Skocz do zawartości

Amplituner Yamaha RX-V592RD +TV HDMI


Olek271

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Mam problem z poprawnym podłączeniem amplitunera do telewizora. Zestaw jaki posiadam to Yamaha RX-V592RDS oraz telewizor Samsung UE48J5500. Telewizor posiada wejścia/wyjścia audio hdmi/arc, cyfrowe optyczne złącze audio, audio sygnał analogowy.  Przewody jakie posiadam, to mini jack/2xRCA chinch, mini jack/mini jack, kabel kompozytowy av 3x3 złącza chinch oraz kabel 2x2 złącza chinch ( jeżeli źle opisałem zestawienie przewodów to proszę mnie poprawić ).

Od kilku godzin kombinuję by podłączyć oba sprzęty ze sobą by zaczęło grać, ale bezskutecznie. Odłączyłem kolumny, podpiąłem słuchawki do amplitunera i też nic. W opcjach telewizora, zmieniłem na audio wyjściowe. Ostatni wariant jaki mi pozostał to przewód optyczny, którego nie posiadam. Podpinałem przewody na różne sposoby ale bez jakiegokolwiek efektu.

Proszę o pomoc.

Edit: Podpinam bezpośrednio telewizor-amplituner. Nie posiadam dvd, satelity czy innego dekodera.

 

Edytowano przez Olek271
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój amplituner ma jedynie wejścia analogowe, a TV (poza wyjściem słuchawkowym) jedynie wyjścia cyfrowe.

Więc w tej chwili jedyna możliwość by mieć dźwięk wychodzący z TV na amplituner i granie na kolumnach to taka jaką zastosowałeś. Jakość dźwięku jest taka sobie, ale gra...
Najlepiej jak kupisz (nawet za nieduże pieniądze)  przetwornik DAC z wejściem optycznym i podepniesz go w ten sposób do TV, a parą kabli cinch (RCA) do amplitunera (pod dowolne wejście np. AUX czy CD -  ale nie w wejście PHONO które służy jedynie do podłączenia gramofonu).

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...