Skocz do zawartości

Zestaw do KD 5.1 do 5/6 tyś


Stanley73

Recommended Posts

Witam
Jako że jest to mój pierwszy zestaw proszę o opinie, sugestie i ewentualnie wycenę .
Pokój w kamienicy 4m x6m lecz część pod KD 4na 3.
Składak typowo pod kino domowe plus konsola.

Amplituner Onkyo TX-NR676E lub Yamaha RX-V683  po opiniach  bardziej  Onkyo.
Jako że w grę wchodzą tylko kolumny podstawkowe po przewertowaniu forum i internetu wymyśliłem sobie takie zestawy;
1/ Jamo S 803 HCS + Jamo S 810 SUB i ewentualnie w przyszłości Jamo S 8 ATM głośnik Dolby Atmos
2/ Magnat Quantum 673 x 4 (ewentualnie 2x673+2xSupreme II 102 lub202)+Magnat Quantum Center 67+Magnat Sub 302A
3/ Monitor Audio MR2 + MR1+MR CENTER+MagnatSub302A (MRW10 tylko ta cena). Kupować bez suba i dozbierać do MRW ??

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zacznę od elektroniki - tak naprawdę w podobnych przedziałach cenowych masz trzy bardzo dobre amplitunery - Onkyo TX-NR676Yamaha RX-V683 oraz Denon AVR-X2400H. Każdy z amplitunerów oferuje praktycznie pełne wyposażenie sieciowe, Yamaha ma dodatkowo system nagłośnienia wilopomieszczeniowego Music Cast, Denon swój Heos, natomiast Onkyo stawia na systemy otwarte Google Chromecast i DTS Play:Fi. Różnice natomiast są w brzmieniu. Onkyo jest bardzo uniwersalne, świetnie poradzi sobie tak w kinie domowym, jak i muzyce. Oferuje równy, pełny, dynamiczny, szybki i dokładny dźwięk z dużą mocą. Yamaha jest najbardziej efektowna, eksponuje skraje pasma, świetnie sprawdzi się w kinie domowym oraz w szybszych, mocniejszych gatunkach muzycznych. Denon natomiast jest spokojniejszy, bardziej plastyczny, muzykalny, dociążony. Wybór tak naprawdę zależy od indywidualnych preferencji.

Kwestia kolumn - jeśli zależy Ci na zbudowaniu systemu bardziej pod kino domowe z łatwą i tanią rozbudową do Dolby Atmos, wybór Jamo S 803 HCS z głośnikami S 8 ATM oraz subwooferem Sub 810 jest jak najbardziej optymalny. To mocne, szybkie i dynamiczne granie, moja rekomendacja, szczególnie przy cenie systemu. Natomiast jeśli większy nacisk kładziesz na odsłuch muzyki, dobre stereo, system zbudowałbym na bazie kolumn Monitor Audio serii MR. Natomiast jako subwoofer zastosowałbym znacznie lepszy i tańszy Klipsch R-10SW. To mocny, szybki, bardzo energetyczny subwoofer. 

Na koniec propozycja kolumn, które zdecydowanie dedykowane są do kina domowego - Klipsch R-15M / R-14M / R-25C oraz dedykowany subwoofer Klipsch.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza wyżej wymienionymi produktami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wstępnej rozmowie z jednym ze sklepów w Katowicach otrzymałem ofertę na zestaw;

Amplituner Onkyo TX-NR676E + Monitor Audio MR2 + MR1+MR CENTER+MRW10 cena za stock 5,5 tyś z kablami płatność gotówką.

Jestem umówiony na wtorek odsłuchać zestaw i ewentualnie podjąć decyzję.

Natomiast zaciekawiła mnie propozycja Q21 zestawu Klipsch R-15M /  R-14M / R-25C / R-10SW. Jutro będę dzwonił i zapytam o cenę takiego zestawu z ampli.

Chętnie posłuchałbym  Jamo S 803 HCS + Jamo S 810 SUB cena kusząca i małżonce najbardziej przypadł do gustu. Problem w tym że nie widzę nigdzie w okolicy po za EuroRTV.

Może ktoś z forumowiczów posiada lub słuchał tego zestawu.

 

 

Edytowano przez Stanley73
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Moja wcześniejsza wiadomość do tej pory się nie pojawiła, pozwolę wkleić ja jeszcze raz:

No nie bardzo. Bo rozmawiamy tu o lepszych modelach.

Serio to 673 sparuj z elac b6/B5 i tak dalej. A Onkyo 676 z magnatem 673 i sub 6725 do kompletu. Klipsch będzie droższy a nie da lepszego dźwięku. Nie klasyczna wersja reference.

Piotrek

 

23 godziny temu, Stanley73 napisał:

Witam ponownie

Jako że remont dobiega ku końcowi i kable już położone czas na ostateczną decyzję.

W zasadzie pozostały dwa sety i jeden z nich na pewno kupię proszę o opinie.

Magnat 4 x 673+67+ subwoofer 6725A + Onkyo 676  lub

Monitor Audio MR2 + MR1 + MR Center + Klipsch R-12SW + Onkyo 676

 

Moim zdaniem Magnat zagra mocniej, czyściej głębiej. To po prostu lepsze monitory niż MR2, to na pewno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...