Skocz do zawartości

Sens kupowania nowego stereo za 10-12 tys zł


bartek2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 314
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@Kubakk u mnie dopiero tak latają jak dam prawie na maksa. @rookie01 to co mam zrobić teraz? napewno są za duże? Po czym to stwierdzeni ? Niedługo kończę budować dom może skończę za 5 miesięcy z lekkim poślizgiem tam będzie salon 30 lub 35 metrów dokładnie nie wiem bo robię właśnie projekt jak co ma być. Pomoże to coś ze będzie więcej miejsca? Mi się wydaje że jak będzie więcej miejsca to jeszcze bardziej bass zginie i w ogóle ucichnie trochę sprzęt. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kontekście ustawienia ich w obecnym pokoju tam nic dobrze , czy też poprawnie nie zagra,(mam na myśli słuchanie muzyki w stereo).

Jedna kolumna w rogu. Druga ma nieco miejca, ale jest zasłonięta szafą i stołem. Jedna ma dywan druga, nie. Każda gra w zupełnie innych warunkach choć obie w złych. Dobrego stereo nie będzie, czy też dobrej sceny i głębi, bo kolumny się nie widzą( szafa), dalej nie ma co wymieniać. Obyś w nowym pokoju i domu urządził takie miejsce  z głową, tak aby wykorzystać jakość i duży, a zaprzepadzczony potencjał zestawu.

Edytowano przez jacek75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Mateo89 napisał:

Czyli jednak nic nie wskuram... szkoda trudn ccyba oodam ssprzęt bo już nadzieję straciłem i wiarę że będzie lepiej. 

no oddawaj , weź mniejsze kolumny + subwoofer i będzie przyjemniej ;)

Może po prostu monitor audio to nie Twój klimat , pamiętaj ,że 20cm membrany pod nisko-tonowce potrzebują więcej prądu dlatego lepiej Ci się słucha jak podkręcisz volume.

Dynavoice df6 + sub dali e-12 / klipsch r-112sw i byś miał elegancki masaż + fajną scenę ;) onkyo 8270 by ogarnęło Ci napędzanie tego

//poważnie chcesz zwrócić zestaw ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kubakk napisał:

no oddawaj , weź mniejsze kolumny + subwoofer i będzie przyjemniej ;)

Może po prostu monitor audio to nie Twój klimat , pamiętaj ,że 20cm membrany pod nisko-tonowce potrzebują więcej prądu dlatego lepiej Ci się słucha jak podkręcisz volume.

Dynavoice df6 + sub dali e-12 / klipsch r-112sw i byś miał elegancki masaż + fajną scenę ;) onkyo 8270 by ogarnęło Ci napędzanie tego

//poważnie chcesz zwrócić zestaw ?

Tylko poco proponujesz wymienianie amplitunera uważasz że Onkyo lepsze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateo89

Co zrealizowałeś z naszych porad i co się zmieniło ?

Masz zbyt krótkie kable? W czym problem w wielu marketach są tanie kabelki którymi audiofile brzydzą się a ich zakup pozwoli ci na "chodzenie z kolumnami po pokoju.

Na audiostero jest facet o ksywce audioburak który poleca jakieś przewody YDPY czy coś w tym stylu - faktycznie zaskakujące kable =- grają podobnie jak te za 50-100 zł za metr a kosztują grosze (to jakieś instalacyjne kable chyba do domofonów)

 

edytka :

że zacytuję :

Pisałem o podstawowym kablu do różnych celów ( u mnie w audio ) YTDY 2 x 0,5.
Służy mi zarówno jako IC, jak też jego wielokrotność jako głośnikowy.
Jantzen jest zbyt gruby, bo ma 0,8 mm i już zamyka dźwięk, psując zarówno analityczność,
jak i barwę a częściowo pozbawia też muzykę naturalnej agresji.
Ale nie każdy system to "wytrzymie", bo jest przejrzysty i niczego nie maskuje,
a choćby posiadanie agresywnych kolumn z niektórymi tubami, twardymi czy blaszanymi kopułkami
jego użycie niemal zupełnie wykluczają.
Próba ich użycia lub eksploatacja ( ewentualna ) można powiedzieć, że nie kosztują nic ;-)
https://www.napad.pl/produkty-621-608-przewd-ytdy-2x05-mm-1947.htm
czyli 0,5 zeta/m a są wersje do 16 x 0,5 albo i więcej ...

Wracam do pytania - co zrobiłeś i co sie zmieniło ?

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, bartek2 napisał:

Tylko poco proponujesz wymienianie amplitunera uważasz że Onkyo lepsze?

Skoro 25 letnia wieża sony jest lepsza to może yamaha to nie ten kierunek ? ;)

Po tym co mateo pisał to albo opcja kolumny z dobrą stereofonią , sceną , 3d + sub , albo pylon sapphire 25 - fantastycznie dudnią basem , może tego właśnie mateo szuka...

ogólnie gdyby posłuchał df6 , focala chorus 716/726 to by mu może kapcie spadły ze zdumienia iż tego szukał ;) mnie ma silver 6 nie powaliły ,bo było praktycznie 0 basu - dynavoice df5 , czy sapphire 23 miał go więcej

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fafniak zrobiłem chyba wszystko o co każdy prosił wystawiłem kolumny pod kątem jak najdalej później przełączanie przewodów po kilka razy, następnie reset ustawień i ustawienie wszystkiego od nowa to chyba wszystko?

@Kubakk re kolumny które wymieniłes to świetne zestawy z tego co mówisz i mogłem je mieć ale wygląd żadnej nie podobał się mi się i nie pasował do mojego umeblowania a będę miał podobne w nowym domu czyli drewno w większości dlatego padło na monitor audio silver 10 które pasowały stylem i kolorem jak żadne inne no prócz heco celan gt 902 ale to była zbyt duża półka cenowa a do tego grały mega twardo z tą yamaha rn 803d. 

Nie powiedziałem kolego że ta wieża jest lepsza bo wiadomo pod względem funkcjonalności przegrywa  tylko powiedziałem jakie mam odczucie w odbierany dźwięku że dla mnie jest lepszy ale wiadomo mocą na pewno nie dorówna. Możliwe że trochę w którymś zdaniu źle dobralem słowo a ty ciągle mi to wygarniasz w jakiś sposób. Takie moje zdanie i tyle. 

Sprzętu już nie oddam bo chyba już czas się skończył na oddanie tak mi się wydaje więc szkoda bo ten gość ma te kolumny o których piszesz na stanie. 

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak najlepsze dźwięki są na środku pokoju dosłownie. Wtedy czuć niskie tony mocno. Później fajnie czuć jest na kanapie tam gdzie siedzę ale jak się opre  o oparcie bo gdy się odchyle cały urok znika to chyba będzie wszystko co mogę powiedzieć.   

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateo nie oddawaj kolumn one muszą pograć z kilka miesięcy, dopiero wtedy usłyszysz zmiane na plus. Ja u siebie mam MA RX 6  z YAMAHA RX 496 w 16 m2 , kupowałem w  Q21 po odsłuchu i po odpaleniu w domu się załamałem , basu mało, taki pudełkowy,wysokie kłuły w uszy, a te w salonie grały dla mnie wyśmienicie, podobno były dobrze wygrzane. Na początku we wzmaku miałem  ustawione treble na godz. 11 a basy na godz. 2 , teraz slucham na direct, z kolumn powykręcałem kolce a poprzyklejałem po kilka podkładek piankowych meblowych pod każdy narożnik kolumny (tak wiem to nie po audiofilsku) i basu jest więcej jak wysokich, a przy cichym słuchaniu na godz. 8-8.30 basik już bardzo  ładnie mruczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy co z tego wyjdzie. Kolumn nie oddam bo mi się podobają bardzo a druga sprawa nie wieże że zmienię kolumny na inne i  będzie dużo lepiej. Więc teraz pozostaje mi trochę po kombinować jeszcze z akustyka a. Z tego co zobaczyłem mam najgorsze z możliwych pomieszczeń akustycznych. Zobaczymy co będzie za jakiś czas. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, tomaz75 napisał:

A ja sobie tak myśle czy nie zostały tobie jakieś złe przyzwyczajenia z używania poprzedniego sprzętu,czy wtedy nie dokonywałeś jakies korekcji np.bas +6+8itp.Teraz gdy słuchasz w trybie direct to uwarzasz ze dźwięk jest nieodpowiedni,a może to właśnie wtedy takim był?

Wystarczy przeczytać wcześniejsze posty ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomaz75 dobrze pisze , sam długo się przestawiałem do "lepszego" brzmienia.

Niekiedy nadal jak leci mi w dts czy dolby 5.1 to sobie myślę jak to fajnie brzmi (podbicia, preset , itd. dźwięk dookoła więc idealnie w ucho) , jednak po przestawieniu na pure audio 2.0 stwierdzam ,że to jest jednak przyjemniejszy dźwięk - taki bardziej realny , prawdziwy , może bez mega łomotu , ale być może z wiekiem się do tego dojrzewa ;)

Potężny bas to jedynie subwoofer , ew. mega kolumny za grube $$$ ale też wtedy musi być odpowiednie pomieszczenie tylko do słuchania muzyki ;)

Tak więc mateo nie przejmuj się , masz dobry sprzęt , w domu może zagra inaczej , ew. jak zgromadzisz kiedyś (wykończenie domu/mieszkania wiadomo jak to jest) fundusze to dokupisz odpowiedni sub z 30cm głośnikiem i będziesz zadowolony , a teraz możesz delektować się eleganckimi wokalami , muzyką instrumentalną , klasyczną - sam stwierdzam ,że dla takiej warto kupować lepszy sprzęt - można na nowo odkryć wiele kawałków

Edytowano przez Kubakk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomaz75 napisał:

Właśnie o tym pisze czy nie „zepsułeś „sobie trochę gustu słuchając na poprzednim sprzęcie i teraz uważasz ze ten dźwięk jest niewłaściwy?Ja tez kiedyś używałem korektora na V,a dzisiaj uważam ze tylko direct.

Mnie się nawet wydaje iż jak słucham dobrej jakości pliki flac itp. w czymś innym niż pure audio to brzmi to trochę jak mp3 (podbicia)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...