Skocz do zawartości

Na jakich ustawieniach mogę bezpiecznie słuchać by nie uszkodzić sprzętu ?


Recommended Posts

Witam

Mam dosyć nietypowe pytanie. 

Chciałem się zapytać na jakich ustawieniach mogę słuchać bezpiecznie z słuchawek ,bo już w 2 przepaliłem przetwornik ^^ ( AT m50 i AT a900x [podrobione ] )  

DT770 250 ohm   słuchawki na karcie : Asus Essence STX II  ( 2x Muses 02 1x Muses 01 ) 

Zasilacz w kompie to : Super Flower zasilacz Leadex 80 Plus Platinum - 1000W

i7 4770 , gtx970 

W ustawieniach mam możliwość ustawić : 4 Tryby ( 16-32 ohm , <64 ohm , 64~300 ohm i 300-600 ohm ) 

Czy na opcji 300-600 ohm moge uszkodzić słuchawki?

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba oczywiste że powinno być ustawione na 64-300 ohm . Wyższa impedancja wymaga dostarczenia większego napięcia do słuchawek aby zapewnić im potrzebna moc. To że Ci się one palą notorycznie może wynikać z uszkodzenia sprzętu. Wydaje mi się to jednak mało prawdopodobne. Bardziej prawdopodobne jest to ze słuchasz czasem z głośnością większą niż pozwala na to ich rzeczywista moc. W tej sytuacji należało by jeszcze bardziej obniżyć wartości ustawienia impedancji. Pewnie ustawianie wyższych wartości zachęca tym ze słuchawki grają wtedy głośniej ? I to jest wtedy powodem palenia przetworników w słuchawkach. Oczywiście że można ustawić wyższa impedancję. Mamy wtedy sytuację taką jak podłączenie słabych kolumn do bardzo mocnego wzmacniacza. Gdy będziemy grać cicho wszystko będzie w porządku. Jeśli jednak ustawimy zbyt dużą głośność, zniszczymy je. Radziłbym poszukać słuchawek które mogą grac głośniej, dzięki większej skuteczności lub większej mocy przetworników.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...