Skocz do zawartości

Kolumny do Pioneer SX-20


Smigiel

Recommended Posts

Blok, pokój 16m2. Odsłuch w większości radio fm ale też dźwięk z dekodera polsat i dodatkowo z komputera muzyka z lat '80 i '90.

Ostatecznie zakupiłem dziś używanego Pioneera SX-20. Do tego będzie jeszcze Fioo D03 i może Google Chromecast Audio. Teraz pora na kolumny. Założenie to mają być nie za duże. Budżet ok 1000 zł na nowe lub używane z ładną prezencją.

Czy Indiana Line Nota 250 zagrają z tym amplitunerem znośnie? RMS ma dobrą cenę aktualnie na nie. Ewentualnie Pylon Pearl Monitor może?

A może ktoś ma inne propozycje odsłuchowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

jeśli Indiana Line, to do Twojego salonu model większy Nota 260X, są większe, lepsze i mocniejsze. Natomiast wydaje mi się, że najlepiej sprawdzą się jednak Pylon Audio Pearl Monitor. Spójrz jeszcze ewentualnie na Monitor Audio MR2.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza, służę pomocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Pioneer sx gra dość twardo precyzyjnie, więc z doborem kolumn ostrożnie, żeby nie przesadzić. Żebyś nie wyszedł przypadkiem z dźwiękiem zbyt technicznym, twardym , czy tnącym uszy, więc musisz poczytać, potem posłuchać paru kolumn podstawkowych, aby wiedzieć co chcesz. Muzyka z lat 80, 90 to dość szerokie pojęcie, bo jedni słuchali metalu, new romantic, czy rocka progresywnego, polskich ballad, a jeszcze inni disco. Pomijając co słuchali każdy ma swój gust brzmieniowy. Nota 260 jest niezła, ale nie gra jakoś ciepło, miękko, tak trochę analogowo, może będzie ok, tzw bezpieczny wybór, a może nie i musisz szukać czegoś innego, bardziej ciepłego, czy z inna dynamiką.  Inna sprawa że 16 m kw to już nie tak bardzo mało, więc jeśli monitory to też nie za małe( 15ki-16ki), ale najważniejsze odpowiednio brzmiące. Poczytaj też o poprawnym ustawieniu kolumn, także właśnie takich podstawkowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Co do konkretów to z odsłuchu muzyki idzie przede wszystkim polski rock i poprock z lat '80 i '90 - Lady Pank, Budka Suflera, Big Cyc, Hey ale też Kombi, De Mono czy Bajm. Czasem też stare disco z tych samych lat. Dogadałem się z małżonką i stanęło na tym, że "nieco" większe kolumny tez mogły by być. Czy np takie Pylon Pearl 20 pokryją ładnie dźwiękiem 16 m2 i czy zagrają ładnie z tym Pioneerem SX-20?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziękuję Panowie za podpowiedzi. Zakupiłem ostatecznie Monitor Audio MR2 (akurat się trafiła okazja na nowe w wyjątkowo niskiej cenie). Obecnie zestaw Pioneer + kolumny ogrywa się i jestem z jakości dźwięku bardzo zadowolony. W końcu słyszę co słucham :) Fiio D03 jeszcze nie podłączone - brak okablowania. Po ominięciu beznadziejnego wyjścia audio (scart) w dekoderze polsatu również spodziewam się jakiejś nieokreślonej poprawy w jakości dźwięku z programów tv / cyfrowego radia sat. Dodatkowo już jedzie od myfrienda Audiocast M5. Jakoś budżetowo udało się ogarnąć zestaw, który gra nadspodziewanie przyjemnie ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...