Skocz do zawartości

PIONEER VSX-531 + S-ESR2TB - podłączenie kilku rzeczy


qqbbaaa

Recommended Posts

Witam, niedawno kupiłem zestaw jak w temacie. Wiem, nie jest to może zestaw rewelacyjny, ale miałem dosyć dźwięku głośników telewizyjnych, a w pokoju 16m2 (4x4) miałem nadzieję, że dadzą sobie radę. Po odpakowaniu i podłączeniu TV(Samsung KS7000) kablem optycznym, tak jak sugeruje gniazdo w amplitunerze okazało się, że dźwięk jest straszny. Okazało się, że kiedy przełączyłem sposób podłączenia na Bluetooth, dźwięk jest dużo lepszy. Pogrzebałem trochę w necie i okazało się, że niektóre samsungi 'wyciszają' wyjście optyczne. Muszę do tego wszystkiego połączyć jeszcze Dekoder CP, odtwarzacz Bluray i tak naprawdę nie bardzo wiem jak to wszystko ze sobą zgrać. Dodam, że opcje połączenia bluetooth chciałem zostawić do innych celów niż połączenie TV. Czy ktoś mógłby coś doradzić jak to wszystko połączyć, żeby było ok? Byłbym naprawdę wdzięczny. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź podłączenie przez HDMI.
Podłącz dekoder do amplitunera kablem optycznym (o ile dekoder ma takie wyjście) i sprawdź jak wtedy jest z jakością dźwięku.

Napisz dokładniej ile masz tych kolumn, a podając ich symbol warto jeszcze wspomnieć że Pioneer jest ich producentem. Masz subwoofer w zestawie (i czy jest to prawidłowo ustawione w amplitunerze)?
Kolumny są rozstawione zgodnie z zasadami akustyki (bez problemu można znaleźć strony poświęcone akustyce - minuta z googlem wystarczy do ich wyszukania).

A co porady "jak to wszystko podłączyć?" To jak zwykle - przeglądałeś instrukcję?  Przecież są tam podstawowe informacje o połączeniach....

Jakie masz złącza w tym dekoderze? Zamieść zdjęcie tylu dekodera z gniazdami połączeniowymi oraz podaj jego typ.

Pozdrawiam
PS. Jest trochę tematów na Forum dot. podłączeń w kinie domowym - przejrzyj ten dział i skorzystaj z wyszukiwarki.
A co powinno się znaleźć w pierwszym poście masz poniżej w mojej stopce....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mogłem więcej coś napisać jako, że był to pierwszy post.

Tak jak napisałeś są to kolumny Pioneer i jest ich 5 (2 przednie, centralna i 2 tylne). Ustawiłem je w miarę możliwości według zasad. Subwoofera na razie nie ma. I nie powiem, cierpię z tego powodu, ale niestety ten będzie jeszcze musiał odrobinę poczekać. Jeśli chodzi o używanie sprzętu to muszę napisać, że tak naprawdę do wszystkiego. Zarówno TV, jak i filmy z bluray oraz rzadziej, ale jednak, słuchanie muzyki wszelakiej. Amplituner ma mnogość ustawień i niestety jeszcze ich nie ogarniam więc zakładam, że mam to wszystko na razie ustawione beznadziejnie.

Jeśli chodzi o samo połączenie to w dekoderze jest 1 wyjście hdmi w tej chwili podłączone do tv i 1 wyjście optyczne. Chciałem podłączyć TV tylko kablem hdmi do kina ale niestety nie było dźwięku, chociaż możliwe jest, że coś sknociłem, nie włączyłem jakiejś opcji itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście HDMI-out w amplitunerze - kabel HDMI - wejście HDMI w TV (to, w którym może być aktywna funkcja ARC)
Włącz w TV opcję ARC w TV.

Nie zamieściłeś zdjęć dekodera (tylnej ścianki) oraz innych urządzeń - w jaki sposób je podłączasz i jakimi kablami. Trudno powiedzieć co sknociłeś, gdy brak jest szczegółowych informacji od Ciebie. Wróżenie z funkcji - to nie to Forum :840_x:

Pozdrawiam
PS. A przede wszystkim: przeczytaj instrukcję do TV i amplitunera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...