Skocz do zawartości

Sens kupowania nowego stereo za 10-12 tys zł


bartek2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 314
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@audiowit nie mieszaj chłopakowi głowie bo wpierw podstawy niech opanuje

@Mateo89 - te złącza służą do ew. biwiringu/bi ampingu

Połączone są blaszkami tak aby podłączenie jednym przewodem powodowało "zasilenie" "góry i dołu" (w ogromnym uproszczeniu) - tak jak jest u ciebie w tej chwili

Są firmy które w tego typu zabawy nie wierzą i od zawsze dają pojedyncze złącza a są i takie które w kolumnach 3drożnych stosują 3 złącza.

Są ludzie którzy święcie wierzą że podłączenie "do drugiego terminala" daje inny dźwięk. Ich prawo - słysza niech wierzą.

Zostaw na razie te zabawy i zacznij od podstaw

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc Mateo po kolei. Najpierw bez bi wiring pod dolne z blaszkami, a poźniej bedziemy mysleli nad bi wiringiem. Blaszki są kiepskiej jakosci. Mialo by to mniejsze znaczenie gdyby byly zworki na drutach.

Jeśli masz mozliwosc regulacji pasm w ampli to da to lepiej slyszalny efekt ale zacznij od prawidlowego podpiecia kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.eioba.pl/a/1jjm/hi-fi-komendium-wiedzy

tutaj jest dobrze opisane co daje bi-wiring

"Uzyskujemy przez to dobre rozdzielenie głośnika basowego który pobiera duży prąd, od wrażliwego na zakłócenia głośnika wysokotonowego. Zaletą takiego rozwiązania jest jeszcze to, że możemy stosować różne przewody . Stosowanie bi-wiringu z reguły poprawia bas, (więcej prądu) a w zakresie średnich i wysokich tonów polepsza ich szczegółowość oraz precyzję stereofonii dzięki zmniejszeniu modulacji pomiędzy poszczególnymi składowymi sygnału płynącego w pojedynczym kablu."

i będzie discoteka ;) ciekawe czy jak u mateo objawi się mocny bas to nagle zreflektuje pogląd iż kupił szajs większy niż wieża sony :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zostawilbym te blaszki. Drugie kable mozna zapiąć mimo blaszek a potem właczyć a+b . Żeby się  nie skończyło na spaleniu nowych głośników wysokotonowych. Z blaszkami bedzie bezpieczniej. Ważne żeby kabli nie pomieszać. Zmniejszy to rezystancje na kablu, ale czy efekt bedzie słyszalny tego nikt nie powie. Może pomóc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepinanie kabli pod dolne lub górne zaciski nic nie da. To mit. Zamknij oczy niech ktoś ci to przepnie wtedy wskaż kiedy grało jak podłączone. I będzie koniec tematu.

Bi-wiring za wiele nie zmieni. Bo i tak nie omijasz zwrotnicy która najbardziej degraduje dźwięk. Chodź są wyjątkowo specyficzne kolumny którym ten zabieg pomaga.

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mateo89 napisał:

@Fafniak a gdybym podłączył np. kable melodika pod dolne porty a chords kable pod górne porty w kolumnie to nic nie da? 

Opowieści o dzieleniu mocy w jednym wzmacniaczu włożyłbym między bajki. Cały elektryczny "towar" brany jest z jednego trafo i podpięcie dodatkowych kabli nie spowoduje jakos audiomagicznie wygenerowania dodatkowej mocy czy lepszego jej podziału. Może jakaś gigant różnorodność podłączonych kabli cokolwiek by zmieniła ale jeżeli juz to na granicy percepcji - prędzej sugestia zadziała niż powstaną realne zmiany. Próbowałem kiedyś i tiwerdze że o ile biamping (dwa wzmacniacze) coś mogłoby dać to kreowanie brzmienia biwiringiem należy do bardzo ekhm.. kontrowersyjnego działu audio.

Zostaw te pierdoły i zajmij się podstawami czyli ustawieniem kolumn i zrozumieniem pewnych zasad. po raz kolejny sugeruję troszkę poczytać - to naprawdę pomaga

 

edytka:

jak będziesz chciał sie pobawić w magiczne zmiany to może później jak już ustawisz i będziesz względnie zadowolony ;)

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kolega ma juz 2 komplety kabli więc żaden wydatek to sprawdzić. Niech spróbuje. Zawsze to jakaś aktywność na drodze poszukiwania własnego dźwięku. Może akurat zadziała.

 

i sprawdź polaryzacje podłaczenia kolumn...czy plus na kolumnach to plus na wzmacniaczu

Edytowano przez matlej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden mit. Biwiring dziala lub nie dziala. Zależy od wielu czynników. Bardzo nierozsądne jest twierdzenie, że coś nie działa. Miałem taką sytuację z kablem crosslink. I na nim ewidentnie slychać różnicę. Podobnie z Mit Terminator2.

Więc ponownie apel. Nie wciskajcie bzdur adeptom. W audio nie ma uogolniania. Są kable przystosowane do biwiringu i to działa.

Podobnie rzecz się ma z podlączaniem kolumn pod dolne i gorne zaciski. 

Wiadomo, ze wiekszy wplyw na dźwięk ma akustyka ale to nie tlumaczy Was, ze piszecie nieprawdę na forum.

A branżę tym bardziej prosiłbym o ostrożność w takich osądach.

Mateo jakie masz wymiary pokoju, bo nie mogę tego znaleźć. Może jest to poddasze? Z czego są zrobione ściany?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiem tak i zacznę od najprostszego. Nie mogę żadnego mebla przenieść musi tak być, żona inaczej nie chce, druga sprawa to jak wrócę do domu za około godzinę to zrobię zdjęcie jak mam podłączone kable z tyłu amplitunera a trzecia to poproszę o wytłumaczenie czy mam podpiąć te kable dodatkowe które posiadam i czy mam wyjąć te blaszki. Dajcie mi chwilę czasu nie długo się odezwę i przedstawię sytuację. Proszę też nie smiejcie się że mnie ze mam zbyt duże wymagania od basu czy brzmienia lub ze porównuję to do starego zestawu Sony tak jak napisał Kubakk. Takie mam oczekiwania i tyle. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem, starałem sie tylko przedstawić realnie problem.

Co do tych kabli, przepinania itd. to właśnie widać do czego prowadzi audioezoteryka ;)

zostaw na razie w spokoju te cholerne kable. 

Faktycznie możesz sfotografować  jak masz podłączone we wzmacniaczu. 

Czy w tym wzmacniaczu jest jakas opcja dotycząca subwoofera? 

Kolumny (o ile wystarczy kabli), w razie czego weź dłuższe...)) wstaw do rogów pokoju tak aby fronty kolumn były skierowane na miejsce w którym siedzisz. To nie będzie dobre ustawienie ale da nam pogląd na podbicie basu.

Wez zamieść rysunek pokoju z wymiarami odległościami itd. Gdzie siedzisz narysuj itp.

Stół stojący „po drodze” nie wpływa na bas ale n resztę już na 100%

pochodz po salonie i poszukaj tego basu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Przepinanie kabli pod dolne lub górne zaciski nic nie da. To mit. Zamknij oczy niech ktoś ci to przepnie wtedy wskaż kiedy grało jak podłączone. I będzie koniec tematu.

 

Czasem działa, zależy od konstrukcji, tylko po co pisać tak autorytarnie takie rzeczy ? Polecane często przez was quntumy ponoć tak mają i były z 3 tematy na forum kiedy to osoby  napisały że przepięcie pod zworki "low"-basowe" mocno zmieniło brzmienie, względem zworki "high".  Widać kiepskie zworki. Kabel należy przewlec przez otwór terminala kolumny i dokręcić, bo niektórzy tak nie robią łapią dociskiem z brzega za symboliczne dwa druciki kabla i to nie gra...  Sam w monitorach missiona mam sytuacje, że kiedy podepnę pod sekcję high graja szczupło, a jak pod sekcje "low" membrana wychyla się z 2 mm bardziej i jest więcej dołu. Więc nawet jak ktoś zarzuci że mam zły słuch, czy że sobie sam coś wmawiam, to nie mogę sobie wmówić że jedne membrana wychyla się widocznie bardziej, a druga mniej.

Przy okazji sprawdzenia i poprawiania mocowania kabli w terminalu kolumny, można wywalić dołączone zworki-blaszki, a odizolować 4 cm więcej kabla głośnikowego  i przewlec go na wylot przez obie sekcje high i low.

Mateo Ode mnie kończąc temat MA silver 10 ( jeśli kwestię poprawności podłączeń kabli wyeliminowałeś na 200% ) to postaw je tuż koło siebie, puść muzykę i popatrz czy membrany nisko tonowe wychylają się w obu kolumnach tak samo mocno.  Jak nie to zamień potem je kablami i zobacz czy nadal ta sama kolumna gorzej pracuje, jak tak to masz uszkodzona kolumnę i wiesz co jest. Jeśli równo i nadal czegoś Ci brakuje znaczy że kolumny są  za dobre, czy zbyt  wysublimowane do takiej muzyki, klimatów i DJki ( nie dziwię się) i należało kupić jakieś w typie Corwin vega.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wracam. Do tematu. Po powrocie do domu zrobiłem zdjęcia jak mam podłączone wszysto z tyłu amplitunera. Nie pomyliłem się z podłączeniem plusa w kolumnach i plusa w amplitunerze. Kolumny skierowalem w skos do miejsca gdzie siedzę też pokazałem na zdjęciach. Kolejna sprawa to nie wiem czy już psychicznie się tak nastawilem czy po prostu słyszę różnice w ociepleniu basu po przelaczeniu kabli z Chords Clearway na Melodika Purple Rain MDC2400 które są tańsze w zakupie ale niby dają więcej basu z tego co czytam w sieci a może to po prostu już tylko wyobraźnia działa na moją niekorzyść bo jak tańszy kabel może lepiej grać od droższego i to sporo?

Co do wymiarów pokoju to mam salon w prostokacie z prostym sufitem a ściany mam jak w każdym innym bloku oszpachlowane i pomalowane i tyle a wymiary całego salonu to 20m2. Na podłodze są panele jak widać po zdjęciach i mały dywan na środku salonu który mi się nie podoba i może go usunę ale to kwestia dogadania z żoną.

Padło pytanie o stół gdzie stoi więc on jest po lewej stronę odstawieniu od lewej kolumny 35 cm może 40 nie wiem dokładnie  bo nie mam metrówki w tej chwili w domu bo zostawiłem narzędzia w garażu,na zdjęciu widać mniej więcej jak stół stoi i krzesła. Kolumny są odstawienie o 15cm od ściany obydwie ale lewa kolumna jest odstawienia od ściany bocznej o 40 cm a prawa 25 ale ma między sobą a ściana zasłonę która widać na zdjęciu. Nie mogę bardzo z kolumnami kombinować bo mam które kable i ledwo starcza by po odstawić je trochę dalej źle mi sklep doradzil długość a ja sam też źle wymierzylem i za mało kupiłem, w sumie mój błąd.  Myślę że to wszystko co mogłem podać. Dzieki za próby pomocy . 

20180109_181236.jpg

20180109_181244.jpg

20180109_181315.jpg

20180109_183905.jpg

20180109_183601.jpg

20180109_184053.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...