Skocz do zawartości

Kef LS50


Monika77

Recommended Posts

Witam,

zastanawiam się nad kupnem kolumn Kef LS50, które chciałabym "zainstalować" w salonie ok. 35 m2 (z jednej strony otwartym na klatkę schodową). Mam jednak obawy czy warto inwestować w ten model. Przede wszystkim czy przy tych parametrach dadzą radę. 

Nie wiele wiem o sprzęcie, a zależy mi na jakości dźwięku. Liczę na pomoc kolegów ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informacja na temat kolumn brytyjskiej firmy KEF

1. kolumny L 50  , nie nadają się kompletnie do Państwa potrzeb .

2.  cena 2600 dotyczy jednej kolumny !!!!! nie mało

3.ładny wygląd to nie argument , wąskie pasmo przenoszenia szczególnie w zakresie niskich częstotliwości

niewielki rozmiar głośnik nie zapewni właściwej dystrybucji szczególnie tonów niskich przy dynamice 85 dB. w deklarowanej wielkości pomieszczenia .

4. Moja rekomendacja : minimum kolumny podstawkowe KEF R300 /cena 2800/ za sztukę/  parametry tej kolumny powinny spełnić swoje zadanie . a lepiej Q700 ale drożej 

5 ewentualnie kolumny stojące Kef Q550 ,które będą dobrze grały przy nie dużej głośności

pamiętać należy ,że LS 50 z jednym przetwornikiem sprawdzą się lepiej przy głośnym graniu , a nie cichym wieczorowym wypoczynku

Przedstawiona rekomendacja to minimum , jeżeli ceny są zbyt wysokie to proponuje pomyśleć o innej marce 

 

JOHN SPEAKER

Poland

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie informacje. Czuję się przekonana, że LS50 nie będzie dobrym wyborem. 

Johnie Speaker, bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Analizuję Q550 i Q700 które są praktycznie w tej samej cenie. Które z nich byłyby lepszym wyborem biorąc pod uwagę jakość dźwięku?

Będę ogromnie wdzięczna za pomoc...

Jako źródło mam BlueSound Nad-a z subskrypcją Hi-fi oraz Masters z Tidal'a + końcówka mocy Yamaha MX35 z końca lat 80-tych do tego interconnect Audioquest Victoria

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ciekawy sprzęt widzę ,ze nastawiasz się na odsłuch źródeł  w streamingu , ale pewnie korzystasz ze standardowych źródeł CD . Fajna Yamaha o ciepłym brzmieniu .

ja bym zainwestował w Q 750 , albo R 500 ale to już większy wydatek  . Pamiętaj , najważniejsze to kolumny dobre wystarczają na długo i wycisną z różnego sprzętu dużo dźwięku .

Pozdrawiam idę posłuchać moich analogów 

Jak masz pytania to napisz , ale już nie dzisiaj 

Bay

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sadze ze wiele zależy od ustawienia Kef LS50. Czyli tak jak podaje producent w niezbyt dużej odległości od tylnej ściany i dość daleko od ścian bocznych. Te niewielkie monitorki prz swojej niezbyt dużej skuteczności potrafią grac dość głośno. Myślę że jeśli nie będzie się od nich oczekiwać przestawiania ścian to mogły by sobie poradzić. Jeśli by była taka możliwość to warto je wypróbować u siebie w domu. Mogą mocno zaskoczyć. Sądzę że wiele kolumn o większych gabarytach miało by więcej problemu z nagłośnieniem tego pomieszczenia. Powierzchnia membrany głośnika niskotonowego jest niewielka, za to może pochwalić się sporym liniowym skokiem. Dlatego pozory mogą mylić.

http://www.kef.com/uploads/files/en/LS50/LS50_Manual_preview_250412.pdf

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wlaśnie uważam, ze to wilk w owczej skórze. Probowałem zestawić je kiedyś z naim 5i i byla to wielka porażka. Brak sceny wgląb. Monitorki potrzebują wydajnego pieca i nie wiem czy ta końcowka Yamahy nie bylaby właśnie dobrym połączeniem. Ale też slyszalem je w innych zestawieniach i one po prostu zaskakują. Ale 35m2 to już chyba za dużo. Tu już podlogowki...

R500 w stosunku do R700 ma mniej podbity bas (ale też mniejsze przetworniki) i jakosć dźwięku jest stosunek jakosć/cena bardziej atrakcyjny. Czy wystarczą do 35m2? Najlepiej sprawdzić.

Serii Q nie znam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Kolumny KEF LS50 to świetny monitor, jednak najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniu kilkunastometrowym, to kolumny które także idealnie nadają się jako monitory bliskiego pola. W Twoim przypadku odradzam LS50 i ogólnie kolumny podstawkowe, zwróć uwagę na konstrukcje podłogowe. 

Biorąc pod uwagę konfigurację systemu, namawiałbym na podłogówki Kef Q750. To jest tak naprawdę kolumna dedykowana do pomieszczeń powyżej 30m2, brzmieniowo moim zdaniem znacznie lepiej niż Q700. Przede wszystkim to kolumny grające dynamicznie, otwartym, swobodnym i przede wszystkim szerokim dźwiękiem z dobrym wypełnieniem i plastyką dźwięku. Powinno to być także świetne połączenie z Twoją końcówką mocy. 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, mamy w salonie pełną ofertę kolumn marki KEF. Oczywiście poza KEF do dyspozycji masz dziesiątki innych marek i modeli, które można w komfortowych warunkach odsłuchać, porównać i wybrać rozwiązanie, które najbardziej będzie odpowiadało Twoim preferencjom. W przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 m2 to sporo. Dla KEF LS50 to zapewnebyło by pewne wyzwanie, choć nie tak wielkie jak mogło by się wydawać po ich gabarytach. Uzbrojone dodatkowo w głośnik subniskotonowy nie miały by problemu napewno. Zwróćcie uwagę ze producent dostosował je do dostrajania do różnych pomieszczeń. Zaleca ich rozstaw na 2-3m przy zachowaniu ponad 1m odległości od scian bocznych przy w pełni otwartym tunelu basrefleks. To sprawia ze należy je ustawić przy ścianie o długości ~5 m. Słuchałem ich w pomieszczeniu ~20m2 daleko od tylnej ściany i nie sprawiały wrażenia  aby taka powierzchnia sprawiała im jakikolwiek problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się co do tego ,że najlepiej odsłuchać . Najlepiej wszystkie brane pod uwagę co do zakupu ,z tym może być kłopot.

Zgadzam się również ,że dadzą się solidnie rozkręcić.

Dla mnie i chyba wielu innych maniaków, miarą  jest zdolności wygrania wszystkiego co słychać przy cichym graniu . 

Zgadzam się , że duży skok membrany nadrabia jej powierzchnię ale trzeba ja "rozbujać" . 

Siedząc w odległości np. 4 metrów od głośnika grającego cicho może być z tym różnie , nie wiem bo nie słuchałem oceniam jakimś swoim doświadczeniem.

Koledzy piszą ,że może lub pewnie dadzą radę trochę drogi eksperyment.

Ja podtrzymuje swoje zdanie , pamiętając o wielkości pomieszczenia ,biorąc pod uwagę chociażby wzór do obliczenia ciśnienia akustycznego w przestrzeni.

Myślę ,ze koleżanka ma teraz trochę do myślenia , ale chyba o to Ci chodziło

Pozdrawiam

John Speaker 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent w instrukcji utrzymuje że do rozbujania membran KEF LS50 potrzeba wzmacniacza z zakresu mocy 20-100W. Myślę ze ponad 50 W na kanał dobrej jakości z końcówki mocy która ma Monika powinno im wystarczyć przy ich skuteczności i rozmiarach pomieszczenia. Pozostaje tylko pytanie czy uzyskane poziomy głośności zadowolą ich posiadaczkę. Trochę tu zależy od oczekiwań i trochę od odległości z której będziemy słuchać. Ja nie jestem zwolennikiem przedkładania większych możliwych poziomów głośności nad jakością dźwięku przy głośności z która słucham muzyki. Dlatego pewnie byłym usatysfakcjonowany z wyniku. Mimo wszytko spotkałem się wielokrotnie z opinią że słucham głośno. Często kupuje się sprzęt audio mocno nadmiarowo jeśli chodzi o parametry ilościowe. Ja bym skupił się bardziej na jakości. A KEF LS50 to bardzo smakowity choć niewielki kąsek, wart znacznie więcej niż kosztuje. Do tego może kusić ciekawą formą i do tego widzę ze ostatnimi czasy przybyło kilka wersji kolorystycznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, słuchacz 2017 napisał:

 

Kolego słuchacz 2017 :) zobacz do załączonej instrukcji obsługi tych kolumn i jeśli się przyjrzysz to zobaczysz miejsce gdzie producent zaleca ustawić subwoofer. W mniejszy  pomieszczeniach łatwo się bez niego obyć. W tych kolumnach szczególnie w większych warto jest rozciągnąć zakres niskich częstotliwości i ewentualnie nieco wzmocnić rejon połączenia zakresów ich pasm.

22 minuty temu, Monika77 napisał:

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

A gdyby nie upierać się przy marce KEF, to jakiego innego producenta polecacie chcąc obniżyć trochę budżet bez straty na jakości? Wszyscy wiemy, że czasem płaci się za markę...

\oczywiście że można wybrać zupełnie inne kolumny. Myślę że jeśli budżet na to pozwala to warto kupić KEF LS50 bo naprawdę warto. Wiele kolumn 2 razy droższych jest wartych mniej jeśli chodzi o dźwięk. Tym bardziej ze powinny dobrze pasować do wzmacniacza którym dysponujesz. Aby kupić kolumny większe nie trzeba szukać droższych. Tylko że trzeba trochę odpuścić na jakości.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie Kef , możliwości jest wiele . nie koniecznie iść w kierunku wierności dźwięku można dobierać brzmienie do upodobań . Ostre granie czy Jazzowe.

Ja preferuje kolumny jako główny wydatek a dalej jak kasy wystarczy. No i źródło , ja do oryginalnych winyli , nie dzisiejszych używam tylko linowego odtwarzania bez żadnych korekt .  

Fajne i tańsze są chociażby Polk Audio Signature S55 zacna firma trochę mało popularna . albo coś z  Dali mam subwoofer do kina  od nich od lat i sobie chwalę . Też tania firma nie jest.

Pewnie więcej nie da się Tobie pomóc kup to  z czego będziesz zadowolona i wystarczy na kilka następnych lat .Każdy ma swoje upodobania

Pozdrowionka 

John Speaker 

 

 

Kolego MobyDick  nie wiem czy słuchałeś LS-ów mówisz,że warto  OK. W swoich poprzednich postach  jak zajrzałem głownie  rozmawiasz o MP3 , to jakby trochę inna dziedzina dźwięku.

:) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, słuchacz 2017 napisał:

Kolego MobyDick  nie wiem czy słuchałeś LS-ów mówisz,że warto  OK. W swoich poprzednich postach  jak zajrzałem głownie  rozmawiasz o MP3 , to jakby trochę inna dziedzina dźwięku.

:) 

Oczywiście ze słuchałem KEF LS50 i odnoszę wrażenie że Ty chyba nie. Bo gdyby jakieś kolumny o ich charakterystyce pasma przenoszenia miały dużą obudowę zapewne  wielu uważało by je za bardziej godne dużego pomieszczenia. W większości przypadków ktoś kto zaprojektował dany sprzęt lepiej wie jak należy go używać niż ktoś kto sądzi na podstawie doświadczeń z czymś co mu to przypomina, lecz nie zna szczegółów.

Wypowiadałem się na temat mp3 tak jak ty na temat subwooferów. Tyle że chyba więcej wiem o obu tych sprawach.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego MobyDick , właśnie dla takich wypowiedzi jak Twoja rzadko piszę  na forum .

moje doświadczenia ,które Cię śmieszą to 20- cia parę lat w temacie .  Forum jest do wymiany doświadczeń a nie do przekonywania kto ma rację.

Od 8 lat używam KEF-ów , do odsłuch stereo oraz mam instalacje kina 7.1 opartą na KEF-ach. Przerobiłem kilka różnych modeli łącznie z Reference 3 i nie jest to jedyna firma z którą mam jakieś doświadczenia . Od dwóch lat używam R 900 zasilanych z NAD 787 w pomieszczeniu o powierzchni około 70 kwadratowych i sprawuje się świetnie a piękne brzmienie osiąga z gramofonem o 40 letniej historii.

To Tyle, życzę miłych wrażeń ze słuchania muzyki .

 

i jeszcze jedno , kolumny nazywane Monitorami jak np LS50  ,nazwa ma znacznie wiernego odtwarzania studyjnego, w warunkach operatorki studia nagrań , a to nie duże pomieszczenia

Cześć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie lepiej abyś się nie odzywał. Szanuję ludzi z którymi mogę się nie zgadzać lecz idiotyczny sposób w jaki podważasz moje kompetencje jest poniżej wszelkiej krytyki. Obojętnie jak długo będziesz używać produkty dowolnego producenta, nie będziesz osoba miarodajną. Widać że masz bardzo nikłą wiedzę na temat ich funkcjonowania, opartą wyłącznie o stereotypy.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...