Skocz do zawartości

Wybór amplitunera - prośba o weryfikację założeń


Dawid Wójcik

Recommended Posts

Witam,

na wstępie zaznaczę, że to mój kompletny początek jeżeli chodzi o zestawy audio.

Zdecydowałem się już na zakup sprzętu 2.0. Wydaje mi się, że Onkyo TX-8270 spełni moje założenia. Są to:

- możliwość podłączenia PC - filmy, rzadziej gry oraz najważniejsze muzyka - rock, heavy metal bardziej klasyczny Iron Maiden, Metallica itp. Nie mówię tu o streamingu lecz o wyświetlaniu obrazu    i przesłaniu dźwięku z  komputera.

Proszę o podpowiedź czy po podłączeniu PC do amplitunera (HDMI) a amplitunera do TV (w PC mam dodatkową kartę dźwiękową z wyjściem optycznym więc chciałbym żeby dźwięk szedł tą drogą, telewizor również podłącze optykiem do ampl.) wszystko będzie ze sobą dobrze współpracowało - tzn. na telewizorze będę widział obraz z PC przez HDMI oraz będzie z niego dźwięk przez optyka,a  w drugą stronę będzie można słyszeć w kolumnach dźwięk z TV. 

Zakup sprzętu wiąże się zakupem mieszkania i remontem (PC i telewizor w osobnych pomieszczeniach długość kabla poniżej 10m) - muszę więc wszystko dobrze zaplanować aby poprawnie poprowadzić przewody w ścianach - są jakieś ograniczenia lub wymagania dla dłuższych przewodów HDMI oraz optycznych ? Jeżeli chodzi o połączenie PC oraz amplituner to chyba tylko przewody HDMI oraz optyczny - przyda się jeszcze jakiś?

Amplituner ma też z tyłu wejście na antenę radiową - starczy pokojowa schowana gdzieś za nim czy nie za bardzo?

Proszę jeszcze o radę co do kolumn do tego zestawu i typu muzyki - mały salon 18m2, do 2 000zł.

Dziękuję za pomocne wypowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Połączeniu o jakim piszesz jak najbardziej zda egzamin, jedynie zastanawiałbym się, czy jest sens równolegle łączyć PC z amplitunerem kablem optycznym. Obraz i dźwięk bez problemu przekażesz kabel HDMI, a jeśli będziesz odsłuchiwał muzyki, znacznie lepiej udostępnić konkretne zasoby na komputerze i poprzez sieć odsłuchiwać, wykorzystując Onkyo.

Bez żadnego problemu są dłuższe kable HDMI, zwróć jednak uwagę, żeby nie był to kabel no-name, tylko coś firmowego, niekoniecznie najdroższego, ale markowego. Jeśli renomowany producent sprzedaje taki kabel o konkretnej długości, to jest gwarancja, że po prostu będzie działał.

Wracając do systemu - na temat amplitunera nie ma co pisać, to bardzo dobre urządzenie, w pełni wyposażone. Natomiast dobór kolumn jest uzależniony od wielu czynników oraz oczywiście indywidualnych preferencji. Na pewno bardzo dobrą opcją do Twoich gatunków muzycznych będzie polski zestaw STX Electrino 250. To mocne, dynamiczne, szybkie brzmienie z dobrym dociążeniem. Zestaw taki sprawdzi się idealnie. Alternatywą może być Monitor Audio MR6. To trochę spokojniejszy, równiejszy charakter brzmienia. Jeśli możesz minimalnie zwiększyć budżet, wart rozważenia jest system Dynavoice DF-5. To świetna dynamika, szybkość i ogromna swoboda grania w dużej mierze dzięki świetnemu wstęgowemu głośnikowi wysokotonowemu.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. Poza wyżej wymienionymi produktami, w naszym salonie masz do dyspozycji dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się kolumnom STX Electrino 250 i innym polecanym przez użytkownika q21 i trochę boje się, że będą jednak za duże do niewielkiego pokoju.

Czy np. STX MX-140 będą dużo gorsze do muzyki heavy metal rock itp.? Ewentualnie są jakieś inne godne polecenia w tym rozmiarze ?

Edytowano przez Dawid Wójcik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Wybierasz w panelu sterowania opcje HDMI out i wtedy tam kierowany jest dźwięk. Jeśli amplituner będzie blisko, to ok. Jak daleko, to wykorzystaj do tego sieć! Bo po to masz taką możliwość. Do twojej muzyki electrino 250 są jednak lepsze. A jeśli chcesz coś tańszego to masz heco victa 701 albo magnat shadow 205.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...