunku co trzeba.

Musisz popróbować różnych gatunkow muzycznych. Nie audiofilskie sciemy tylko rocka, wielkich skladów, metalu, organów. 

Tak, prawdziwe komponenty audio z przewymiarowanymi trafami, sztywnymi obudowami robią wrażenie solidnosci, luksusu? Nie zrozumie nikt dopóki nie dotknie, nie posłucha.

Mnie kompletnie przestały interesować wydmuszki. Magia tych prawdziwych komponentów polega na tym, że w pewnym momencie łapiesz się na tym, ze wchodzisz w muzykę, która staje się taka realna i angażująca.

I jeszcze jedno. Gratuluję, no i jest to mój osobisty sukces. Namówiłem, więc również tak jak i Ty czekałem. Cieszę się, że jesteś zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że pre dotarł do Ciebie i jesteś zadowolony! Zresztą to, że będziesz zadowolony było do przewidzenia :-)

Co do niskich tonów-trzeba po prostu uzbroić się w cierpliwość i posłuchać ze 100 godzin. A później jak już dźwięk z pre się ustabilizuje to możesz wypożyczyć inne kable glośnikowe oraz interkonekty i wtedy coś bardziej dopasować.

Pozdrawiam

PS. Pre Atolla faktycznie było najsłabszym elementem-ale było w dobrej cenie (chyba nie straciłeś na nim) i przez pół roku mogłeś słuchać muzyki i nabierać wiedzy jaki ma być kolejny sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pre Atolla nie tylko nie straciłem, ale i zarobiłem 150zl :)

Na razie jestem oczarowany nowym preampem :) Dzisiejsze, choć też krótkie odsłuchy tylko to potwierdzają. Na szczęście słucham głównie rocka, ale w większości tego klasycznego i bardzo dużo polskiego :) Instrumenty stały się tak żywe jakbym słuchał ich na żywo :) Skrzypce czy trąbka były do tej pory tylko dodatkiem a teraz są aż namacalne. Zamykam oczy i widzę jak smyczek porusza się po strunach, jak gitarzysta szarpie poszczególne struny- dla mnie bajka :) Nie wiem jak może być lepiej? 

Czekam tylko na wieści od Piotrka na temat pilota. Robi mi też preamp gramofonowy i kabel zasilający do preampu. Jutro Audio Autonomy ma obejrzeć gramofon który kupiłem i jak będzie wszystko ok to wysłać mi go kurierem :) Audio wciąga :)

Pozdrawiam 

8 minut temu, wieniu26 napisał:

Dzięki @DamianRyn za kilka cennych informacji :)

Mam nadzieję, że się przydadzą. Nie wiem czy dobrze opisuje swoje odczucia ale jakoś nie umiem tak profesjonalnie jak niektórzy opisać swoich wrażeń więc walę prosto z mostu jak jest :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmienie w pre możesz poprawić poprzez. W/g wielkosci zmian.

-zmiana lamp sterujących czyli u Ciebie chyba ecc88

-zmiana lamp 2a3

-okablowanie zarowno ic jak i zasilające

-dumpery na lampy

-odpowiednie usadowienie sprzętu na rożnym podłożu.

Ale to jak już sprzęt bedzie wygrzany, a Ty będziesz wiedzial czego jeszcze oczekujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...