Skocz do zawartości

Sens kupowania nowego stereo za 10-12 tys zł


bartek2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 314
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dzięki za pocieszenie kolego. 
Masz strasznie ustawione kolumny i wzmacniacz raczej nie do nich. Ostra Yamaha i ostre w miare kolumny. Na dodatek ile pradu ta yamaha daje?
Ma 8 były b czułe na ustawienie w tym momencie wcisniete w narożnik szczegolnie lewa kolumna generuje taki bas że pewnie dudent masz. Scena u Ciebie nie istnieje w ogóle dzwiek z kolumn musi się " widzieć " po środku a nie dopieronpo odbiciu od ścian. Jak duzy to jest pokój?

Wysłane z mojego TbooK 16 Power(M5F8) przy użyciu Tapatalka

Z As? Sprzęt by sie zgadzał.
Ale to nie 2000hehehe

Wysłane z mojego TbooK 16 Power(M5F8) przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, audiowit napisał:

Z As? Sprzęt by sie zgadzał.

Mi się kojarzy z as venom który polecał mocno chińskie dac-i wcześniej wymieniane ;) Toż to on ?

 

PS: jak już matea pocieszamy , to też pocieszę - wziąłem tabsa na ból głowy , bo mnie moje małe focale przez 2 godziny tak basem wymęczyły  ;) hehe - dobra bez jajec (chociaż to co napisałem to prawda) :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz ze kupiłem źle kolumny źle brzmieniowo a wybierałem jeszcze między takimi modelami pylon sapphire 31 audio Academy Hyperion IV, heco aurora 700 lub 1000 co powiesz venom200 o tych kolumnach lepsze by były gdybym wybrał jedne z nich? Jakie różnice tu by były? Które grają ciepłej niż silver 10?  

Edytowano przez Mateo89
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym żadnych z nich nie kupił

Pylony z odpowiednim wzmacniaczem . W salonie zanim kupiłeś MA10 to w jakim zestawieniu sluchaleś?

MA to dziwne kolumny wersja Silver przede wszystkim. Ogólnie b trudne do napedzenia a jednocześnie niby jasne ale górą bez absolutnej jakości klarownosci.

A wydaje mi się że z Twoja Yamaha to już naprawdę kiepskie połączenie.

Nie znam Twojej Yamahy ale znam inne modele granie z jajem ale tu już za dużo zadziora może być

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Rozumiem tę deklarację jako głos za kupowaniem nowego stereo za grube pieniądze. Temat do zamknięcia?

Nie absolutnie nie to miałem na myśli . Za naprawdę nieduża kasę można zbudować całkiem sensowny zestaw. Kolega wydał zapewne nie mało na MA sam mówi że coś jest od tak. W tej cenie można lepiej. I będzie wzmacniacze kupował za multum kasy a i tak najgorsze będą kolumny .

Wątek jest o sensie stereo do 10 k PLN i za te pieniądze można już zaszaleć

Ps widzę że seria 10 wcale aż taka kosmiczną kasą nie jest. Kiedyś 8 były droższe i to znacznie

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam z ciekawością cały wątek, ze względu iż sam posiadam Monitor Audio Silver 8. Swoje kolumny kupiłem z czystą świadomością, po odsłuchach w salonie audio. Mogę powiedzieć, iż są to kolumny które potrzebują odpowiedniego ustawienia w domu, kalibracji itd. I potrzebują dobrego wzmacniacza, który je ociepli brzmieniowo. U mnie na ten moment grają "tylko" w kinie domowych, podpięte pod Onkyo 828. Nie wiem Mateo, dlaczego aż tyle zapłaciłeś za swoje Silver 10, ale u mnie caly zestaw 5.0 (Silver 8 + 2 + centralny w High Glossie) wyszedł w granicach 8 tys.

Obecnie stoję przed zakupem wzmacniacza, jestem po paru odsłuchach w salonach. Moim zdaniem powinieneś wypożyczyć na odsłuch do domu:

Arcam A38 lub A39

Atoll In100SE

Naim Nait 5Si lub wyżej

Wzmacniacze Vincent

Może lampa Fezz Audio

Porównaj ze swoją Yamahą. Powinno być zdecydowanie lepiej. A dywan - jak najbardziej na plus.

Edytowano przez _cobra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i racja ten temat trzeba już zakończyć bo próbowaliśmy już wszystkiego chyba teraz ja muszę coś wymyślić. Teraz zanim coś kupię to napewno zamówię 5 zestawów do domu i tyle ale to już za podejrzewam wiele lat chyba że naprawdę okaże się w niedalekiej czasie że kupiłem źle dopasowany sprzęt i sprzedam go trochę taniej a kupię coś nowego zobaczymy bo skoro to ma źle grać to wolę to później odsprzedać a kupić coś tańszego a lepszego 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to niewiele próbowałeś bo za każdym razem coś ci „przeszkadzało” w sensownych działaniach. A to za krótkie kable a to że żona się nie zgodzi. Nie rozumiem twojego postępowania. Masz źle ustawione kolumny, Niskie tony kumulują się jak sam stwierdziłeś pośrodku pomieszczenia. Jedyna radą na to jest zmiana ustawień w pomieszczeniu. Dlatego prosiłem o rysunek.

Oczywiscie możesz stwierdzić że próbowałeś wszystkiego i rozważać to czy kupiłeś właściwy sprzęt, ale to co napisał Venom nie musi być prawdą. Tzn. być może dla niego taki dźwięk jaki dają MA jest nie do przyjęcia, ale subiektywizm naszych wrażeń jest przeogromny a skonfrontowany z akustyką pomieszczenia i „osłuchaniem” daje w efekcie sytuację że spokojnie możesz te opinie zignorować.

Weź się w garść i zacznij coś robić, No chyba że wolisz zrezygnować, to twój wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i racja ten temat trzeba już zakończyć bo próbowaliśmy już wszystkiego chyba teraz ja muszę coś wymyślić. Teraz zanim coś kupię to napewno zamówię 5 zestawów do domu i tyle ale to już za podejrzewam wiele lat chyba że naprawdę okaże się w niedalekiej czasie że kupiłem źle dopasowany sprzęt i sprzedam go trochę taniej a kupię coś nowego zobaczymy bo skoro to ma źle grać to wolę to później odsprzedać a kupić coś tańszego a lepszego 

Jak masz wymagajace pomieszczenie zawsze odsluch w domu. I na wzmacniaczu i zrodle na ktorym masz zamiar uzytkować. Z czym w salonie sluchsles tych 10?

Inna sprawa ze MA graja zawsze chwilowym efektem wow

Wysłane z mojego TbooK 16 Power(M5F8) przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, venom200 napisał:

Jak masz wymagajace pomieszczenie zawsze odsluch w domu. I na wzmacniaczu i zrodle na ktorym masz zamiar uzytkować. Z czym w salonie sluchsles tych 10?

Inna sprawa ze MA graja zawsze chwilowym efektem wow

Wysłane z mojego TbooK 16 Power(M5F8) przy użyciu Tapatalka

 

 

 

venom200 - słowo klucz "chwilowy efekt wow" :) znam to z autopsji , dlatego warto niekiedy umówić się na ponowny odsłuch , szczególnie jeśli wcześniej posiadało się sprzęty niższej klasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...