Skocz do zawartości

Jaki przedwzmacniacz do mojego sprzętu?


DamianRyn

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Spokojnie na razie nie zamierzam nic zmieniać :)

Teraz tylko odsłuchy, odsłuchy i odsłuchy a w między czasie przestawianie kolumn i domeblowabie pomieszczenia odsłuchowego :)

Będę na bieżąco informował o swoich przemyśleniach i spostrzeżeniach :)

Teraz weekend z rodzinką a od niedzieli dalej odsłuchy :)

4 godziny temu, audiowit napisał:

I jeszcze jedno. Gratuluję, no i jest to mój osobisty sukces. Namówiłem, więc również tak jak i Ty czekałem. Cieszę się, że jesteś zadowolony.

Audiowit wielkie ukłony i wielkie dzięki dla Ciebie za to, że udało Ci się mnie namówić na ten preamp :) Myślę, że to głównie Twój sukces :) Nie wiem jak będę mógł Ci się kiedyś odwdzięczyć?! 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej, lepiej :)

Mam już za sobą 57 godzin odsłuchu (zapisuje sobie ;) ) i wraz z wygrzewaniem się lamp dźwięk otwiera się jeszcze bardziej :) To co mnie najbardziej cieszy to to, że poprawiają się niskie tony :) Zauważyłem nawet, że najlepiej słyszalne i odczuwalne są podczas odsłuchu na leżąco przodem do kolumn :) Wraz ze wznoszeniem się do góry jest ich coraz mniej. 

Dźwięk już tak wypełnia pomieszczenie odsłuchowe, że nie ma znaczenia w której jego części słucham muzyki :)

Jutro przychodzi do mnie gramofon, a za około 10 dni odsyłam preamp do WBA i za około 14 dni dostanę z WBA komplet preampow i wtedy się zacznie :)

To będzie na dzień dzisiejszy koniec zmian sprzętowych. W najbliższym czasie będę chciał jeszcze domeblować pomieszczenie odsłuchowe i koniecznie zamontować jakąś kotare oddzielającą antresole od salonu i kuchni. Zacząłem nawet już rozglądać się za materiałem, ale nigdzie nie mogę znaleźć takiej typowej kotary kinowej i nie wiem jak będzie to wyglądało finansowo?! Muszę się już liczyć konkretnie z kosztami bo dość znacznie nadszarpnąłem przewidywany budżet. Ściślej mówiąc przekroczyłem go trzykrotnie ;)

Przesyłam zdjęcie przestrzeni która chciałbym przysłonić. 

Przepraszam, że tak rzadko się odzywam, ale żona wyjechała na 6 tygodni i jestem sam w domu z 2,5 rocznym synkiem i przez to mam mało czasu na pisanie :(

Chciałbym jeszcze raz podziękować wszystkim którzy zaangażowali się w poszukiwaniu preampu dla mnie, a zwłaszcza Tobie Witku bo to czego teraz mam okazję posłuchać to głównie Twoja zasługa :) Jak będę kiedyś w Krakowie to na pewno się odezwę i zabiorę preamp ze sobą ;)

 

DSC_0655.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, ze najwyzsza. Slyszałem na odsluchach probnych i jest super. Są już trafa głosnikowe o kosmicznych parametrach. Wiec już pozostało poskładanie, wyregulowanie i co tam jeszcze Piotrek musi zrobić. Myslę, ze z Twoim pre byłoby super. Mój WBA Firebird też jest nienajgorszy ;).

Może i przekroczyłeś budżet ale z przypadkowymi pre za podobne pieniadze takiej jakości nie uzyskalbyś. Czasem niewarto tracić kasę na półśrodki. Trzeba mysleć i stawiać na pewniaka. Do Thieli potrzebowałeś czegoś specjalnego, a te kolumny są wymagające. Nawet bardzo wymagające i półśrodki w ich przypadku naprawdę sensu nie miały.

Za jakis czas ale długi :) pomyśl o wymianie końcówki. Tu jeszcze możemy zrobić duży skok jakosciowy. Ale narazie ciesz się muzyką.

A'propos firmy kotarowej z ktorej usług skozystałem wysłaniając okna tarasowe to namiary mam :). Jak widzisz full serwis :)

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:). To prawdziwe dziela sztuki. Mialeś doskonały pomysł zeby ich nie zalewać. Tak dobrze wygladają. To trafa o parametrach o ktorych niektorym producentom się nie sniło. No to czekamy... Dobra wiadomość jest taka, że ,,przed świętami''. No chyba, że pojawią się jakieś komplikacje. Ale trafa są zrobione ściśle w/g projektu i mieszczą się idealnie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam

Chciałbym na początku przeprosić za swoją bardzo długą nieobecność na forum- praca, rodzina, praca, kłopoty w pracy itp :( Teraz jest już dużo lepiej i dużo luźniej więc mam nadzieję dużo częściej tu zaglądać :)

Mam już pełen zestaw swojego sprzętu wraz z pre gramofonowym i gramofonem :)

Od jakiś dwóch tygodni prowadzę intensywne odsłuchy i prace nad jak najlepszym ustawieniem sprzętu i... sukces :D Znalazłem takie ustawienie kolumn, że nareszcie mam bas jakiego oczekiwałem xD

Muszę powiedzieć, że napracowałem się z przesuwaniem kolumn po podłodze. W końcu to ponad 50 kg jedna sztuka. W pewnym momencie miałem już wszystkiego serdecznie dość i nawet przeszła mi przez myśl sprzedaż kolumn i zakup czegoś innego, za co bardzo przepraszam Cię Witku :) W kryzysowym momencie przypomniałem sobie naszą rozmowę i dało mi to dodatkową motywację do dalszej pracy.

Muszę powiedzieć, że ustawienia, które dają mi tak wielką przyjemność z odsłuchów przeczą chyba wszystkim przeczytanym prawom oraz waszym podpowiedziom na temat prawidłowego ustawienia kolumn O.o Otóż dopiero przy maksymalnym rozstawieniu kolumn (na tyle ile pozwoliły kable) i wciśnięciu ich pod skosy pojawił się bas, którego zawsze było mi mało, a to jeszcze nie wszystkie zaprzeczenia prawom fizyki gdyż nawet przy maksymalnym rozstawie i skręconych do siebie kolumnach nie było żadnego efektu do czasu gdy postanowiłem obrócić kolumny praktycznie do kąta prostego względem ściany. Wpadłem na ten pomysł gdyż przypomniałem sobie pierwsze odsłuchy u mojego brata na byle jakim amplitunerze i takim właśnie ustawieniu kolumn gdzie efekt był zadawalający. Pomyślałem, a co mi tam- ustawiłem, włączyłem i kopara mi opadła na samą podłogę. Już nawet nie z efektów ale ze zdziwienia, że taki niuans ma tak ogromny wpływ na to co można osiągnąć. Przecież to tylko obrót kolumn o może 25 - 30 stopni!!! Choć w tym przypadku "tylko" to wielkie "aż" :) Żebyście nie myśleli, że to koniec dziwactw to muszę Wam powiedzieć, że najlepiej słyszalny i odczuwalny bas jest w odległości około 2,5- 3m od sprzętu- tuż pomiędzy dwoma środkowymi słupami drewnianymi (zdjęcie poniżej). Mimo tak bliskiego odsłuchu przy tak dużym rozstawie kolumn nic nie straciłem na scenie, a mógłbym nawet rzec, że się poprawiła, rozbudowała. Po zamknięciu oczu mam wrażenie, że nie stoją tam dwie kolumny a gra cała ściana. Nie wiem czy to tylko zasługa ustawienia czy może ustawienia i coraz lepszego wygrzewania się preampu, ale efekt jest zdecydowanie na duży +.

Na tym etapie na razie zakańczam przygody z ustawianiem kolumn i teraz muszę jeszcze powalczyć z gramofonem lub preampem gramofonowym gdyż podczas podnoszenia się ramienia lub jego opadania na kolumny przenoszą się straszne trzaski i nie bardzo wiem co jest tego przyczyną. Fakt, że przewód, który ma być podłączony do obudowy preampu jest zrobiony tak trochę na prowizorkę ale nie sądzę żeby jego porządniejsze zamocowanie coś tu zmieniło.

Podczas odsłuchów płyt gramofonowych stwierdziłem, że zestaw gra zbyt jasno. Wysokie tony są tak syczące, że aż nie do wytrzymania :( Szkoda bo bardzo przyjemnie słucha się płyt gramofonowych :) Czy sądzicie, że może to być wina wkładki, czy może Piotr zbudował zbyt jasny preamp? Do Piotra też odezwę się na dniach i mu o wszystkim opowiem, może on coś poradzi :) 

Na koniec jeszcze zagadka. Może nie dla wszystkich ale dla mnie na pewno: czy ktoś może mi wytłumaczyć zjawisko jakie zachodzi w moim pomieszczeniu odsłuchowym? Otóż niskie tony zanikają mi wraz z oddalaniem się od miejsca odsłuchowego i pojawiają się w momencie gdy dojdę do tylnej ściany pomieszczenia odsłuchowego (drugie zdjęcie)? Jest takie miejsce, mniej więcej w połowie drogi między środkowymi słupami a tylną ścianą gdzie niskie tony praktycznie nie istnieją?! Czy tylko mnie to dziwi?

Kurcze ale się rozpisałem. No cóż przez tak długi czas sporo się tego nazbierało :).

Pozdrawiam wszystkich i życzę stosunkowo udanej nocy B|.

P.S. Witek czy mógłbyś podać mi namiary na tą firmę z zasłonami kotarowymi? 

P.S. Jak monosy WBA?

DSC_0858[1].JPG

DSC_0859[1].JPG

Edytowano przez DamianRyn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dziwnego zachowania się niskich tonów u Ciebie napiszę, że... to nic dziwnego :D Po prostu fale wzajemnie się znoszą, wbrew pozorom znacznie częściej taka sytuacja występuje w większych pomieszczeniach. U mojego kumpla basy były słyszalne tylko idąc wzdłuż ścian i nie dalej niż 1 - 1,5 m od nich, na środku pomieszczenia ZERO O.o

A co do kalkulatorów ustawień to już wiesz, gdzie można je wsadzić ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz że dziwi Cię to że kolumny dobrze grają przy tak szerokim rozstawieniu. Ze zdjęcia wynika ze chyba ich rozstaw nie jest chyba większy niż odległość od miejsca odsłuchu do każdej z nich ? Gdy kolumny stoją dalej to również powinny zwykle stać szerzej rozstawione dla zapewnienia tego samego konta pomiędzy nimi. To raczej dość dziwne że często kolumny rozstawia się dość wąsko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Teraz Damian dopiero zauwazylem Twoj wpis. Musisz stukać na prv lub zadzwonić. Nie zawsze tu jestem.

Koledzy widzę juz wyjasnili sprawę basu. Dodatkowo masz skosy więc dodatkowy czynnik , ktory wplywa na jego i nie tylko jego ,,dziwne zachowanie'', ktore jest jak najbardziej naturalne. To tzw mody pomieszczenia.

Nie wydaje mi się, że kolumny są zbyt szeroko rozstawione. Jest ok. Niepokoi mnie trochę skrecenie, a w zasadzie jego brak. Moze tak jest najlepiej, a może nie.

Preamp od Wba nie jest za jasny. Wlasnie trwają jego testy. Oczywiscie mam go ;). A w zasadzie wszystkie preampy Wba. 

Co do monosow na 211 i preampów...Tu się stała dziwna sprawa bo caly zestaw jest tak dobry, ze nazwijmy to przerasta mozliwości mojego pomieszczenia i chyba mnie. Było u mnie kilka osób i chwalili lub mieli uwagi za ktore dziekuję. Oczywiscie wiem co jest nie tak. I tylko ich wizyty potwierdzają moje wnioski. Obecnie zestaw zawiozłem do kolegi audiofila dysponującym lepszym pomieszczeniem i uchem :). Zestaw dopiero u niego ustawiony, a już poszly laurki w świat. Slyszalem i jest nieźle, a dopiero podłączony, kable nie dobrane. Zostawiłem go. Niech kolega się meczy z oceną sprzetu. Moze dziś wieczorem podzieli się pierwszymi wrazeniami. Jutro monosy bedą podpięte do MBL za 48kzł i zobaczymy czy to ta klasa czy jeszcze wyżej ;)

Robi się z tego poważniejsza sprawa ale jeszcze nie czas zeby o tym pisać.

Załączam zdjęcie. Powinieneś rozpoznać pre właśnie testowane ;).

Dodatkowo zapraszam Cię do watku lampowego. Masz lampy wiec możesz tam pisać ;).

 

20180721_153149.jpg

Acha. Niepokoi mnie jeszcze jedna sprawa. Nic nie piszesz o głębokosci sceny. Wiesz, ze scena powinna też mieć głębię?

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

A moze pociagne ten watek? :) Postanowilem sprawdzic co slychac w audio w AD 2020 i tak natknalem sie na fanow wmacniaczy w klasie D. Kupilem wiec szybko koncowke na module ICEPower 1200as2. Podlaczylem pasywke ale to nie to. W dzwieku brak dynamiki i wypelnienia jakie mam grajac muzyke z integr Sansui wiec teraz szukam "pelnokrwistego" pre ampa. Ze wzgledu na to, ze ostatnio przeinwestowalem w audio musze szukac czegos w budzecie 2k pln. Moze koncem roku bedzie wiecej kaski w skarbonce i dzieki temu bede mogl wydac na tego pre amp 5-6pln ale niestety na dzis to raczej niemozliwe. Tak wiec prosilbym jesli mozna o jakies propozycje w tych dwoch przedzialach cenowych. 

Ze swojej strony wytypowalem: 

Kenwood L-1000C 

Schiit Freya + lampa

MiniDSP SHD https://www.minidsp.com/products/streaming-hd-series/shd-series

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...