Skocz do zawartości

Jakie kolumny do 2500 max3 tys


Patryk Jezierski

Recommended Posts

Witam,

Czytam i czytam różne testy i ciężko mi si zdecydować.

Byłem już blisko decyzji używanych BW CM7 potem nowych Klipsch R-28F ale na tym forum znowu czytam ze nie do konca.

MA 6 wydaja mi sie za malle.

Moj salon to 6x6m plus aneks kuchenny wiec przestrzen jest.

Ktore kolumny w tym budżecie poradza sobie z taka przestrzenia?

slucha glównie pop, jazz,

Docelowo beda grac z Denonem AVR 1400.

dzieki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Poza kwestiami brzmieniowymi, musisz zwrócić uwagę na możliwości prawidłowego wysterowania kolumn przez amplituner. Denon AVR-X1400H ma jednak pewne ograniczenia w mocy, jak większość amplitunerów z tego przedziału cenowego, tak więc nie możesz podłączyć bardzo wymagających kolumn, gdyż taki system po prostu dobrze nie zagra.

Jeśli lubisz raczej jasne, mocne, dynamiczne, efektowne granie z wyraźnie podkreślonymi skrajami pasma, zwróć uwagę na Klipsch R-28F. Zestaw taki na pewno bez żadnych problemów nagłośni Twój salon, to kolumny bardzo skuteczne. Alternatywą na pewno będzie Dali Zensor 7. To kolumna o znacznie równiejszych, bardziej plastycznym, ciepłym brzmieniu. Trochę jaśniejszy, bardziej swobodny dźwięk uzyskasz z Monitor Audio Bronze 6

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza wyżej wymienionymi konfiguracjami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  najlepiej pojedz na odsłuch, na podstawie opinie nie kupuj. Wspomniane wyżej heco, tak wychwalane przez wszystkich dla mnie tragiczne. Od razu jak do mnie dotarły, oddałem, dźwięk nie do zniesienia. Jeżeli lubisz jaśniejsze brzmienie tak jak Ja to ze swojej strony mogę polecić magnat quantum 727, ale tak jak pisze pojedz posłuchaj,  inaczej nie kupuj bo to szkoda pieniędzy. Dali też bardzo ciekawe kolumny,  mi osobiście w nich nie pasowała za mocna góra. Nie czytaj, jedz i posłuchaj to najlepsze co możesz zrobić... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że z takim amplitunerem to żadne sobie nie poradzą. Idź w Klipscha, jest mega skuteczny, może coś zaradzi na mułowatość i brak mocy Denona. To bardzo zły pomysł używać taniego amplitunera kina domowego do odsłuchu stereo.

https://sklep.rms.pl/klipsch-reference-premiere-rp-250f-rp-250f-kolumny-podlogowe-2-szt

 

Zerknij też na Melodika BL40MK2 - też bardzo skuteczne z minimalnymi wymaganiami względem wzmacniacza

https://sklep.rms.pl/melodika-bl40-mkii-bl-40-mk2-nowa-wersja-kolumny-podlogowe-stereo-2szt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kubakk napisał:

W takim budżecie chyba heco music style 900 były bezkonkurencyjne z tego co na forach się czyta , niestety nie słuchałem - w marketach typu media , euro rtv bywały dostępne - tylko tam odsłuch to raczej kiepski byłby ;)

Poczytalem troche o Heco 900 i jak narazie wygrywaja do tak duzego salonu.

Czy zamiast Denona 1400  Onkyo NR656 bedzie lepszym rozwiazaniem?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...