Skocz do zawartości

Sens kupowania nowego stereo za 10-12 tys zł


bartek2

Recommended Posts

Mateo ja pamiętam jak był temat kiedy dobierałeś ten sprzęt , lud proponował mniejsze , ale chciałeś "duże" by było duże "jebnięcie" - no i jest ale może u sąsiada za ścianą hehe ;) poczytaj jak niskie częstotliwości się rozchodzą , jak duża to fala.

Moje stare kolumny tonsila (większe niż ten plastyk coś od sony) - niby spoko grały ,ale nie miały tak mocnego basu ,że musiałem się sub-em wspomagać , teraz na kolumnach focala - nie muszę , tak więc to jest odpowiedź iż dobrze dobrany sprzęt gra tak jak chcemy - a wierz mi też lubiłem / lubię jak mi pupę masuje.

Co prawda jak suba odpalę to czuję na podniebieniu i w nosie wibracje , ale to nie zawsze jest przyjemne ;) 

Na innym forum czytałem jak ktoś kiedyś chciał do pokoju 11m^2 sprzęt za parędziesiąt tysięcy wsadzić z mega dużymi kolumnami , cóż ...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 314
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Koledzy @Kubakk @Fafniak moje wypowiedzi nie miały nikogo tu zdenerwował tylko chciałem pokazać swoją opinię i odczucia. Możliwe tak jak piszesz kubakk że za mocne kolumny są ale nie napisałem Wam jednego o czym zapomniałem, kolumny były dobierane przyszłościowe że względu że za 5 miesięcy skończę budować dom i tam mam salon 30 m2 w którym niby kolumny miały dać więcej fajerwerek (niby) czy to prawda co piszesz kolego że w większym metrażu będzie lepiej bo u mnie kolumny się powiedzmy duszą? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę iż będzie dużo lepiej; ponadto odczujesz poprawę dźwięku przez to, że nowe pomieszczenie odsłuchowe z pewnością będzie miało inną akustykęB|

To również możliwość zmiany ustawień różnych gratów, które będziesz miał w salonie/pokoju etc.

Przez te kilka miesięcy, które zostały Ci do ukończenia domu i wprowadzenia się, sprzęt zdąży się dobrze wygrzać i TAM może się okazać, że zostaniesz "zjedzony" jakością dźwięku:9_innocent:

Edytowano przez Pędrak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pędrak mam nadzieję że będzie dokładnie tak jak mówisz, a wracając do  kolumn to grają codziennie po mniej więcej 6 godzin od momentu ich otrzymania na poziomie 40 procent mocy a wychodząc z mieszkania zostawiam włączony sprzęt na cały dzień i aż do mojego powrotu bo liczę na poprawę i mam nadzieję że nie na darmo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przyszłościowo się sprawdzą , nie ma co narzekać. Z drugiej strony taki sprzęt nawet w za małym pomieszczeniu powinien coś tam zagrać przy odpowiedniej nucie. A może tak jak wcześniej pisane , coś w yamasze obcina niskie tony i dlatego tego nie czujesz ;)

Szkoda ,że nie masz kompa podpiętego bo byś sobie na foobarze podbił equalizer na max i by było co nieco wiadomo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 6.01.2018 o 12:44, bartek2 napisał:

Jestem po kilku dobrych odsłuchach i wiem już że sprzęt za 10-12 tys zł gra bardzo podobnie to sprzętu za ok 6-7 tys.

 

Zgadzam się  z Kraftem i Q21, bo to co piszesz jest nieco kuriozalne, skoro osoby średnio osłuchane,( bo nawet nie pisze o audiofilach, audiolubach itd) słyszą wyraźną różnicę w stylu brzmienia czasem nawet już pewnej innej, lepszej klasie wśród sprzętów z danego koszyka-półki cenowej, bo przecież są produkty lepsze i gorsze( mniej, bardziej udane, źle dobrane) to pisanie że sprzęt za 6k gra bardzo podobnie jak ten za 12k jest tym bardziej kuriozalny.  Pewnie kluczem do obrony jest słowo "bardzo podobnie", bo można się wykręcić, że chciało się powiedzieć np. dobrze, albo że w obu targetach można być już zadowolonym.  Niestety kluczem jest dopasowanie kilku czynników i faktem jest że można złożyć lepszy zestaw  za 7k niż za 15k, niemniej piszemy chyba o ludziach kupujących z głową( czy nie?), a nie tylko oczami.  I inna sprawa, że zestaw który opisujesz gra wyjątkowo dobrze, (choć Heco 1000 nie są jakieś super i można lepiej za podobną kasę) co nie znaczy że nie można w ogóle całościowo lepiej, czy jak kto woli inaczej.

20 godzin temu, Kraft napisał:

Jeśli to ta wieża, co na zdjęciu, to kupowanie do tych kolumn Yamahy 803 jest moim zdaniem bez sensu. Już prędzej odwrotnie - zakup nowych kolumn i podłączenie ich do posiadanego wzmacniacza. Trudno sobie wyobrazić, żeby nowy sprzęt za 6 tyś nie zagrał o kilka klas lepiej od tej wieży.

Kraft...jesteś bardzo poprawny politycznie...też tak miałem do niedawna, ale czas to skończyć, bo to chyba więcej szkody przynosi niż pożytku. Bądźmy też szczerzy i nie mylmy paru spraw, mam wrażenie że sformułowanie "dawniej robili dobre, lepsze, solidne rzeczy" zostało zrozumiane bardzo i zbyt dosłownie. Albo powtarzane czasami zdania, że teraz wszystko z Chin, więc takie jakieś nie bardzo, a dawniej to Panie było hoho...no tak można mówić jak ktoś ma 19 lat( tylko skąd wie jak było dawniej), albo dopiero co się obudził ze snu, a wiedzę czerpie z  dodatków z pr. TV.  Owszem taka, czy podobne wieże były marzeniem 15-20lat temu jak się miało np. Kasprzaka, czy jak ktoś miał biedniejszą midi Diorę, a miał ciąg na wyświetlacze i diody itp, no ale kubeł zimnej wody, takie Sony, Technicsy  to nadal midi wieża to zwykły zestaw i masówka wtedy dla bogatszej młodzieży z np RFNu. Jakie tam kolumny były w tych "zestawach", jaki bas, jakie brzmienie o czym piszecie ? Zestaw ustawiony by jak gra zestaw to ma być wow jak gra "Dieter Bohlen"   Takie zestawy ma czasami jeszcze pokolenie moich rodziców, teściów gdzieś na działkach, lub sorry samotne ciocie w podeszłym wieku w swych segmentach a'la gierek, przecież to ma tyle wspólnego z dobrym graniem co impreza w ogródku nagłaśniana z auta i suba w bagażniku, najlepiej VW golfa II, III, bo pewno z racji wieku i montowni w Niemczech, lepszy niż jakiś nawet nowy Passat, czy Insygnia Hiszpanii, czy Chin.  Wychodzi na to, że teraz to faktycznie wszystko co ma 15 czy 20 lat+ to albo vintage i hifi, albo już hi end ;)

 

 

 

 

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości słucha sobie stereo 2.1 , czyli wspomagane sub-em i chyba w tym tkwi problem mateo ;)

Z 0,5m jak i z 4m bas mam mocarny aż się ciało lekko trzęsie , tak więc raczej nie w tym problem , no chyba ,że ma silver 10 nie jest w stanie tak łupnąć jak stary jbl lx2000 na pół volume ;)

 

te piosenki dudnią aż miło , mateo czuje ,że takie nuty Ci po drodze ;) o ile wszystko masz dobrze podpięte (może jakiś kolega forumowy bardziej obeznany by Cię odwiedził i sprawdził) ew. mniejsze kolumny + jakiś sub za 2000-3000zł , ja jak wybierałem to wolałem mieć jako taki bas , ale dobrą górę i średnicę bo liczyłem się z tym ,że jak coś to będzie sub wspomagał.

Heh i zauważyłem , że konfiguracja KD czyli odcięcia kolumn robią różnicę , właśnie fronty grały na przesterowaniu (40Hz),  sub 0 ... zmieniłem 50Hz i sub zaczął bębnić itd. tak więc do sprawdzenia masz takie tematy ;)

 

PS: zgadzam się z powyższym , te wieże z lat 90-tych nie mają żadnego podejścia do sprzętu wzmak + 2 kolumny za ~10tysi , nie żartujmy ,że jest inaczej ;) to tak jakby malucha porównać z mercem , niby oboma lud podróżował nad balaton ,ale ...

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Fafniak napisał:

Dlatego wspominałem wcześniej o absurdalnych wnioskach które wyciągane są z tej sytuacji.

Proponowałem dokupienie suba- aby dostarczyć masującego basu

W yamaszce 803 nie ma ustawień odcięcia ? 35 a 45Hz to już spora różnica , więc jak ma coś źle ustawione to może w tym największy problem ;) sam się właśnie przekonałem ,że ustawienia KD (po za pure audio) mają wpływ na takie stereo 2.1 i mi front leciał na mocnym zniekształceniu ~40Hz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Fafniak napisał:

Dlatego wspominałem wcześniej o absurdalnych wnioskach które wyciągane są z tej sytuacji.

Proponowałem dokupienie suba- aby dostarczyć masującego basu

 

38 minut temu, Kubakk napisał:

 

 

PS: zgadzam się z powyższym , te wieże z lat 90-tych nie mają żadnego podejścia do sprzętu wzmak + 2 kolumny za ~10tysi , nie żartujmy ,że jest inaczej ;) to tak jakby malucha porównać z mercem , niby oboma lud podróżował nad balaton ,ale ...

Jak kupie to Wam napiszę, na razie mam obawy czytając mateo przygodę ze sprzętem za 10 tys zł.

A jeżeli już stosujemy motoryzacyjne porównania to bardziej tu pasuje porównanie starej ale jarej Hondy Civic z dobrym  starym v-tec, z nowym renault megane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak@Kubakk  @Kraft @Pędraktak wygląda to u mnie oto zdjęcia.  Na ten moment. 15 cm odsunięte są kolumny od ściany a rozstawione są od siebie 2,5m a do bocznej ściany brakuje im dość sporo więc raczej się nie duszą  i mają odpowiednie odstępy od  ścian. Kable mam dwa rodzaje melodika purple Rain MDC2400 i Chords Clearway bez konfekcja ale z melodika narazie nie skorzystałem choć słyszałem że niby dają więcej basu. Czy to prawda wątpię chyba że na poziomie 2% różnicy w dźwięku. Może wy coś tu źle widzicie że mam? kurcze no nie chce mi się wierzyć że coś zobaczycie i diametralnie zmieni się dźwięk ale mam nadzieję bo z tego co piszecie to chyba za bardzo krytykuje ten sprzęt. 

Jeszcze jedno pytanie z innej beczki koledzy co powinno znajdować się w kartonie z Yamaha RN 803D? Dzisiaj chciałem podłączyć anteny FM i AM do zwykłego radia by mieć wszystkie stacje radiowe tak ja moja żona chciała i nie mogę muszę słuchać tylko RMF FM  z radia Dab+ do którego tylko antenę dostałem ale reszty nie  .  W instrukcji  piszą że są w zestawie a ja ich nie mam w ogóle ? Producent zapomnial czy ktoś mi to przed wysyłką wyciągnął? Jak myślicie? 

20180108_221431.jpg

20180108_221129.jpg

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraftnie wiem czy ja już nie słyszę różnic czy co ale zauważyłem tylko to że dźwięk z kolumn idzie bardziej w środek pokoju czyli tam gdzie siedzę a odsunąć udało mi się od ściany tylko na 35 cm bo na więcej kable mi nie pozwalają bo mam tylko 2x2,5m długości a dźwięk w basie zmienił się tylko na mniej buczący. Tyle zauważyłem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytałem czy szanowny kolega zadał sobie trud poczytania o akustyce i podstawach. Pisałem także o tym (w wątku zakupowym chyba) że kolumny musza byc bardziej odsunięte niż te 15cm.

Naprawdę warto poczytać podstawy.

Zresetowałeś ustawienia korekcji  ?

A teraz powiedz gdzie słuchasz - na jakiejś kanapie?

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...